Tomb of the River

EvilPhoEniX

Korejský debutant zkouší gangsterku a má k dispozici známější jména byť žádné pořádné hvězdy a trochu jsem cítil, že zkušenosti jiných režisérů zde chybí, ale špatné to určitě není.Je to takový boj dvou vlivných mužů a organizací o Moc plný ambicí, zrady a konspirací točící se kolem postavení největšího resortu v Asii. Není zde žádný kladný hrdina, což mi trochu vadilo, nedá se nikomu fandit a dějově to zkrátka není natolik strhující a atraktivní, abych se bavil, ale když došlo na akci, tak se bylo na co koukat. Občas se režisér nebál brutálních scén ( úvodní mrtvola!) a samozřejmě nejčastěji se i zde vše řeší za pomocí nožů, takže poslední půl hodina je docela slušná porcovačka gangsterů, jen v té předešlé hodince, to postrádalo drajv.Za mne lepší průměr. Korea rozhodně umí lépe.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 6.5/10. ()

Lacike

Priemerná gangsterka o vzostupe jedného psychopata, ktorý postupne vraždí jedného šéfa za druhým, aby získal čo najväčšiu moc. Postaviť sa mu bude musieť a zároveň to bude schopný jeden zo šéfov, ktorý sa doteraz snažil všetko riešiť zmierom a furt len ustupoval donekonečna. Lenže aby ho porazil, tak sa bude musieť stať rovnako chladnokrvným ako je on. Takže nech vyhrá ktokoľvek z nich, tak to bude vo výsledku jedno. Ako divák som nemal chuť fandiť ani jednému. Ani charizmou tie postavy herci proste neutiahnu. A to je hlavný problém filmu. Najskôr to bol aj zámer. Zbaviť mafiánsky žáner romantického pohľadu na to, že sa všetci riadia pravidlami a ukázať ich ako zmrdov, ktorým na ničom nezáleží. A polícia sa len  prizerá jak divák. Bohužiaľ vďaka tomu filmu chýba mafiánska atmosféra. Tých pár brutálnych bitiek na nože to v mojich očiach nezachráni. Celkovo to je v každom ohľade priemer a radšej si pustite nejakú osvedčenú mafiánsku klasiku. 5/10. ()