poster

Appartement des filles, L'

 • Itálie

  L'appartamento delle ragazze

Komedie / Krimi / Romantický

Francie / Západní Německo / Itálie, 1963

Režie:

Michel Deville

Předloha:

Jacques Robert (kniha)

Scénář:

Nina Companéez

Kamera:

Claude Lecomte

Producenti:

Paul Graetz
(další profese)
 • dopitak
  ****

  Našláplá krimi komedie, které chybí (třeba jen) maličká porce erotiky. Tři letušky v nádherném hotelovém apartmá, bestarostnost. Začátek je zábavnější, a určitě si všimněte velmi originálních úvodních titulků, hlášených letištním rozhlasem (skvělý nápad), závěr už přeci jen těžkopádnější, jakoby scénář podle románu Jacques Roberta nevěděl kudy z toho ven. Kolik jen známe filmů z francouzské Riviéry, kabriolety svištící zatáčkami v kopcích nedaleko Nice.... Funguje to i tady, dokonce černobíle. Tip na filmový klub ČT.(12.2.2012)

 • Bernhardiner
  ***

  Musím říct, že titulky hlášené letištním rozhlasem byly jednou z mála zajímavých věcí, kterými mě film zaujal. Pak totiž následuje část, která se odehrává především v hotelu letušek. Tato pasáž je neuvěřitelně statická, při jejím sledování mě nedokázaly rozptýlit ani půvaby krásných letušek, ani jejich divadýlko pro přítomné pány, ani jejich nudné rozhovory týkající se toho, která z nich nakonec s Tibérem pojede. Po polovině film přeci jen trochu nabere na obrátkách, děj se přesune víc mimo hotel a nabere na dynamice a vyvrcholí závěrečnou honičkou. Filmu se navíc musí nechat, že Jean Dalve pro něj složil moc pěknou hudbu. 50%(2.3.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace