Hideout

všechny plakáty

JASON_X

Na prvotinu neznámého poloamatérského rejži i scénáristy jde o vcelku sympatický počin. Jasně, neprofesionalita a scénáristická, režisérská i herecká nešikovnost z toho chvílemi přímo křičí, ale zároveň musím i leccos ocenit: Na film z kategorie B- se tu najde i pár působivých okamžiků (hlava medvěda na zdi, had z břicha), několik docela slušných triků (extrakce kulky, nůž v oku), hrají v tom dvě zajímavé holky (a jedna i nestandardně hezká (Sarah)) a celkově mě film zkrátka i přes nadprůměrně dlouhou stopáž určitě víc bavil než nebavil a představoval jsem si u něj, že točit takovéhle nenáročné brakové oddechovky musí být docela fajn koníček. Samozřejmě že na druhou stranu je ve filmu spousta triků vyloženě směšných (otevřené zlomeniny) až úplně mizerných, nepřekvapí ani obvyklé debilní chování postav, přehrávání ochotnických herců (hlavně mužská část hereckého ansámblu stojí leda za žmolek ze zadku), děj je občas trochu absurdní a prkenné herectví tomu všemu nepřidá. No a konkrétně jedna scéna je fakt blbá, a to když jedna osoba přetáhne druhý osobě igeliťák přes hlavu, a ta, i když má volný ruce(!), tak jima jenom máchá a dělá "uhhh! uhhh!" namísto toho, aby do něj prstama lehce propíchla díru. Ale i přesto zaokrouhlím nahoru, z téhle levné amatérštiny na mě dýchlo filmařské nadšenectví, láska k žánru a zároveň taky chovám silnou náklonnost k podobným nekomerčním menšinovkám. ()