Niktorius

I Manmohan Desai občas natočil nějaký docela obyčejný film, jenž se nijak se nevymyká standardům dobové bollywoodské produkce, nehýří extravagancí a bohužel ani nápady. Autorskou ruku miláčka mas a nenáviděného muže kritiky ovšem i tak můžeme rozpoznat díky oku lahodícím obrazovým kompozicím, fetiši na zloduchy bondovského typu a zcizujícímu pomrkávání na diváky (tentokrát doslovnému). Milovníci Bollywoodu 60. let si ale možná budou zoufat, že se tu z tehdejšího představitele rošťáckých svůdníků Shammiho Kapoora stal asi dvousetkilový vousatý tatík. ()

coulismoulis

Desaiova klasika plna jeho signature prvku, ale zaroven asi i jeden z jeho nejcelistvejsich a aspon pro me nejzabavnejsich filmu. Ma to proste stavu a spad, super postavy a velice kvalitni smrtici jamu v padouchove lairu, Shabanu a Neetu jako duo zavedenych zlodejek, v tehle letech necekane energickeho Shammiho, dilema, jestli je perspektivnejsi kariera v gangu nebo u policie (dneska uz by to tak vpravde asi nevyznelo, kdyz je to totez;), uroven socialnich sluzeb v Hindustanu, kterou uz asi dneska tak vysoko nenajdete, no proste nevahejte. Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. ()