Vlak smrti (TV film)

Vlak smrti

Akční / Thriller

Velká Británie / USA / Chorvatsko, 1993, 95 min

• Torgal

Nebyť na televízny film neskutočne našlapaného obsadenia, tento film by som obišiel širokým oblúkom. Zápletka je čisté béčko, väčšina dialógov dokonca céčko a hudobný doprovod je snáď déčko, ak je to vôbec možné. Ale celé ma to tak nejak bavilo sledovať a vôbec ma to neurážalo prehnanou scenáristickou demenciou. Skrátka som sa nenudil a bolo zaujímavé pozerať sa na budúceho Jamesa Bonda ako sa snaží zastaviť vlak prevážajúci jadrovú bombu z Nemecka do Iraku. 4+/10(14.2.2012)

• lennyd

Bývalému ruskému (ehm, sovětskému) generálovi Beninovi (Christopher Lee) se podaří od německého vědce Leitziga dvě atomové bomby. Zároveň se spojí se známým teroristou Alexem Tierneym, který pro něj unese německý vlak - ve kterém plánují bomby odvézt až do Iráku. Naštěstí je zde Malcoml Philpott (Patrick Stewart), šéf mezinárodního protiteroristického úřadu a hlavně jeho prodloužené ruce agenti Mike Graham (Pierce Brosnan) a Sabrina Carver (Alexandra Paul), kteří jediní mohou zabránit prodeji bomb teroristům... Už jsem si docela zvykl, že ve filmu je výbuchu vždy zabráněno v poslední vteřině -- ten červenej displej s velkou svítící jedničkou působí velmi úchvatně a divák z toho má druhý vánoce. V tomto filmu jsme se podobné taškařice dočkali hnedle dvakrát a způsob jejich odjištění je taky vskutku originální - asi čtyřicet různě barevných drátů, a agent s fenomenální pamětí na barvy. Jen jsem si při tom vzpomněl, jak jednoduché to měl pyrotechnik v Landově songu. Ale zpátky k filmu - herecké obsazení docela kvalitní (Brosnan, Lee, Stewart), leč televizní zpracování z filmu čiší proudem a nuda (hlavně v pozdějších minutách filmu) by se - i přes tikající odpočítávání na atomové bombě - dalo krájet...(7.7.2013)

• becki_tu

Tvůrci scénáře asi nikdy předtím neviděli akční thriller a při psaní scénáře ani trochu nepřemýšleli nad tím, co vlastně píšou. Jak jinak si vyložit neskutečné množství logických nesmyslů (demence teroristů, uříznuté koleje "na míru" a vůbec většina pokusů o zastavení vlaku...) a už vůbec nechápu, jak se něčemu takovému mohl upsat Brosnan. Vlak smrti je laciný a směšný pokus o zábavné béčko, vedle kterého vypadá například i Seagalovo Přepadení 2 jako inteligentní megafilm.(20.11.2009)

• Phobia

Slušně obsazená nuda, ve které mladší verze agenta 007 (toho slaďouše z devadesátých let) pod vedením profesora X (toho staršího, plešatého, pojízdného) zastavují rozjetý vlak obohacený nějakým tím plutoniem, uranem, prostě jaderným bordelem, hrozícím udělat BUM!... už zase. Podané to bylo tak poutavým způsobem, až jsem samým napětím usnula. Jedna hvězdička za obsazení, druhá -velmi pochybná- za úsměvně kiksy v matrixu (včetně třeskutě dementních dialogů). 31%(30.1.2012)

Průměr, ale přiznám se, že poměrně sympatický a nebolestivý. Hodně samozřejmě udělalo lákavé obsazení v čele s Christopherem Lee, který opět zužitkoval své dokonalé jazykové znalosti a skály lámající charisma. Na televizní poměry má film i dobrý spád a je v něm také štědrá dávka akčních scén. Tak proč ne.(3.6.2015)