poster

Ať jedí koláče (TV seriál)

 • Velká Británie

  Let Them Eat Cake

Komedie / Historický

Velká Británie, 1999, 6x30 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (42)

 • LIVINGDEAD
  *****

  Skvělý sitcom a to je snad poprvé, co to píši - skvělý český dabing. U každé scénky jsem si smíchy ucvrnkl do kalhotek. A herečka DAW FRENCH nemá chybu! Viděl jsem všechny díly a hluboce se režii a hereckým výkonům klaním :-)(16.11.2008)

 • Oskar
  *****

  "Toto by in Östereich se nikdy nemoct stát!" Škoda, že největší ambicí ČT zůstává nejkvalitnější pořady před divákem svědomitě ukrývat a pouštět je s nulovou propagací v popůlnočních časech. Následky jsou nedozírné - například tenhle skvělý britcom, tematicky srovnatelný s Černou zmijí, skoro nikdo nezná. Kdo se pozastavuje nad tím, že dvojice Frenchová - Saundersová patří v UK k nejúspěšnějším atributům televizní zábavy? Kdo ocení prvotřídní český dabing, který si hravě poradil i s hustým výskytem slovních hříček? Kdo kromě nás nespavců udrží otevřená víčka i v hodinách duchů? Kdo je pro sepsat protestní petici ve věci hojnějšího výskytu britské srandy v televizi? Jestli se někdo najde, budu první, kdo to podepíše. 100 %(2.5.2003)

 • gudaulin
  *

  Existenci seriálu jsem zaznamenal, když jsem náhodou narazil na nadšený komentář přirovnávající sérii ke zdařilé Černé zmiji. Navnaděný jsem si pustil první díl a setkal jsem se s přímočarým laciným humorem, místy skutečně hrubozrnným. Rychle mě přešla chuť pokračovat ve sledování, protože ke kvalitám Černé zmije se to nepřibližuje ani vzdáleně. Lechtivá témata se dají zvládat, aniž by bylo nutné sklouzávat k vulgaritám, jen to chce cit, schopnost včas se zastavit a pouze naznačit, hrát si se slovy a se situační komikou. Pravdou je, že i výše zmíněná Černá zmije se celou první sérii hledala, tak špatná ale nebyla nikdy. Za první díl dávám celkový dojem 25 % s tím, že je docela dobře možné, že bych ještě hvězdičku v pokračováních nakonec našel. Ale existuje spousta lepších děl, tak nač s tímhle ztrácet čas...(15.8.2017)

 • kulyk
  **

  Poměrně nablblé a plné ekl French. LIVINGDEADOVI se to však prý líbilo a u každé scénky si ucvrnkl do plenkáčů. I přes tento hendikep však seriál není zralý na odpad!(5.9.2015)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Hodnocení a komentáře zde se tváří, jako by šlo ztracenou perlu podobnou nálezu živého jedince druhu Leaellynasaura amicagraphica ukrytého ve sklepení pod starou synagogou Pražskou, jenže opravdu výborné jsou zde jen dva díly ze šesti a ty ostatní jsou jen lehce průměrné a někdy ani to ne. Postavy jsou sice napsány zajímavě a mají vysoký potenciál, jenže ten je dosti nevyužit, obzvláště díky místy lehce tupému scénáři, kterému chybí pořádná dávka nasteroidovaného humoru, místo něj je přítomen buď humor lehce vykastrovaný, měkký a hloupý, nebo naopak naprosto zbytečně vulgární, ale lobotomizovaný, takže působí stejně hloupě jako snahy českých překladatelů u amerických filmů přeložit hovorový jazyk libovolné skupiny osob (ať už je to´americký gheto, nebo banda irskejch námořníků) do hovorové češtiny, také jinak pitomě a trapně. Pro mě docela zklamání.(15.8.2013)

 • D.Moore
  ****

  Dvě epizody (především Vražda, ale Královské představení také) jsou přímo ďábelsky skvělé, ovšem ty čtyři zbývající za nimi moc nezaostávají. Jen se v nich humor tu a tam až moc opakuje a nebezpečně zavání jednoduchostí. Černá zmije je zkrátka jen jedna, ale máte-li náladu na zlotřilé intrikánky, kterým není nic svaté, můžu vám Ať jedí koláče jen a jen doporučit.(21.8.2016)

 • strougy
  ***

  Slušný britcom dělající si srandu z předrevoluční Francie a života v paláci Versailles. Vtipné postavy bohužel nemají dostatečnou oporu v scénáři a tak většina dílů se nese sice v zábavném, leč bohužel lehce sterilním duchu a člověk se sice po většinu času usmívá, ovšem úchvatných vtipů, po kterých by se pořádně zasmál je nedostatek. Čestnou vyjímkou tak zůstává výborný druhý díl o tom, kterak se hraběnka vypořádává s prohranou sázkou a obviněním z vraždy ( "Taková typická sebevražda" ), jenž ovšem má následně protipól ve čtvrté, značně nepovedené části o hraběnčině těhotenství. Celkově tedy slušné a za podívaní stojící, přesto z mnoha situací šlo pro diváka chtivého humoru získat více a postoupit z průměru mezi britcomovou elitu.(20.5.2009)

 • rikitiki
  ***

  Ne všechny vtipy vyjdou, ale některé jsou zábavné.(27.7.2017)

 • gogos
  *****

  Tak se mi dostalo do rukou další super britské dílko!!!. Duo French - Saunders je naprosto skvělé, hýřící vtipem. Není nouze o výborné hlášky, gagy, skvělý scénář a bujná poprsí. Výborný sitcom...(24.11.2008)

 • MarekT
  *****

  Škoda zde zmíněného necitlivého zacházení České televize. Tento britcom je podle mě spolu s Tenkou modrou linií černým koněm tohoto žánru. Pokud jsem měl záruku dobré zábavy u dvojic jako Hale - Pace a Fry - Laurie, tak musím do výčtu připočítat i dvojici tentokrát něžného pohlaví Dawn French - Jennifer Saunders. Kromě typického britského humoru musím ocenit i narážky na budoucnost - např. cituji: tento slavný obraz je vystaven v Louvru, pokud tedy bude postaven, atp. Co se musí také pochválit, je český dabing. Ano, vím, že se opakuji a jdu některým na nervy. Nicméně nemohu jinak. Kromě výborně vybraných hlasů si zasluhuje vypíchnout i vysoká úroveň dobře přeložených dialogů. A pak že se britské sitcomy nemají dabovat... Vše mnou jmenované dělá z tohoto seriálu další prvotřídní britskou zábavu. P.S. Oskare, plně souhlasím. Petice je výborný nápad, ale teď při plné digitalizaci bych založil nějaký speciální program, kde by běžely celodenně britcomy, i ty nám neznámé. "Je ta snídaně ještě k jídlu?" - "Podívám se. Vypadá to, že červíčkům šmakuje."(24.1.2009)

 • c.tucker
  ****

  Povedený a vtipný britcom, s velice povedeným dabingem. Je prošpikován hláškami. Všechny postavy jsou senzačně ulítlé a je vidět, že si Britové umějí značně dělat legraci z sevých věčných protivníků Francouzů.(19.5.2009)

 • Gavin87
  *****

  Další skvělá dávka britského humoru, tentokráte z dvora Ludvíka XVI. Skvělé herecké výkony a krásně a podle mě i docela věrohodně prezentovaná Marie Antoinetta.(27.9.2010)

 • MJMilan
  *****

  Skvěle promyšlené scénky a především skvělý český dabing mne nutí dát to nejvyšší hodnocení. Je vidět, že si autoři tohoto seriálu dobře prostudovali historii Francie.(9.5.2010)

 • Koryntos
  *****

  Jémináčku, božínku, tak tohle je geniální, v krátké době už to vídím potřetí, tady opravdu leží hláška na hlášce a kámen tu píchá cihlu.Téma dekadentní šlechty, je opravdu vděčné a tady je to tak nádherně zahnané do extrému, že člověku celou dobu cukají koutky. Kdybych si mohla vybrat koho bych v tomhle seriálu chtěla hrát, tak je to Lisette. ,, Chrrrrrrrrrrr, pojď na mou hruď, pardále!" Tomuhle veledílku se v Čechách podobají jen Dopisy v krajkách, které se, ale snaží tvářit hrozně vážně, možná kdyby tam bylo komických gegů, měly by i Dopisy lepší hodnocení.(17.5.2014)

 • Mrkvič
  ****

  Lehce podobné Černé zmiji a úžasné ve slovíčkaření. Jen 6 dílů a některé jsem si říkal, že nejsou tak úžasné, jenže stačil jeden vtípek, který mě totálně odrovnal a musel jsem si ho zbytek dne opakovat. No a jako mnoho dalších musím ocenit český dabing. Hlavně práci paní Konvalinkové!(12.9.2015)

 • pabulator
  *****

  Výborný britcom se značně černým a zvrhlým humorem a perfektním českým dabingem škoda že o tomhle skvostu neví moc lidí. "Dobrý jitro tak sem slyšela,že markýz de Sade zase uprchl ze žaláře. Víte ,že sem spala v sousední komnatě? Mohla sem to být já surově svedená s prasečím měchýřem přes hlavu. Z bujarých večírků už to znám taky" Prostě klasika není co dodat.(17.8.2011)

 • easaque
  ***

  docela zábavné, ale někdy až křečovitě - vtípky však jednodušší a vulgární. Trochu něco na způsob seriálu Absolutely Fabulous, ale hozený do doby vlády Ludvíka a Marie Antoinetty. Přesto to nedosahuje jeho kvalit a s odstupem času mu dávám lepší tři hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](14.3.2012)

 • Roman Albach
  *****

  Výborné, skvělé! Dlouho jsem se takto nepobavil! Většinou preferuju filmy/seriály v originále, ale v tomto případě musím ocenit prvotřídní český dabing, který si navíc úspěšně vyhrál s řadou slovních hříček. Herecký koncert. Jen škoda, že těch dílů je tak málo...(12.2.2015)

 • ddf76
  ****

  Dost povedeny serial z prostredi francouzkeho dvora. Plno skvelych figurek, ktere hlaskuji o stoset :).(24.12.2009)

 • Illy
  *****

  Černá Zmije v žensko-francouzském vydání. Perfektní britský humor, přesně jak mám rád. Třetí díl - Portrét je téměř geniální:-)))(8.9.2010)

<< předchozí 1 2 3
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace