Mizerné líbánky a nešťastná událost obrátí životy dvou novomanželských párů naruby. (Netflix)

Pokryvac

Dôstojné ukončenie "chudobnej" trilógie Dina Risiho, ktorej protagonistov som si stihol obľúbiť a tak ma aj mrzí, že ich osudy nebudem môcť sledovať v ďalšom pokračovaní. DIno Risi sa však v 60. rokoch schopne presunul od ľudovej komédie k vážnejším filmom (ako si to aj doba žiadala), značne režisérsky vyrástol a ľahkohumorné počiny vystriedali filmy s humorom cynickejšieho rázu.  Chudáci milionári môžu byť teda aj bodkou za jedným z Risiho filmových období. Zápletka je v tomto prípade mierne fantastická, keďže pracuje s dočasnou stratou pamäte, ktorú utrpí jeden z dvojice "chudákov", na čo sa ako nový človek dostane do priazne bohatej majiteľky obchodného centra. Tak sa začína jeho blesková kariéra a na chvíľu má možnosť okúsiť život na vysokej nohe, s čím je samozrejme spätých aj viacero vydarených gagov. Dnes už komické hrátky s pamäťou síce nie sú nič originálne, ale v prípade filmu Chudáci milionári pôsobí zápletka osviežujúco a prináša do trilógie čosi nové. Za mňa ďalšia z vydarených talianskych komédií schopných spríjemniť divákovi večer. ()