Tak u tohohle chytám záchvaty smíchu snad každou vteřinu.Tohle je naprosto boží komediální záležitost,která nemá obdoby.Ústřední duo hereček hraje jak o život,kvalita vtipů má od prvního dílu pouze vzestupnou tendenci a seriál ani nachvililinku nenudí.Kultovní záležitost,která asi už nikdy nebude překonána.A to nemám moc v lásce anglické seriály.Inu,vyjímka se najde opravdu všude.A ještě jedna připomínka!Jennifer Saunders je geniální.Za to že ten seriál vymyslela a hraje v něm,jí patří můj doživotní dík a obrovská poklona.Smekám!!!(5.8.2009)

Už po první sérii jsem mohl říct, že mi nic nechybí. Kromě kvalitního humoru, který je podobný seriálu Let Them Eat Cake (taktéž píše stejná dvojice Saunders - French), mě nejvíce zaujalo zpracování. Například oblast hereckých výkonů - Joanna Lummley (Patsy) je skvělá, ale hlavní hvězdou je dle mě Jennifer Saunders, která je ještě lepší než v Koláčích. Nejvíc mě zde na ní zaujala oblast mimiky (kvalitou srovnatelná s Atkinsonem!), ale i normální herectví je pro ni hračkou. Stejná osoba má neuvěřitelné nadání pro invenci a psaní scénářů - mohu ji bez problémů řadit na úroveň Eltona, Crofta (Allo Allo) či Cleese (Hotýlek). Škoda tak malého počtu hodnocení (78) a faktu, že se větší pozornosti se dostává kupříkladu ne úplně špatným, ale ve srovnání s AF výrazně slabším sitcomům z dílny G.Linehana (Black Books, IT Crowd). Zde mohu mimochodem nabídnout malé srovnání - v BB i v IT je jedna z hlavních postav tak trochu ulítlá, jiní by na mém místě použili slovo magor. Já si myslím, že Saunders svoji postavu napsala tak dobře, že co do ulítlosti je Edina (stokrát) výraznější než například Manny Bianco. Britcom, jenž kvalitou humoru a počtem dobrých vtipů se dá klidně srovnávat se slavným Trpaslíkem nebo nadprůměrnými kousky Černé zmije, hodnotím po shlédnutí prvních tří sérií pěti hvězdami.(28.5.2009)

Keď som po prvý raz uvidel na HBO seriál Absolutely Fabulous, ostal som v nemom úžase. Netušil som, že okrem smrtonosného Mr. Beana dala Británia svetu aj dve nezničiteľné dračice z Holland Parku. Komikov v sukniach je ako šafranu, ale Jennifer Saunders a Joanna Lumley vydajú za celý regiment. Sledovať hysterku Edinu s nemožným vkusom a jej ešte nemožnejšiu kamarátku Patsy, ktorá vyfajčí všetko, čo jej príde pod ruku, bol tvrdý útok na moju bránicu. Tieto dve fúrie sú naplno vyťažené ničnerobením, ich bohom je Lacroix a bibliou Hello Magazine. Od prvej epizódy som sa do nich zamiloval a seriál môžem pozerať donekonečna vždy s rovnako osviežujúcim účinkom. Za najlepšie scény považujem nočnú moru o liposukcii, príchod na francúzsky vidiek a seansu k menopauze. Dokonale úžasné!(10.6.2007)

Tento sitcom jsem viděl kdysi dávno na polské TV a málem jsem se potrhal smíchy. Nyní se mi podařilo získat (zatím) 5.řadu a opět jsem se trhal smíchy. Škoda jen, že nemohu nikde sehnat jejich sitcom pod názvem "SAUNDERS and FRENCH! Protože tyto parodie byly excelentní. Například parodie na VETŘELCE, Missery nesmí zemřít, Omen....neměly chybu :-)(22.7.2008)

Edina a Patsy naprosto brutální seriál ve kterém se nedočkáte ničeho co by dávalo smysl :o) dvě ženské žijící bohémský život v jedné ruce cigaretku v druhé sklaničku se šampaňským. Patsy neustále jedoucí na nějakém pochybném matroši viz první serie a výlet do Francie :o) neustále tvrdící že jí je o pětadvacet méně než ve skutečnosti. první tři serie byly natočeny během několika let ale rozdíl mezi 3 a 4 serii je cca 6 let kdy byla pauza proto si můžete všimnout že tam tne přechod mezi seriemi je markantní ono serial měl skončit již 3 serii kdy se poslední díl jmenuje The End . 4 a 5 serie mě neuvěřitelně zklamala spíše bych dal celkově za 4 a 5 serii jen 3 hvězdičky . Pro mě je ovšem nestárnoucí klasika první druhá a třetí serie :o))(14.2.2008)

• - V epizodě "The Last Shout" povzdechne si Patsy Stone "když jsem byla Bond girl". Představitelka Patsy Joanna Lumley skutečně hrála dívku Bonda ve V tajné službě jejího veličenstva (1969). (don corleone)

• - Tento seriál se v diváckém žebříčku BBC 100 nejlepších britských sitcomů umístil na 17. místě. Šestnácté obsadil Men Behaving Badly (od r. 1992) a na 18. skončil Červený trpaslík (od r. 1988). (Zdroj: listal.com) (ComicBookGuy)

• - Všechny hlavní postavy mají jména, který začínají na písmeno J. (don corleone)