Reklama

Reklama

Naprosto dokonalé

(seriál)
  • Velká Británie Absolutely Fabulous
Velká Británie, (1992–2012), 20 h 40 min (Minutáž: 25–55 min)

Hrají:

Jennifer Saunders, Joanna Lumley, Julia Sawalha, Jane Horrocks, Dawn French, Idris Elba, Natascha McElhone, Nathan Lee Graham, Orla Brady, Deborah Harry (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(39)

Je jim sice přes čtyřicet, ale jejich okolí se často nestačí divit tomu, co je napadne. Jennifer Saunders a Joanna Lumley v úžasně zábavném komediálním seriálu o němž diváci i kritici soudí, že existují jen dvě slova, která ho vystihují: „Naprosto dokonalé!“.  Autorkou seriálu Naprosto dokonalé, který získal 14 ocenění, včetně dvou cen Britské akademie a dvou Emmy, je Jennifer Saunders, která si v něm zahrála také hlavní roli - Edinu, praštěnou odbornici na styk s veřejností, která je posedlá tím, že musí držet krok s dobou. Její nejlepší kamarádka Patsy (s úžasnou vervou ji hraje Joanna Lumley) je módní redaktorka časopisu, která má slabost pro prášky a pro mladé muže. Když vzpomínají na mládí, Edina své přítelkyni připomene: „Chodívala jsi přece s Keithem Moonem, ne?“ „No, jednou jsem se pod ním probudila,“ vzpomene si Patsy matně. A také se připravte na Saffy (Julia Sawalha), což je Edinina odbojná a ultra „přímočará“ dospívající dcera, neustále diskutující o kritickém myšlení, což její požitkářská matka komentuje se značným znechucením. A pak je tu paní matka (June Whitfield). Matka Ediny - skutečný enfant terrible rodiny - je velmi excentrická dáma, která svou dceru dokáže vytočit do nepříčetnosti. Diváci i kritici souhlasí s tím, že existují jen dvě slova, jež tento úžasně zábavný komediální seriál vystihují: „Naprosto dokonalé!“ (HBO Europe)

(více)

Recenze (31)

kockodan odpad!

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nepochopil obsesi fanoušků téhle otravné, nezáživné a trapné podívané! Saunders přehrává a je trapná a Lumley tam prostě jen stojí jako prkno. Je vidět, že začínala jako modelka v šedesátkách, a měla u toho zůstat. Cokoli jen ne mluvené role pro ni! Saunders může být dobrá scénáristka pro nějaké skeče, ale "hrát" by taky neměla! Trpěl jsem pár epizod a u některých se ta trapnost fakt nedala vydržet! Opravdu nikdy nepochopím, co na tom kdo vidí za "humor". ()

Hopkins 

všechny recenze uživatele

Edina a Patsy naprosto brutální seriál ve kterém se nedočkáte ničeho co by dávalo smysl :o) dvě ženské žijící bohémský život v jedné ruce cigaretku v druhé sklaničku se šampaňským. Patsy neustále jedoucí na nějakém pochybném matroši viz první serie a výlet do Francie :o) neustále tvrdící že jí je o pětadvacet méně než ve skutečnosti. první tři serie byly natočeny během několika let ale rozdíl mezi 3 a 4 serii je cca 6 let kdy byla pauza proto si můžete všimnout že tam tne přechod mezi seriemi je markantní ono serial měl skončit již 3 serii kdy se poslední díl jmenuje The End . 4 a 5 serie mě neuvěřitelně zklamala spíše bych dal celkově za 4 a 5 serii jen 3 hvězdičky . Pro mě je ovšem nestárnoucí klasika první druhá a třetí serie :o)) ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Největší seriálové zklamání, co jsem zažil. Už dlouhá léta slýchám, že Ab Fab je nejlepší sitcom nejen britský, ale celkově, od mnohých lidí. Však já věděl, proč jsem se mu až doteď vyhýbal. Ústřední dvojka je nesnesitelná, výstřední líná Edina aspoň trochu roztomile a Jennifer Saunders to vynahrazuje svým božím hraním, ale modelka ve výslužbě Patsy je vyloženě na zabití, ne tím dobrým způsobem (narozdíl od takového Jacka z Will & Grace nebo Goba z Arrested Development), a smích, či dokonce pouhé pousmání vyvolané její postavou přichází maximálně jednou za pár dílů. Příběhům i vtipům chybí překvapivé pointy a hlavní cast doplňují až absurdně nevtipné vedlejší postavy (Bubble, prakticky všichni příbuzní s výjimkou matky). Kromě herectví Saunders je jedinou konstantně dobrou věcí oprávněně zahořklá a předčasně vyspělá uštěpačná dcera Saffy, která si pro sebe s přehledem krade každou scénu a každou slovní výměnu, byť jí scénáře nijak zvlášť nenahrávají, a sem tam potěší hvězdná camea. Hodně slabé tři hvězdy, a to předesílám, že jsem dlouholetým fandou dua French/Saunders. Prostě to asi bez té French ani nemohlo být ono. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Je to určitě svižný a oceňuji schopnost zesměšnit vážné lidské nectnosti tak, aby je diváci přesto i nadále vnímali jako nectnosti (alkoholismus, obezita, konzumace drog...), pořád je to pro mě ale seriál o dvou a více blbých pipinách, což znamená, že se mi nabízí možnost proniknout hlouběji do života dvou a více blbých pipin, a to není něco, o co bych stál, a čím bych se chtěl připravovat o čas. Vysokému, enormně vysokému hodnocení nerozumím, myslel bych si, že je nás takových víc, kdož si vážíme ceny času. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Tento sitcom jsem viděl kdysi dávno na polské TV a málem jsem se potrhal smíchy. Nyní se mi podařilo získat (zatím) 5.řadu a opět jsem se trhal smíchy. Škoda jen, že nemohu nikde sehnat jejich sitcom pod názvem "SAUNDERS and FRENCH! Protože tyto parodie byly excelentní. Například parodie na VETŘELCE, Missery nesmí zemřít, Omen....neměly chybu :-) ()

Galerie (4)

Zajímavosti (9)

  • V epizodě "Morrocco" je postava jménem Yentob. Alan Yentob byl režisér v BBC. (don corleone)
  • Všechny hlavní postavy mají jména, který začínají na písmeno J. (don corleone)
  • V roce 2004 byl tento seriál zařazen TV Guidem do žebříčku "25 nejlepších kultovních pořadů všech dob". (don corleone)

Reklama

Reklama