8-Bit Christmas

• Velká Británie 8-Bit Christmas
Trailer 1

Trailer 1

sidzej

Je to niečo na spôsob Christmas Story pre novú generáciu. Samozrejme nedosahuje to podobných kvalít ale v podstate mám takéto príbehy plné nostalgie a detskej perspektívy rád. A úplne som tomu malému chalanovi rozumel a fandil mu aby získal svoju vytúženú konzolu. Takéto príbehy fakt dokážu človeka vrátiť späť do detstva. A to si cením. 70% ()

xxmurphyxx

Úprimne....čakal som viac, podstatne viac, nebudem skrývať určité sklamanie. Ako dlhoročný hráč videohier, aj keď 48 hodinové maratóny ako v mladosti už nehrozia, narodený na začiatku 80tých rokov som sa kurevsky tešil na túto komédiu a očakával som nostalgický návrat do doby minulej, kedy videoherný priemysel začínal zažívať svoj zlatý vek a najväčší rozmach. To sa naplnilo len z časti a hľadať odpoveď prečo tomu tak je by bolo na moc dlho. V skratke by som to zhrnul tým, že humor tu jednoducho moc nefunguje a nie je ho ani na rozdávanie. Z takejto témy sa dalo vytrieskať o veľa ale fakt že o veľa viac. Keď k tomu ešte prirátam aj veľmi vydarenú zostavu hercov, kde potešil klasicky N.P. Harris, malý Winslow Fegley a osobitne aj pre mňa dlho nevidený Steve Zahn, nedá sa mi tento film označiť inak ako premárnenú šancu stať sa vianočnou/hernou kultovkou. Napriek tomu sa ale nedá povedať, že by šlo o zlý film len mal proste stať sa niečím väčším ako len pohodovou jednohubkou na večer. Toto je jeden z tých filmov, kde nebudete trhať bránicu smiechom ale skôr sa po celý čas tak príjemne, priteplene pousmievať a tí starší užívať aj za mňa dobre vystihnutú atmosféru 80's.  Jednoducho taký príjemný feel good movie na jedno pozretie. Ale aby som nezabudol na koniec to najdôležitejšie. Prečo film radím aj napriek môjmu zjavnému sklamanie k lepšiemu nadpriemeru je jeho koniec a hlavne posolstvo, ktoré v sebe nesie. To sklamanie možno vyplýva aj z toho, že film klame telom, či už názvom alebo prezentovanou témou Nintenda. Pretože film je v skutočnosti o niečom úplne inom. Dôležitejšom. A to musím uznať aj ja ako milovník virtuálnej zábavy. Takže smelo do toho. Susedov smiechom nezobudíte ale taký ten príjemný pocit na srdci pri zaspávaní mať budete. ()

Dawe2

60% je dobrý kompromis. Místy na 80, místy na 40. Bohužel je to místy hodně trapné, ale že jsou osmdesátky má léta a taky pro tu hlavní pointu a všeobecně milý příběh bez velkého násilí. Jen té "barevnosti" postav mohlo být méně, byť byly velmi příjemné. Vynikající hlavní role, dost dobrý vizuál, Warner mi zde velmi připomínal tvorbu Netflixu. ()

Sefko

Dcéra veľmi túži dostať mobil ako majú jej kamarátky. Ale podľa jej otca je to príliš drahá hračka. A tak jej rozpovie príbeh o tom ako on ešte ako dieťa túžil po hernej konzole. To je príbeh v skratke. Herci sú fajn. A od priemeru tento film zachraňuje nie 80tková atmosféra. Tá je tento raz skôr na škodu. Pretože neustále pomrkávanie a upozorňovanie na veci v štýle Ready player one či Stranger Things je už skrátka priveľa. Ale je to naozaj dobrý koniec ktorý dokáže dojať a potešiť. A robí z tohto snímku niečo zapamätateľné. ()

Jaro.Krafcik

Začal nám Advent a tak som neváhal a pozrel si nejaký vianočný film. S jasným svedomím môžem uznať že toto môže byt nová vianočná klasika z novších filmov, ktorá bude bežať každé Vianoce. 8 bitové Vianoce s nintendom potešia hlavne hracov. Ale aj nostalgicky staršie ročníky. Veľká škoda že stream niekde v polovici zasekol a tak som musel čakať kým sa to celé načíta odznova. Žeby preťažené servery školákov ktorí už sedia doma a maju vianočné prázdniny ? A dostanú vytúžené nintendo? 4* ()