Trávníkář

The Lawnmower Man

• slovenský

Trávnikár

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 107 min (Director's cut: 140 min)

• ledzepfan

Jestli si nějáký filmový námět zaslouží vysokorozpočtový remake hezky ve 3D-tak je to právě Trávníkář... v roce 92 takový potenciál ani nemohl být plně rozvinutý(zajímalo by mě kolik tenkrát nejmodernějších kompjůtrů bylo totálně odvařeno na animaci,která se rovná dnešním home-made spořičům obrazovky :D)..krom omluvitelné technické nedokonalosti film trpí špatným herectvím(speciálně Fahey je úděsný na všech frontách), přiblblým scénářem ,tuctovou hudbou...a vůbec je to celé tak něják odbyté a je to škoda,škoda,škoda-to téma je totiž hodně zajímavé a zatím nevytěžené...(26.3.2011)

Myšlienka aj spracovanie sa mi kedysi, v teen veku velmi páčilo, preto už radšej toto dielo nevyhladávam, aby som nebol sklamaný v porovnaní so súčasnou scifi trikovou tvobou. Takže čistá nostalgia a jeden z kultových filmov mojej mladosti. Ten directors cut by mohol byť zaujímavý. Pol hodina navyše, Leonard má asi skryté tromfy.(23.9.2009)

Sice se nejedna o kdovijaky veledilo, ale aspon to je svizny a pohodovy becko. Ale rozhodne to neni horor, to fakt ne. Vetsinu filmu tahne Jeff Fahey, kterej sice nepredvadi nic extra, ale jeho postava je verohodna. Pierce Brosnan si odkecal ten svuj prumer. Co se tyce triku, tak to bylo neco otresnyho, to snad i v Tronu byly lepsi triky. Ale i kdyz je film misty dost stereotypni a misty na me slo spani, tak jsem se vetsinu casu dobre bavil. Slabsi 4*.(6.3.2007)

• ad-k

Kdysi jsem žil v domnění, že za titulem tohoto filmu naleznu na cestu se vydávajícího Alvina Straighta na zahradní sekačce. Už ani nevím proč, někde se mi to pomotalo. Dnes vím, že Alvin Straight tady nevystupuje a že Trávníkář je mnohem méně zajímavý snímek než Lynchův tklivý opus. Nijak mě to nepotěšilo. A já chci potěchu filmového srdce. 40%(29.7.2006)

Na svou dobu hodně zajímavej snímek, některé prvky jsou samozřejmě "blbosti", ale jinak i dnes vcelku dobrá podívaná. Velmi dobře ztvárněnej "vzrůst" Joba a dobré vedlejší postavy (maník u pumpy se šátkem a brejlema). Dobře ztvárněná hudba. Ve finalé - nadprůměr, ať si kdo chce, říká co chce :) Jen škoda, že tomuto filmu částečně škodí jeho pokračování, ktere je na opravdu katastrofální úrovni.(20.7.2007)

• - Stephen King zažaloval výrobce filmu a požadoval, aby bylo jeho jméno odstraněno z titulků. Jediné, co má film a jeho povídka společné, je fráze, ve které policista říká, že chybějící kus mrtvoly je v ptačí vaničce. (hladass)

• - Vytvořit osm minut počítačem vygenerovaných triků, které byly ve filmu použity, zabralo sedmi lidem osm měsíců a stálo to 500 000 amerických dolarů. (hladass)

• - Dálkově ovládaná sekačka na trávu byla vyrobena speciálně pro tento film. (hladass)