Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Brown sní o tom, že se stane slavným bojovníkem proti zločinu v Riverton City. K policii ho ovšem nepřijali a tak se nudí jako ochranka ve výzkumném ústavu Artemuse Bradforda. Objevy tohoto proslulého vědce, který spolupracuje s místní policií na vynálezu policisty-robota, lákají zlotřilého boháče Sanforda Scolexe. Zorganizuje proto noční loupež, při které je doktor Bradford zavražděn. John Brown s maximálním nasazením pronásleduje pachatele, ale jeho vůz vyletí do povětří. Snaživý adept detektivního řemesla leží v nemocnici na hranici mezi životem a smrtí - jeho jedinou nadějí je vynálezcova dcera Brenda, taktéž mimořádně talentovaná vědkyně. Do Brownova polámaného těla voperuje spousty užitečných přístrojů a ze smolařského nekňuby se stává obávaný Inspektor Gadget, lidský stroj na potírání zločinu. Jeho prvním úkolem je záchrana světa před ďábelským Scolexem.

Film z produkce studia Walta Disneye vznikl podle populárního televizního animovaného seriálu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

dogma97 

všechny recenze uživatele

Pane jo, ještě se mi nestalo, abych se při hodnocení filmu tak moc minul s většinovým názorem... Vyložená parodie to samozřejmě není, ale obsahuje takovou míru nadsázky, vtipných narážek a asociací, aby mi vůbec nepřipadal laciný a nudný. U tohoto žánru (řekněme crazy komedie) nemá přece smysl posuzovat logiku a věrohodnost děje. A pokud se přidají (jako v tomto případě) perfektní triky a solidní tempo, vypadnou ze mě - 4* :) ()

Falko 

všechny recenze uživatele

V tomto pripade suhlasim do poslednej bodky s komentarom uzivatela Bauer. Je to film natoceny len pre detskeho divaka, ktory sa bude s uzasom divat na vsetky tie vizualne efekty, ale pre dospeleho divaka je to moc nudne, esteze to trva len 67 minut bez zaverecnych titulkov. Chcel som si to pozriet len preto, ze pred 18-timi rokmi som tento animovany serial celkom rad pozeraval na rakuskej ORF... 06.10.2008 ______ Matthew Broderick - (policajt John Brown / Inspektor Gadget / Robo Gadget) +++ Rupert Everett - (Sanford Scolex) +++ Joely Fisher - (Brenda Bradford / RoboBrenda) +++ Andy Dick - (Kramer) +++ Hudba: John Debney +++ ()

Reklama

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně film pro který se Matthew Broderick hodí. Film je určen především mladším divákům, tj. dětem předškolního věku až po první stupeň základní školy... a rodiny s dětmi. Přesto, že je film našlápnutý vizuálními efekty, je založen na jednoduchém ději a vtípcích. Herecké kvality a filmové úspěchy Matthew Brodericka jsou jen o něco menší než Johna Cusacka, který je v jistém aspektu jeho obdobou. Není to jeho herecké umění, ale spíš jeho obličej, který ho prostě zařazuje tam, kde je. Inspektor Gadget (Inspektor "Chytrá věc"", "Věcička", "Blbinka", "Hračka", "Udělátko", "Zařízení") je zkrátka filmem pro malé. Verdikt: 2* a 40 %. ()

Hadati 

všechny recenze uživatele

To, co vyzdvihovalo původní animovaný seriál se ve filmu neukázalo. Myslím tím zejména věčného hlavního nepřítele Mistra M a věčná nešikovnost inspektora Gadgeta, která většinou způsobovala zlikvidování padouchů, aniž by o tom inspektor vůbec něco tušil, neustálá pomoc jeho neteře a jejího psa apod. Naopak mimo inspektora se stejně pošahaně chovali i další postavy - zejména jeho nepřátelé. Na vtipy, které by mohli rozesmát i dospělého jsem narazil pouze dvakrát. Film je vhodný pouze pro děti do 12 let. Starší by se už nejspíš nudili. Tento film je chabým ztvárněním jeho animované předlohy. Dvě * dávám jenom kvůli celkem slušným trikům. ()

tnp101 

všechny recenze uživatele

Devadesátkové peklo. Otravně naspeedované, chaoticky sestříhané, na dětský film často docela úchylné (u tvorby z té doby běžné) a vizuální efekty na svou dobu sice dobré, ale takové to uncanny valley, co občas vypadá jak něco z noční můry. Dneska by něco takového už nikdo nenatočil, což je vlastně takové bezvýznamné masochistické doporučení. Všechna ta negativa tam jsou, ale jako malý guilty pleasure výlet do devadesátek se to těch 70 minut přežít dá. Že je pocitově vystříhaná tak půlka původní stopáže jde znát. Spíš jsem nestíhal, než že bych se nudil. 40% ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Gadgetmobile je navrhnutý na základe kabrioletu Lincoln Continental z roku 1964 od Brenda Bradforda. (Greenpeacak)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Film bol skrátený kvôli kritickým recenziám zo 110 minút na cca 75 minút. (lmartinl)

Reklama

Reklama