Inspektor Gadget

Inšpektor Gadget

Rodinný / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1999, 75 min

• sedm.1

Nevím,jestli to nevyzní blbě,ale mám takový názor,že i dětské filmy by měli mít alespoň minimální inteligenční úroveň.Gadget už není totiž ani pro desetileté ratolesti,ale pro děti pěti a méně leté.Viděl jsem pár animovných epizod Gadgeta a řekl bych,že si drží daleko vyšší stupnici inteligence než tento hraný průser.Nevím čemu onu nesnesytelnou tupost přisoudit dříve.Příšerně se pitvořícím hercům?Ději,nad kterým se musí právě i destileté dítko urazit,proč z něj dělá Gadget idiota?Příšernému scénáři,který herci zřejmě četli rovnou z komixu?Opakuji, film určený pro děti přeci nemusí zákonitě znamenat,že je musí svou primitivností urážet,ne?Hloupé,naivní,primitivní,pro předškoláky sotva stravitelné,od desíti výš absolutně neúnostné!(28.8.2009)

Pane jo, ještě se mi nestalo, abych se při hodnocení filmu tak moc minul s většinovým názorem... Vyložená parodie to samozřejmě není, ale obsahuje takovou míru nadsázky, vtipných narážek a asociací, aby mi vůbec nepřipadal laciný a nudný. U tohoto žánru (řekněme crazy komedie) nemá přece smysl posuzovat logiku a věrohodnost děje. A pokud se přidají (jako v tomto případě) perfektní triky a solidní tempo, vypadnou ze mě - 4* :)(18.7.2009)

• Movie Gourmet

Tohle je přesně film pro který se Matthew Broderick hodí. Film je určen především mladším divákům, tj. dětem předškolního věku až po první stupeň základní školy... a rodiny s dětmi. Přesto, že je film našlápnutý vizuálními efekty, je založen na jednoduchém ději a vtípcích. Herecké kvality a filmové úspěchy Matthew Brodericka jsou jen o něco menší než Johna Cusacka, který je v jistém aspektu jeho obdobou. Není to jeho herecké umění, ale spíš jeho obličej, který ho prostě zařazuje tam, kde je. Inspektor Gadget (Inspektor "Chytrá věc"", "Věcička", "Blbinka", "Hračka", "Udělátko", "Zařízení") je zkrátka filmem pro malé. Verdikt: 2* a 40 %.(20.4.2012)

• MarekT

Původní animovaný seriál na Fox Kids patřil svého času k těm nejlepším, které jsem kdy v dětství shlédl. Seriál jsem měl tak rád, že mě zajímala jeho filmová podoba, ale ta je jen paskvil odchylující se celkem dost od předlohy. Více k ní nelze dodat, akorát jen to, že toto byl jeden z mála filmů, které jsem "strhal kritikou" už před desátým rokem života.(9.4.2009)

• Oskar

Matthew Broderick se opravdu snaží, Rupert Everett je jako vždycky vynikající. Každému dávám po hvězdičce. Ale jinak je ten film ubohý, nudný, se spoustou výborných, ale zcela samoúčelných triků. Možná se to nějakému dítěti může líbit, ale to není známka kvality, vezmete-li v úvahu, že se dětem líbí třeba Pokémon nebo Xena, o Troškových pseudopohádkách ani nemluvě.(11.4.2003)

• - Gadgetmobile je navrhnutý na základe kabrioletu Lincoln Continental z roku 1964 od Brenda Bradforda. (Greenpeacak)

• - Film obsahuje potitulkové scény. (Bioscop)

• - Film bol skrátený kvôli kritickým recenziám zo 110 minút na cca 75 minút. (lmartinl)