Synovec

Scénografie:

John DeCuir Jr.

Kostýmy:

Maeve Paterson

Ireland, my love. Další film o hledání, odkrývání starých tajemství, odhalování skrytých vin a konečné katarzi a odpuštění. Ale příjemné, velmi příjemné. A šumí k tomu příboj, který se tříští o čedičové útesy, a whisky nalévá Pierce Brosnan. Návštěvu Inish Dara alespoň prostřednictvím filmu vřele doporučuji.(7.8.2007)

Příjemně strávené úterní odpoledne s rýmou, horkým čajem, mým milovaným Irskem, bezvadnou muzikou, atmosférou a celkem pohodovým i když předvídatelným dějem i koncem.(27.2.2018)

Zase role, která se pro Brosnana vymyká bondovské škatulce a dala by se zařadit spíš k podobné Evelyn. Ostatně oba dva filmy jsou taky dílem jeho společnosti Irish DreamTime, která se specializuje na "irské filmy" (dalším důkazem je i Zákon přitažlivosti). Za těch 106 minut nám představuje příběh Američana a hlavně černocha Chada (Hill Haper), jehož matka pocházela z jedné malé irské vesničky. Chad tam po její smrti odjíždí, ale už v počátcích se musí vyrovnávat s ostražitostí místních obyvatel a hlavně nepřízní místního barmana Joa Bradyho (Pierce Brosnan). A právě vztahy v jedné malé irské vesnici, kde každý ví o každém všechno, jsou nakonec hlavním tahounem filmu s neuvěřitelně příjemnou atmosférou. Takže pokud se nenecháte odradit prvními několika minutami s celkem špatným střihem, začne se vám možná Synovec líbit. Jako i mně.(29.1.2006)

Typicky ostrovní drama, které postupně odhaluje minulost jedné rodiny a velkého nenaplněného milostného citu. Děj se odvíjí pomalu a scénář nepatří k nejobjevnějším, navíc smířlivý závěr je trochu násilně naroubovaný, vše ale zachraňuje kvalitní kamera a především atmosférická hudba. Kladem je i herecké obsazení. Celkový dojem: 60 %.(15.12.2009)

Body za krajinu, lyrické uprdelení v srdci krásné přírody, i za poměrně povedený dabing (1999) plný neoposlouchaných hlasů. Pravdou ale je, že usnout u tohohle naprosto nedramatického filmu není žádný problém.(14.2.2011)

Stačí jediné slovo " Irsko" ...(8.5.2013)

Film nám postupne odkrýva, aké dôležité je odpustiť druhému a dať mu novú šancu...(19.6.2007)

Tak trochu Romeo a Julie po irsku. A k tomu vlastně taková psychologická detektivka, jak hlavní postava (a my s ní) postupně odkrývá dost špinavou minulost malýho města. Vcelku zajímavej film.(27.1.2007)

... dost predramatizovane, ale inak fajn.(25.7.2007)

Velmi příjemný film, u kterého se nenudíte, ale taky nezažijete žádné překvapení ( když nepočítám to , že synovec je černoch ) Na pozadí zdánlivě zapeklitých rodinných vztahů se pokocháme irskou hudbou i přírodou a taky Brosnanem v netypické roli. Ze zajímavého scénáře by se asi mohlo vytěžit mnohem víc...Kdyby se některé scény vynechaly, možná by se nic nestalo.(28.10.2014)