Mučivá láska

Scénografie:

Richard Hoover

Kostýmy:

Colleen Atwood

TST je dnes již klasikou z řad filmů s gay tématikou. Perfektně vystavěný příběh, který dává bez příkras možnost nahlédnou do života této minority, skvěle vystavěné dialogy (bohužel dabing se příliš nepovedl) a vynikající výkony herců v čele s Anne Bancroftovou v nezapomenutelné roli MATKY, kerá se se synovou jinou orientací vyrovnává po svém. A abych nezapomněl - kdybych nevěděl, že Matthew Broderick žije již spoustu let ve "spořádaném" svazku s S.J. Parkerovou, těžko bych uvěřil že není gay :-)(24.3.2009)

You want meaningful conversation? Do what I do, talk to yourself. It's the only way. 1) Životopisný snad i trochu autobiografický typicky broadwayský příběh obsahuje asi všechno, co obsahovat má, ať už jde o gayovskou vykořeněnost, hledání partnerského vztahu, problémy se sebepřijetím i s akceptací homosexuality okolím i rodinou. Tato čistokrevná gayovská story si na nic nehraje, naopak všechno vnímá v duchu tradic amerického realismu velmi vážně - vztahy, rozchody i autoritativní matku._____ 2) Rovněž herecky je film obsazen velmi kvalitně. Výborný Harvey Fierstein (Arnold) vás nadchne nebo vám může jít na nervy, ale určitě vás nenechá chladným. Od Brodericka (Alan) jsem, pravda, očekával více sexy projev, ale protože je film natočen velmi cudně, tak se musím spokojit i tím málem. Ani chladný Brian Kerwin (učitel Ed) není k zahození a dobře typově odpovídá. Přesvědčivá Anna Bancroftová (matka) pak korunuje dobré herecké výkony ostatních._____ 3) A přesto všechno nemám slzy v očích, jak by se asi slušelo, nebolí mě u srdce ani se mi nestahuje hrdlo dojetím. Upřímně řečeno, osudy všech postav jsou mi vlastně úplně fuk. Když připočítám i chvilky nudy v první polovině filmu, nedám dohromady více než tři hvězdičky.(27.3.2009)

Velice zajímavý snímek, který u nás šel pod názvem Mučivá láska. Podle vlastní stejnojmenné divadelní hry k němu napsal scénář představitel hlavní role Harvey Fierstein - asi nejznámější homosexuální herec v Hollywoodu. Problémů této komunity se film dotýká a dělá to docela otevřeně a (samozřejmě) zasvěceně. Zajímavý je především vztah hlavního hrdiny s jeho matkou, která mu jeho "prohřešek" nemůže odpustit a kterou skvěle zahrála Anne Bancroft - jejich závěrečná hádka plná zoufalství a vztaku patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí.(18.8.2003)

Neprávem neznámý a opomíjený gay film z pradávných devadesátek. Hlavní hrdina je pro většinovou společnost typický gay - to znamená že se chová zženštile a vykrouceně, ale přesto touží po té pravé lásce jako každý jiný. Ve filmu je hodně humoru, zpěvu a tance, tak nás hlavní hrdina provede svým sladkobolním životem lehce, ale za to s pořádnou dávkou emocí. Plusem je, že příběh není prvoplánovitý a vyhýbá se klišé. Musím také vyzdvihnout tu část příběhu, která řeší komplikovaný vztah syna a matka a je podán reálně a hlavně vyváženě z obou stran. Výsledné 4 hvězdy si Arnold na podpatcích určitě zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](10.12.2015)

Film s homosexuální tematikou , kdy hlavní postavou je Harvey Fierstein , který dělá nejprve travesti v jednom podniku až se postupem vypracuje na manažera celé show , hledá si nějaký dokonalý vztah pozná Mathew brodericka který v průběhu filmu umře a harvey si ke konci filmu adoptuje problematického kluka,krom trablů které má v roli otce nemá klid ani v rodiném kruhu kdy se se svou matkou neustále hádá. Rozhodně je to film plný dobrých gegů u kterého se zasmějete ale chvílema budete mít i slzy v očích .(15.2.2008)