Eiga gotóbun no hanajome

• Japonsko Eiga Go-Toubun no Hanayome (více)

DaweForeman

Když jsem se dozvěděl, že bude film z tohohle prostředí, tak jsem čekal nějaký vedlejší příběh nebo klasické shrnutí před třetí sérií, ale nakonec z toho vyšlo plnohodnotné pokračování, které nahradilo třetí sérii. Po tomhle zjištění jsem se trochu obával rozpočtového průseru, kdy autoři na základě popudu fanoušků dotočili nějaký závěr. To se naštěstí nevyplnilo a dočkal jsem se naprosté překvapení v podobě tohohle dvouhodinové lahodného požitku, který ukázal, jak se opravdu mají točit tyhle filmy. Není to jen další klišovité napínání ohledně toho, kdo z harému budu nakonec hlavnímu hrdinu nejblíž, ale opravdový závěr s jedním šťaslivcem. Jak už tomu ale bývá, štěstí jednoho znamená neštěstí pro jiné. Celý film se nese v napnutém duchu, koho si hlavní hrdina nakonec vybere, kdy s nimi zažívá poslední radostné chvíle, než dojde na "krájení dortu". Celý film je krásně vyladěný, kdy tu máme postupně dávkované napětí a emoce až do samého závěru. Divák se konečně dozví veškeré ty záhady, které doposud byly, pozná motivace a něco více ze života jednotlivých paterčat a jejich minulosti, která jim připraví v tomto filmu jedno nemilé překvapení a také spoustu vlažných i nevlažných vzpomínek. To všechno navíc podtrhuje dobrá animace a hlavně úplně suprová hudba, která vše jen nádherně podtrhne. Upřímně jsem z konce jako takové nebyl překvapen, kdy jsem nějak tušil, kdo to bude, kdy člověk dostával postupně indicie a také jak bylo řečeno v poslední sérii - pokud je tam ta láska, tak to pozná kdo je kdo. I když sem tam diváka záměrně napnou (stejně jako hlavního hrdinu) něčím zavádějícím, kdy si pak není svým úsudkem jistý. Tohle univerzum je prostě jedno z těch, do kterých se divák ponoří a užívá si ho každou sekundu a nechce ho opustit. Musí se ale smířit s tím, že je bohužel konec a pustit si to celé znova, aby si tohle prostředí alespoň ještě trochu užil :). Nebylo by špatné kdyby k tomuhle udělali ještě nějaké postranní příběhy nebo nějaké krátké OVA, co se stalo poté. ()

Blackhand47

Víceméně důstojné avšak zdlouhavé uzavření romantického dramatu o mladíkovi, kterému se do života připletou paterčata a on si z nich musí vybrat svou vyvolenou. Napříč seriálem postavy zažívaly nejrůznější příhody, které jsou spojené s tradiční japonskou a školní kulturou a zde tomu není jinak. Studenti zažívají svůj poslední školní festival a během něj se musí hlavní hrdina definitivně rozhodnout, se kterou ze sester začne vztah. Film uzavírající anime o dvou řadách má ale přes dvě hodiny a jsou tu proto slabá místa. Chápu, že tvůrci chtěli dát prostor všem sestrám a chtěli uzavřít všechny dějové linky, ale na druhou stranu se rozhodli celou třetinu předlohy narvat do víceméně polovičního času. Jsem ale spokojený, byť bych si osobně vybral nevěstu jinou. :) Hodnocení: 70 % ()