Vlak smrti

(TV film)
  • Velká Británie Death Train (více)

Bývalý ruský generál Benin touží po tom vzkřísit bývalý Sovětský svaz. Spojí se s německým vědcem Leitzigem, který zkonstruuje dvě atomové bomby. Benin je naloží do amerických vlaků mířících do Iráku. Jediný, kdo může zabránit jeho šílenému plánu je Malcolm Philpott, člen mezinárodní organizace proti kriminalitě... (oficiální text distributora)

B!shop

Dasli z podprumernych akcnich filmu urcenych pro televizi. Ano je docela zajimave obsazen (Pierce Brosnan i Patrick Stewart sou celkem v pohode), par zajimavych napadu by se tu taky naslo, ale zbytek je stokrat ohrana variace na "nebezpecnej vlak-musime zabranit katastrofe". Hudba klasicka, tzn. ve vypjatejch momentech zrychlena, ale celkove na hovno. Takze diky debilnimu scenari, hloupejm dialogum, proflaklimu pribehu a spousty dalsich chyb a chybicek je vam ve vysledku uplne jedno co se komu stane, jesli ten ci ten zemre a nebo jak to vsechno dopadne. Kdyz to budete brat jako normalni akcni film tak to je skoro na odpad, ale kdyz to budete brat jako jeden z mnoha filmu pro televizi a nic od neho nebudete cekat, tak nebudete ani moc zklamany. ()

D.Moore

Průměr, ale přiznám se, že poměrně sympatický a nebolestivý. Hodně samozřejmě udělalo lákavé obsazení v čele s Christopherem Lee, který opět zužitkoval své dokonalé jazykové znalosti a skály lámající charisma. Na televizní poměry má film i dobrý spád a je v něm také štědrá dávka akčních scén. Tak proč ne. ()

Fiftis odpad!

Ešte aj na plagáte je napísané "predstaviteľ Jamesa Bonda" a ja som sa v tej domnienke, že to bude aspoň trochu dobré ako James Bond pustil do pozerania. Upútal ma totiž v castingu Christopher Lee čo by komoušský záporák. Nemôžem však hodnotiť ani jednou hviezdou za dobré herecké podanie Piercea Brosnana a Christophera Leeho. Cez ten fakt že akcie je tam skoro až priveľa, vás to proste nebaví. Nežeriete im to. Chýba výrazná charizmatická ženská postava, bohužiaľ plochá Alexandra Paul na to nestačí. Veľmi sa divím že po tomto filme sa z Piercea Brosnana nestal Chuck Norris 2.0. Pierce tu vyzabíja všetko živé bez ujmy na zdraví. Po hudobnej stránke by som si to vedel predstaviť lepšie, takže odo mňa ani za hudbu pochvala. ()

Wacoslav1

Není to nic převratnýho. To levnější televizní zpracování v koprodukci s Jadran film tomu na výpravnosti nepřidá, ale Pierce byl sympaťák už před Bondem a tohle postupné dobývání uneseného vlaku rozhodně nijak neurazí. Především pokud jste fanoušky železnice jako já, tak si nějakou tu hvězdici přičtěte.55% ()

Phobia

Slušně obsazená nuda, ve které mladší verze agenta 007 (toho slaďouše z devadesátých let) pod vedením profesora X (toho staršího, plešatého, pojízdného) zastavují rozjetý vlak obohacený nějakým tím plutoniem, uranem, prostě jaderným bordelem, hrozícím udělat BUM!... už zase. Podané to bylo tak poutavým způsobem, až jsem samým napětím usnula. Jedna hvězdička za obsazení, druhá -velmi pochybná- za úsměvně kiksy v matrixu (včetně třeskutě dementních dialogů). 31% ()

• Natáčelo se od 4. května do 15. července 1992 v Chorvatsku a Slovinsku. (GASTON73)