John Brown sní o tom, že se stane slavným bojovníkem proti zločinu v Riverton City. K policii ho ovšem nepřijali a tak se nudí jako ochranka ve výzkumném ústavu Artemuse Bradforda. Objevy tohoto proslulého vědce, který spolupracuje s místní policií na vynálezu policisty-robota, lákají zlotřilého boháče Sanforda Scolexe. Zorganizuje proto noční loupež, při které je doktor Bradford zavražděn. John Brown s maximálním nasazením pronásleduje pachatele, ale jeho vůz vyletí do povětří. Snaživý adept detektivního řemesla leží v nemocnici na hranici mezi životem a smrtí - jeho jedinou nadějí je vynálezcova dcera Brenda, taktéž mimořádně talentovaná vědkyně. Do Brownova polámaného těla voperuje spousty užitečných přístrojů a ze smolařského nekňuby se stává obávaný Inspektor Gadget, lidský stroj na potírání zločinu. Jeho prvním úkolem je záchrana světa před ďábelským Scolexem.

Film z produkce studia Walta Disneye vznikl podle populárního televizního animovaného seriálu. (oficiální text distributora)

Trailer

Oskar

Matthew Broderick se opravdu snaží, Rupert Everett je jako vždycky vynikající. Každému dávám po hvězdičce. Ale jinak je ten film ubohý, nudný, se spoustou výborných, ale zcela samoúčelných triků. Možná se to nějakému dítěti může líbit, ale to není známka kvality, vezmete-li v úvahu, že se dětem líbí třeba Pokémon nebo Xena, o Troškových pseudopohádkách ani nemluvě. ()

silentname

Tak toto je už aj pre moje oko trošku moc. Hrozný príbeh, otrasné počítačové efekty, otrasné herecké výkony, absolútne strašné postavy, zvukové efekty, ktoré človek absolútne nechápe a proste všetko na tomto filme je absolútne strašné. Nulová logika, nulová zábava, nič. Prečo teda jedna hviezdička? Tú dávam Michelle Trachtenberg, ktorá si tu zahrala Penny. Jediná herečka, ktorá sa snaží niečo filmu dať. ()

Bauer

Pro 6ti leté dítě je Inspektor Gagdet, který má déku 69 minut (bez titulků) zaručeně skvělou záležitostí, které se určitě zasměje a bude to chtít vidět vícekrát. A ani se nedivím, protože já tento film vidět jako malé dítě, tak bych z něj byl unešen. Všechny ty věci co Gadget obsahoval, třeba zubní pastu, vrtuli, pružiny, zapalovač a nebo to jeho skvělý mluvicí auto, tak to by mně dostalo. Jenže jsem poněkud starší, tudíž se žádné nadšení nekoná. Pro dospělého diváka je 69 minut velmi nudných. Možná, že se takovému divákovi může zdát tento film dobře udělaný, ale nic to němení na tom, že je to prostě nudná záležitost, což je velmi zvláštní, když vemu v potaz stopáž. Za 20 let se na to opět rád podívám, ale v nejbližsí době (20let) to nechci určitě ani vidět a ani o tom slyšet!!! ()

Falko

V tomto pripade suhlasim do poslednej bodky s komentarom uzivatela Bauer. Je to film natoceny len pre detskeho divaka, ktory sa bude s uzasom divat na vsetky tie vizualne efekty, ale pre dospeleho divaka je to moc nudne, esteze to trva len 67 minut bez zaverecnych titulkov. Chcel som si to pozriet len preto, ze pred 18-timi rokmi som tento animovany serial celkom rad pozeraval na rakuskej ORF... 06.10.2008 ______ Matthew Broderick - (policajt John Brown / Inspektor Gadget / Robo Gadget) +++ Rupert Everett - (Sanford Scolex) +++ Joely Fisher - (Brenda Bradford / RoboBrenda) +++ Andy Dick - (Kramer) +++ Hudba: John Debney +++ ()

monolog

Ale jo, všecky ty udělátka jsou docela zábavný, a to je u tohoto filmu asi všechno, co je nějak zábavný. Je to ten nejhorší neřád co se týká dětských filmů. O ničem, ale hodně barevný, hýřící všemožnýma skákacíma a jinýma věcičkama. Prostě a jednoduše, tenhle film bych si ve sbírce nechával jen kvůli dětem, když bych chtěl s manželkou soukromí. (takže si ho tak za pět deset let nahraju :D) ()

• Film bol skrátený kvôli kritickým recenziám zo 110 minút na cca 75 minút. (lmartinl)
  • Gadgetmobile je navrhnutý na základe kabrioletu Lincoln Continental z roku 1964 od Brenda Bradforda. (Greenpeacak)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)