Trávníkář

The Lawnmower Man

• slovenský

Trávnikár

Akční / Sci-Fi / Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1992, 107 min (Director's cut: 140 min)

• IvcaSammet

Musím brát ohledy na to, že byl film natočený v roce 1992. Proto nebudu posuzovat efekty ... Co se týče děje filmu, nápad je to sice dobrý, ale nudila jsem se. Celkově mě film nebavil, vlastně jsem si užila jen scénu s Dougem. Pro něj je hvězdička. Tento film mě stačí shlédnout jen jednou ... Víckrát už bych si ho nepustila ...(6.6.2013)

Myšlienka aj spracovanie sa mi kedysi, v teen veku velmi páčilo, preto už radšej toto dielo nevyhladávam, aby som nebol sklamaný v porovnaní so súčasnou scifi trikovou tvobou. Takže čistá nostalgia a jeden z kultových filmov mojej mladosti. Ten directors cut by mohol byť zaujímavý. Pol hodina navyše, Leonard má asi skryté tromfy.(23.9.2009)

S Kingovou povídkou to má společnou jenom scénu, kde se Job mstí a zabije sekačkou na trávu Peterova otce. Zbytek už je výplod scénáristovy mysli. Scény jako kybersex nebo Jobova msta jsou neuvěřitelně cool, naopak u některých scén virtuální reality se cítíte trapně za tvůrce. Poselství je ale jasné a toho si na tomto filmu vážím, je lepší poselství než posraná moralizace.(12.7.2010)

Pokud chci hodnotit tenhle film, musím se ponořit zpátky do roku v kterém byl film "in", jinak bych filmu hodně ubral. Na danou dobu jsem byl doslova uchvácen z triků a děje, dnes bych byl asi zklamán. Nejde jen o triky ale o cítění filmu a o dobu, kdy se u nás nepřetržitě smažil Rambo a Rocky a najednou toto. Líbilo se mi to moc až na můj vkus hodně zdlouhavý příběh. 3 a půl hvězdy.(5.9.2006)

Neuvěřitelná, a poměrně nudná - ze začátku, hovadina, při jejímž sledování se člověk nemůže ubránit myšlence, že natočit to s vysokým rozpočtem a současnými triky, byla by to velmi zajímavá podívaná. Přes neuvěřitelně zdlouhavý rozjezd, jenž měl asi zachycovat psychologickou proměnu, se dostáváme k hlavní části filmu, ve které se objeví pár mrtvolek a kopa virtuální reality. V tu chvíli snímek celkem baví. Navíc Brosnan a Fathey film vcelku táhnou. Tak proč ne? Vždyť jako bonus vám film nabídne naprosto pošahaný nápad, který se v něm propírá naprosto vážně.(24.9.2009)

• - Jobeovy vlasy měly být původně červené. Protože však nevypadaly příliš realisticky, byl po později změněny na plavé. (hladass)

• - Dálkově ovládaná sekačka na trávu byla vyrobena speciálně pro tento film. (hladass)

• - Vytvořit osm minut počítačem vygenerovaných triků, které byly ve filmu použity, zabralo sedmi lidem osm měsíců a stálo to 500 000 amerických dolarů. (hladass)