Naprosto dokonalé (TV seriál)

Absolutely Fabulous

Komedie

Velká Británie, 1992–2012, 20 h 40 min (Minutáž: 25–55 min)

Simon Brint

Jennifer Saunders, Joanna Lumley, Julia Sawalha, Jane Horrocks, Dawn French, Idris Elba, Natascha McElhone, Nathan Lee Graham, Orla Brady, Deborah Harry, Miranda Richardson, Robert Lindsay, Nathan Lane, Naoko Mori, Whoopi Goldberg, Josie Lawrence, Emma Pierson, Daniela Denby-Ashe, Daniel Newman, Kristin Scott Thomas, Suzi Quatro, Miranda Hart, Julian Rhind-Tutt, Christopher Ryan, Rufus Wainwright, Mya-Lecia Naylor, Mia Soteriou, Carmen Du Sautoy, Femi Oyeniran, Sean Chapman, Naomi Campbell, Crispin Bonham-Carter, Nickolas Grace, Tim Wylton, Rebecca Front, Kate O'Mara, Suzanne Burden, Juliette Mole, Dave Gorman, Mark Tandy, Simon Brodkin, Pascal Liger, Robert Ripa, Mo Gaffney, Suzy Menkes, Colin Jackson, Ian Gelder, Greg Bennett, Louis Hilyer, Katy Wix, Sylvia Anderson, Gary Beadle, Lee Walters, Jon Plowman, Harriet Thorpe, Helen Lederer, Lulu, Jo Brand, Ruby Wax, Suzy Aitchison, Felix Dexter, Beattie Edmondson, Geoffrey McGivern, Miranda Forbes, Suzanne Bertish, James Lance, Tilly Blackwood, Mariella Frostrup, Hugh Ross, Elly Jackson, Lucy Montgomery, Mark Kermode, June Whitfield, Christopher Malcolm, Alexandra Bastedo, Tim Woodward, Kathy Burke, Eleanor Bron, Adrian Edmondson, Helena Bonham Carter, Richard E. Grant, Britt Ekland, Meera Syal, Patrick Barlow, Jane Galloway, James Dreyfus, Celia Imrie, Peter Richardson, John Hudson, Kevin Allen, Rupert Penry-Jones, Tom Hollander, Marianne Faithfull, Simon McBurney, Dora Bryan, Ed Devereaux, Christian Lacroix, Twiggy, Bob Barrett, Antony Cotton, Emma Bunton, Geri Horner, Minnie Driver, Elton John, Jean-Paul Gaultier, Laurie Metcalf, Sacha Distel, Xavier Laurent, Anita Pallenberg, Leigh Lawson, Josh Hamilton, Danny Burstein, Graham Norton, Jesse Tyler Ferguson, Sofie Gråbøl, Elly Jackson, Patricia Potter, Lindsay Duncan, Hannah Dodd

Tento sitcom jsem viděl kdysi dávno na polské TV a málem jsem se potrhal smíchy. Nyní se mi podařilo získat (zatím) 5.řadu a opět jsem se trhal smíchy. Škoda jen, že nemohu nikde sehnat jejich sitcom pod názvem "SAUNDERS and FRENCH! Protože tyto parodie byly excelentní. Například parodie na VETŘELCE, Missery nesmí zemřít, Omen....neměly chybu :-)(22.7.2008)

-5* téměř dokonalý seriál o praštěných nerozlučných kamarádkách, kterým k životu stačí kamión cigaret a bezedná láhev s nerozbitnými sklenicemi a samozřejmě obrovský šatník s novými oblečky. Bláznivé životní peripetie plné britského sarkastického humoru, absurdních situací a pletichaření - to vše vkusně zabalené v každém díle s nezapomenutelnými s vedlejšími roličkami. Někdy dokonalé a někdy slabší, přesto 5 hvězd si zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](28.2.2016)

Keď som po prvý raz uvidel na HBO seriál Absolutely Fabulous, ostal som v nemom úžase. Netušil som, že okrem smrtonosného Mr. Beana dala Británia svetu aj dve nezničiteľné dračice z Holland Parku. Komikov v sukniach je ako šafranu, ale Jennifer Saunders a Joanna Lumley vydajú za celý regiment. Sledovať hysterku Edinu s nemožným vkusom a jej ešte nemožnejšiu kamarátku Patsy, ktorá vyfajčí všetko, čo jej príde pod ruku, bol tvrdý útok na moju bránicu. Tieto dve fúrie sú naplno vyťažené ničnerobením, ich bohom je Lacroix a bibliou Hello Magazine. Od prvej epizódy som sa do nich zamiloval a seriál môžem pozerať donekonečna vždy s rovnako osviežujúcim účinkom. Za najlepšie scény považujem nočnú moru o liposukcii, príchod na francúzsky vidiek a seansu k menopauze. Dokonale úžasné!(10.6.2007)

Už po první sérii jsem mohl říct, že mi nic nechybí. Kromě kvalitního humoru, který je podobný seriálu Let Them Eat Cake (taktéž píše stejná dvojice Saunders - French), mě nejvíce zaujalo zpracování. Například oblast hereckých výkonů - Joanna Lummley (Patsy) je skvělá, ale hlavní hvězdou je dle mě Jennifer Saunders, která je ještě lepší než v Koláčích. Nejvíc mě zde na ní zaujala oblast mimiky (kvalitou srovnatelná s Atkinsonem!), ale i normální herectví je pro ni hračkou. Stejná osoba má neuvěřitelné nadání pro invenci a psaní scénářů - mohu ji bez problémů řadit na úroveň Eltona, Crofta (Allo Allo) či Cleese (Hotýlek). Škoda tak malého počtu hodnocení (78) a faktu, že se větší pozornosti se dostává kupříkladu ne úplně špatným, ale ve srovnání s AF výrazně slabším sitcomům z dílny G.Linehana (Black Books, IT Crowd). Zde mohu mimochodem nabídnout malé srovnání - v BB i v IT je jedna z hlavních postav tak trochu ulítlá, jiní by na mém místě použili slovo magor. Já si myslím, že Saunders svoji postavu napsala tak dobře, že co do ulítlosti je Edina (stokrát) výraznější než například Manny Bianco. Britcom, jenž kvalitou humoru a počtem dobrých vtipů se dá klidně srovnávat se slavným Trpaslíkem nebo nadprůměrnými kousky Černé zmije, hodnotím po shlédnutí prvních tří sérií pěti hvězdami.(28.5.2009)

Něco neskutečnýho :D Seriál, kterej se, trochu nechápu jak, silně proslavil i v USA, čekal bych, že tam takhle geniální britská věc nebude mít šanci. Prvně zhlédnuto 2019 a Joanna Lumley s Jennifer Saunders se okamžitě katapultovaly mezi nejgeniálnější komediální herečky a postavy, jaký jsem kdy viděl. Teda popravdě zatim jedu jen scény na youtube a nikoli full epizody, ale prostě i tak nemůžu než dát rovnou plný hodnocení, protože tohle je fakt něco :) https://www.youtube.com/watch?v=J02f4NrIq80&t=165s(7.11.2019)

• - Vzniku seriálu dal podnět skeč v pořadu French and Saunders (1987), který se jmenoval "Moderní matka a dcera". (don corleone)

• - V epizodě "Morrocco" je postava jménem Yentob. Alan Yentob byl režisér v BBC. (don corleone)

• - Tvůrkyně seriálu Jennifer Saunders přiznala, že Patsy Stone (Joanna Lumley) je částečně založena na Ivaně Zelníčkové-Trumpové, manželce miliardáře Donalda Trumpa. (kriplozoik)