poster

Trávníkář

 • anglický

  The Lawnmower Man

 • slovenský

  Trávnikár

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 107 min (Director's cut: 140 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Andronikos
  **

  Ak nechám bokom dnes už trochu podivné efekty (za to by som film skutočne nerád kritizoval, vo svojej dobe boli asi zaujímavejšie), stále mám pocit, že to bol pomerne odfláknuto skoncipovaný a natočený film, hoci nápad tematizovať umelé zvýšenie ľudských schopností a inteligencie (a aké riziká to so sebou prináša) je zaujímavý.(16.8.2010)

 • farfalla
  ***

  Tento film velmi zestárnul. Ve své době se zabýval novými věcmi, jako informační databáze, internetová síť, virtuální realita a jejich využití. Toto téma bylo nové pro věčšinu diváků a naneštěstí ho tvůrci představili v příliš křiklavých barvách. Při některých scénách jsem měla pocit, jako by byl internet vybudován z neonových trubic. Herci také příliš nepřesvědčují o kvalitě filmu, pokuď to tedy nebyla psychologická stylizace. Pierce Brosnan jako Dr. Lawrence Angelo i Jeff Fahey v roli Jobea Smithe, vylepšeného trávníkáře, jsou dosti prkenní. Chápu Stephena Kinga, který se i soudil s tvůrci filmu, aby jeho jméno nespojovali s filmem, protože nemá skoro nic společného s jeho povídkou, kromě názvu.(15.7.2015)

 • choze
  ***

  Velmi slušné sci-fi béčko na tehdy ještě neotřelé téma virtuální realita, které je v pohodě koukatelné i dneska a zastaralé triky mu podle mě nijak neubírají, právě naopak. V pubertě mě to moc nevzalo, ale po letech jsem docela čučel, jak je to perfektně vygradované a napěchované nápady. Že to nemá s Kingovou stejnojmennou, nijak zvlášť dobrou povídkou nic společného, je úlet, ale považuju to spíš za klad. Jako nášup si můžete dát Leonardovu VIRTUOZITU.(24.3.2007)

 • Djkoma
  ***

  Film s myšlenkou, který trochu předběhl dobu a dneska by možná při lepším využití potenciálu a nějakým tím dobrým režisérem patřil mezi to lepší z okolí pc a kyberkultůry. Pierce Brosnan a Jeff Fahey se snaží, ale nezachraňují nic a Trávníkář je průměrný film. Přesto vše může jeho DC být velmi zajímavý, protože 33 minut navíc mohou nabídnout hodně nového. PS: konec velmi velmi potěší :)(27.10.2006)

 • Sociopath
  ****

  Atmosferické, zaujímavé a omnoho zábavnejšie než o 10 rokov starší Tron. Jeff Fahey je tu vynikajúci, aj keď mi už začal liezť na nervy, keď vymenil "rozcuchané" háro a monterky za gay-trvalú a obtiahnuté džínsy. Pierce Brosnan s náušničkou v uchu a cigaretou v ruke je sympatickejší ako kedykoľvek predtým. Pred pár rokmi by to bolo za *****, nedávno som si to pozrel znovu a musím uznať, že silné kvality to má doteraz. A preboha, neočakávajte nič v štýle otrasnej Kingovej poviedky. Tú jeho snahu za odstránenie mena v úvodných titulkoch vôbec nechápem, mal by byť chudák ešte rád...(4.1.2011)

 • - Vytvořit osm minut počítačem vygenerovaných triků, které byly ve filmu použity, zabralo sedmi lidem osm měsíců a stálo to 500 000 amerických dolarů. (hladass)

 • - Stephen King zažaloval výrobce filmu a požadoval, aby bylo jeho jméno odstraněno z titulků. Jediné, co má film a jeho povídka společné, je fráze, ve které policista říká, že chybějící kus mrtvoly je v ptačí vaničce. (hladass)

 • - Dálkově ovládaná sekačka na trávu byla vyrobena speciálně pro tento film. (hladass)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace