Podvodníci

Ken Adam

Kostýmy:

Jenny Beavan
  • Svadbos

Celkovo priemerný film, taká téma si zaslúžila lepšie spracovanie.(23.8.2012)

Film podle románu Johna Masterse nám představuje, jak byl odhalen vražedný kult bohyně Kálí, který měl na svědomí dva milióny životů. Důstojník Savage si bere za manželku Sáru, dceru místního plukovníka. Přivede ji do svého okrsku, kde se převlečen za Inda pokusí zachránit mladou indickou ženu před sebeupálením. Na útěku zabloudí a je svědkem vraždy skupiny kupců jinou skupinou, používající šátky k zadušení obětí. Časem se mu podaří zadržet jednoho z vražedné skupiny, který mu pomůže se infiltrovat. Důstojníka duch bohyně Kálí natolik omámí, že je sám ochoten vraždit... Snímek staví na autentičnosti prostředí, vadí mu však televizní zpracování a nerozhodnost v celkovém pojetí. Chvílemi jde totiž o romantické melodrama, chvílemi dobrodružný film (úvodní lov na tygra), a chvílemi hororově pojaté drama s někdy až mystickým přesahem. Zvláště scény zasvěcování jsou hodně napínavé. Aby následně přišly scény takové nijaké a jalové. Snímek udrží napětí, ale chvílemi skutečně nudí. A Pierce zde má navíc vzhled spíše Hugh Granta. :-)(7.7.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $346,297Tržby Celosvetovo $-(16.2.2009)