poster

Ať jedí koláče (TV seriál)

 • Velká Británie

  Let Them Eat Cake

Komedie / Historický

Velká Británie, 1999, 3 h (Minutáž: 6x30 min)

 • MarekT
  *****

  Škoda zde zmíněného necitlivého zacházení České televize. Tento britcom je podle mě spolu s Tenkou modrou linií černým koněm tohoto žánru. Pokud jsem měl záruku dobré zábavy u dvojic jako Hale - Pace a Fry - Laurie, tak musím do výčtu připočítat i dvojici tentokrát něžného pohlaví Dawn French - Jennifer Saunders. Kromě typického britského humoru musím ocenit i narážky na budoucnost - např. cituji: tento slavný obraz je vystaven v Louvru, pokud tedy bude postaven, atp. Co se musí také pochválit, je český dabing. Ano, vím, že se opakuji a jdu některým na nervy. Nicméně nemohu jinak. Kromě výborně vybraných hlasů si zasluhuje vypíchnout i vysoká úroveň dobře přeložených dialogů. A pak že se britské sitcomy nemají dabovat... Vše mnou jmenované dělá z tohoto seriálu další prvotřídní britskou zábavu. P.S. Oskare, plně souhlasím. Petice je výborný nápad, ale teď při plné digitalizaci bych založil nějaký speciální program, kde by běžely celodenně britcomy, i ty nám neznámé. "Je ta snídaně ještě k jídlu?" - "Podívám se. Vypadá to, že červíčkům šmakuje."(24.1.2009)

 • gudaulin
  *

  Existenci seriálu jsem zaznamenal, když jsem náhodou narazil na nadšený komentář přirovnávající sérii ke zdařilé Černé zmiji. Navnaděný jsem si pustil první díl a setkal jsem se s přímočarým laciným humorem, místy skutečně hrubozrnným. Rychle mě přešla chuť pokračovat ve sledování, protože ke kvalitám Černé zmije se to nepřibližuje ani vzdáleně. Lechtivá témata se dají zvládat, aniž by bylo nutné sklouzávat k vulgaritám, jen to chce cit, schopnost včas se zastavit a pouze naznačit, hrát si se slovy a se situační komikou. Pravdou je, že i výše zmíněná Černá zmije se celou první sérii hledala, tak špatná ale nebyla nikdy. Za první díl dávám celkový dojem 25 % s tím, že je docela dobře možné, že bych ještě hvězdičku v pokračováních nakonec našel. Ale existuje spousta lepších děl, tak nač s tímhle ztrácet čas...(15.8.2017)

 • bittersweet
  *****

  Dlouho jsem se tak nebavila, jako při sledování tohoto seriálu. Člověka skoro mrzí, že je jen šest epizod, ale na druhou stranu se tak zaručí, že některé gagy se nestanou opakováním otravné. Většina vtipných situací vzniká střetem světa hraběnky de Vache, která si žije v takovém luxusu, že ani nepotřebuje chápat, jakým způsobem funguje klika u dveří, s realistickým světem služebné Lisette, která pochází z běžného lidu. Epizoda The Portrait je asi nejlepší, ztvárnění de Sadeho a malířky Vigée Le Brun s rukama od barev jsou dokonalá! Epizoda The Royal Command Performance se evidentně nechala inspirovat dobovými karikaturami módních trendů a dovedla je k absurdní dokonalosti, kdy bylo třeba i dveře probourat, což se sice s každou novou vyšší či širší módní vlnou opravdu dělalo, ale věřím, pevně doufám, že ne takto. V tomto díle se nakonec dozvíme i jak to doopravdy bylo s ikonickou větou francouzských dějin "Let them eat cake!"(3.10.2012)

 • pabulator
  *****

  Výborný britcom se značně černým a zvrhlým humorem a perfektním českým dabingem škoda že o tomhle skvostu neví moc lidí. "Dobrý jitro tak sem slyšela,že markýz de Sade zase uprchl ze žaláře. Víte ,že sem spala v sousední komnatě? Mohla sem to být já surově svedená s prasečím měchýřem přes hlavu. Z bujarých večírků už to znám taky" Prostě klasika není co dodat.(17.8.2011)

 • Koryntos
  *****

  Jémináčku, božínku, tak tohle je geniální, v krátké době už to vídím potřetí, tady opravdu leží hláška na hlášce a kámen tu píchá cihlu.Téma dekadentní šlechty, je opravdu vděčné a tady je to tak nádherně zahnané do extrému, že člověku celou dobu cukají koutky. Kdybych si mohla vybrat koho bych v tomhle seriálu chtěla hrát, tak je to Lisette. ,, Chrrrrrrrrrrr, pojď na mou hruď, pardále!" Tomuhle veledílku se v Čechách podobají jen Dopisy v krajkách, které se, ale snaží tvářit hrozně vážně, možná kdyby tam bylo komických gegů, měly by i Dopisy lepší hodnocení.(17.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace