Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem

• USA The Ice Age Adventures of Buck Wild (více)

Vo filme Doba ľadová: Dobrodružstvá s Buckom Wildom zábavné eskapády obľúbených prehistorických zvierat pokračujú. Hoci sa vačičí bratia Crash a Eddie v honbe za akciou vzdialia od svojej staršej sestry Ellie, vydajú sa hľadať vlastné miesto vo svete. Onedlho uviaznu v obrovskej podzemnej jaskyni a zachráni ich jednooká lasica menom Buck, ktorá miluje dobrodružstvo a loví dinosaury. Spolu musia čeliť nedisciplinovaným dinosaurom, ktoré obývajú Stratený svet. (Disney+)

silentname

"The Ice Age Adventures Of Buck Wild" je bez debaty zlým filmom. Ako "Collision Course" som udelil pred už skoro šiestimi rokmi "D" a mal som pocit, že táto séria nadobro skončila, pretože už o ňu nikto absolútne nemal žiadny veľký záujem. No rovnako ako v prípade nového "Home Alone" je toto tiež ukážkový príklad ako to dopadne, keď sa rozhodne Disney obnoviť mŕtvu značku od štúdia, ktoré minulý rok zatvorili, lebo pandémia ich prinútila utiahnuť si opasky. A očividne sme zistili, že s kúpou značky Fox síce získali Blue Sky a "Ice Age" sériu, no očividne sa to nevzťahovalo na postavičku Scrata. Takže máme tu nový film, ktorý neponúka žiadne vtipné vsuvky s našou obľúbenou vevericou a jej žaluďom. Neviem či by to teda Scrat nejako zachránil, ale minimálne to mohlo byť niečo, čo by bolo trošku vtipné. Lebo tu nefunguje skoro absolútne nič. Postavy sú dokopy tie isté postavy, ktoré poznáme. V ničom sa nezmenili, neprinášajú žiadne nové momentky. Plus to pôsobí, že niektorých sme sa pre zmenu aj zbavili, lebo... neviem prečo. Náš nový zloduch je absolútny stereotyp zloducha a neprináša filmu nič, čo by sme nevideli už niekedy v minulosti, Crash a Eddie sú rovnako otravní ako vždy, Buck je miestami celkom vtipný, no tento film so svojimi vačičími kamarátmi utiahnuť nevládze a tie animácie sú o 3 triedy horšie ako si pamätám naposledy. Realita je, že starý "Ice Age", ktorý tento rok oslávi 20-ku vyzerá krajšie a kvalitnejšie, než celý tento film. Pozitívne môžem povedať, že je to asi len krátke a relatívne bezbolestné (nakoľko posledné 2 filmy mi už prišli ako čistá mizéria), ale začína to trošku ukazovať, že Disney sa očividne neštítia ničoho zlikvidovať staré dobré značky len preto, aby na tom ešte zobrali nejaké drobné. Čisté zúfalstvo a tragédia. Hodnotenie: D- ()

DJ_bart odpad!

Tohle je přesně ten důvod proč existují anti-monopolní zákony, protože 'Ice Age: Adventures of Buck' je ukázkovej exemplář korporativního vykořisťování jehož prostřednictvím chce Disney vydojit popularitu a chechtáky z týhle mrtvý franšízy pro svou streamovací platformu, nemluvě o low-budget animaci která je zde horší než v první Době ledový...... RIP Blue Sky Studios ()

Shakers

Vždy ma bavila Doba ľadová, aj keď priznávam, že posledný piaty diel (Mamutí tresk) už menej. Prvé štyri diely sú podľa mňa dosť dobré, ale je vidieť, že tejto sérii už dochádza dych a tak nafasoval spin-off aj ich kamoš Buck. V Dobe ľadovej 3 patril k tomu najlepšiemu, tu už mu chýbajú tie super scény, ktorými si získal divákov. Občas sa nájdu lepšie scény a potešia aj menšie výstupy hlavných postav série s Mannym na čele, ale ako celok už to nie je taká zábava ako pred tým. 55% - 3* ()

filmfanouch

Animační studio Blue Sky Studios (spadající pod 20th Century Fox) bylo založeno v roce 1989, v letech 2002-2019 poté vyprodukovalo 13 celovečerních filmů, které v kinech dohromady vydělali téměř 5, 8 miliardy dolarů, pod odkoupení 20th Century Fox ovšem Disney počátkem roku 2021 nechal toto animační studio definitivně zavřít. Disney ovšem pochopitelně nenechá nejúspěšnější značky tohoto studia spát, přičemž mezi hlavní značku Blue Sky patřila série Doba ledová. Po pětici filmů tak došlo k realizaci pokračování/spin-offu s názvem The Ice Age Adventures of Buck Wild, které dorazilo rovnou na Disney+ a vzniklo v produkci kanadského animačního studia Bardel Entertainment jako režijní debut Johna C. Donkina. A vznikl vlastně ukázkový návod toho, jak močit na ikonu a přitom se tlouct do hrudi, jací jsme to čtveráci.   Nejzábavnější je, že The Ice Age Adventures of Buck Wild působí jako ty klasické direct-to-video sequely, které vznikali jako levnější navázání na populární filmy a přesto to celé Disney+ propaguje jako událost týdne. Lasičák Buck sice patřil mezi nejzábavnější postavy z původní série Doba ledová (a naštěstí se alespoň jako jediný z původního obsazení vrací Simon Pegg a opět do toho dává svůj pověstný elán), The Ice Age Adventures of Buck Wild ale od začátku vypadá jako práce začínajícího studenta animační technologie, kterému by při sledování sice dal učitel nejspíš 3 a řekl mu, že má slušně nastaveno, v kontextu toho, že je to celé skutečně propagováno jako zásadní událost a navazuje to na úspěšnou animovanou franšízu je to ovšem celé neskutečně obludné.   Očividně nízkorozpočtová záležitost s nepříliš vábnou animací, kdy se známé postavy sice vrátí, vypadají ovšem po stránce renderování mnohem hůř a celkově celé The Ice Age Adventures of Buck Wild působí nevábně až vyloženě ošklivě. Děti přitom pochopitelně nebudou mít dvakrát velké nároky a bude jim stačit, že lasičák s jedním okem, dvojice divokých vačic a další známé postavy dělají skopičiny. Odrostlejší divák ovšem i díky vzpomenutí na původní Dobu ledovou pochopí, že je tady něco špatně.   Je s podivem, že zrovna pod taktovkou Disneyho, který si i na doplňkových záležitostech dává většinou záležet alespoň po technické stránce vyprodukuje tak animačně odpudivou věc a bezpochyby přitom projede potenciál. Ústřední trojice Manny-Sid- Diego + Ellie jsou navíc degradovány na vedlejší postavy a hlavní úlohu získávají vačicáci Crash a Eddie, kteří jsou možná fajn na pomezí zábavných skečů, jako hlavní hrdinové ovšem dvakrát neobstojí. A i od Bucka by při jeho zábavnosti v Době ledové 3 i Době ledové 5 člověk čekal tak trochu víc. Název The Ice Age Adventures of Buck Wild je navíc zavádějící, protože ve filmu jsou i hlavní postavy původních filmů a tudíž má spíše než k spin-offu blíže film k regulérní Době ledové 6. Jen s výrazným poklesem kvality.   Když se v Době ledové 3 vydali hrdinové do světa dinosaurů, ten svět působil atraktivně i kreativně. Tady ovšem působí odpudivě a nedopracovaným způsobem, což je nejspíš opět na vině menšího rozpočtu. Není tu ani prostor pro kreativní nápady a povětšinou se sází na infantilní až nevkusný humor, který možná dokáže chvílemi rozesmát tu hlavní cílovku, zbytek ovšem v průběhu donutí skřípat zuby. A domyslet si, že tohle je regulérní sraní na odkaz Blue Sky Animation.   Simon Pegg alespoň dokáže působit, že si jen nepřišel pro šek a do vokální role Bucka opět dává energii, skutečně se ovšem vrátil jako jediný herec z původního obsazení. A náhrada za Raye Romana, Johna Leguizama či Denise Learyho snad nemohla dopadnout hůř. Působí to tak, že se vlastně šetřilo i na platu pro dabéry, protože nikdo z nich do role nedává prakticky nic. Maskot celé série (i samotného studia Blue Sky) a bezpochyby nejzábavnější postava původních filmů veverčák Scrat se poté pro jistotu neobjeví vůbec. A to už je ryzí vztyčený prostředníček.   Alespoň ta snaha o poselství spočívající v síle týmové spolupráce a přebírání zodpovědnosti může částečně fungovat. Film navíc trvá pouze 82 minut a i proto velmi snadno uteče. A kreativní nápad v úvodu odvyprávět děj minulých filmů ve formě jeskynních maleb působí celkem kreativně. Jinak je ovšem vyloženě stupidní a nefunkční prakticky v ničem. A dinosauři v něm z nějakého důvodu vypadají jako draci. A to radši pomlčím o hlavním dinosauřím záporákovi s obřím mozkem, který je vyloženě dementní.     Šestá Doba ledová je ve finále fakt ideálním návodem k tomu, jak pomočit ikonu a vyrukovat s bezduchým a vyloženě ošklivým navázáním, které může maximálně ukojit svou cílovku bez hlubších ambic, kteří nebudou kroutit hlavou nad pitomým příběhem a především nevábnou animací. Jako pohádka po obědě ve školce tak bude moc Doba Ledová 6 možná obstát, jinak bude ovšem nejlepší s šestou Dobou ledovou naložit následovně: Zabít, pochcat, zapálit, zakopat, zapomenout. Nejlépe v tomto pořadí...... () (méně) (více)

mzss1

[60%] Není to až taková katastrofa jak to tu odpovídá slabému hodnocení. Přirovnal bych to tak na úroveň prvních dvou dílů, což asi většina diváků zakroutí hlavou nad mým hodnocením, ale mě první Doby ledové moc nebavily. Ale třetí, čtvrtý a pátý – tam už jsem byl víc spokojenější. No a tohle by se dalo klidně nazvat spin offem, ale vzhledem k tomu, že krom Buckyho (má zde hlavní roli) se tu objeví i naše staré oblíbené postavy, tak bych to spíš zařadil jako volné pokračování, ale to je fuk. Akorát mi zde chyběl ten veverčák. Komediálně to bylo trochu slabší, ale celkově se zde našlo pár dobrých scének. A ani bych netvrdil, že ta animace je mizerná, jak tu všude možně čtu. Velký zázrak to není, ale to 1 vidění docela bodlo. ()

Chrustyn

Bez nápadu a pouze pro peníze natočený animák, který dětské oči potěší, ale jinak je ostudou nejen celé (neustále dojené) série ale i celkové animované produkce. ()

Arsenal83

Úplná tragédia to nebola a deti si to v pohode môžu pozrieť. Problém pre staršieho diváka je chýbajúci humor, ktorý je založený maximálne tak na tchorom smrade. A takisto nesympatické postavičky na čele s nejakým škaredým supermozgovcom a pomerne slabá animácia. ()

korbitch22

Hořký konec jedné z nejlepších animovaných sérií. Příšerná animace, děsivé dialogy, stupidní příběh. Příšerná iritující nuda u které se nemůžou bavit ani ti nejmenší děti. Disney dělá většinou solidní rozhodnutí, bohužel něco se mu občas šíleně nepovede a jaká hlava vymyslela takhle znevážit takovou značku, to mi hlava nebere. Celou tu tragédii nezachrání ani povedený český dabing který má kompletní obsazení z minulých dílů. A zrovna takhle vyčpěle natočit příběh o jedné z nejlepších postav celé série. Netflix točí občas šílený laciný bizáry a Disney+ mu bude solidním konkurentem evidentně. Jako milovník prvních třech dílů sem trpěl. 30%. ()

rikitiki

Strašlivě odbytá počítačová animace, absence humoru a nechutný důraz na rodinu a sílu přátelství. Podaný jako to nejotřepanější klišé a kýč jako bič. Tohle nemá s Dobou ledovou nic společného, i když zneužívá známé postavy. Tady šlo autorům čistě a jen o prachy a vydojení už zažité značky, aniž by projevili jakoukoliv snahu. SHRNUTÍ: Když autoři nepochopí nebo nechtějí pochopit, o čem to je. A vydají se tou nejlenivější cestou, aniž by investovali dostatek peněz a mozkových buněk. ()

ARI50

No nevím, nezestárla tahle podívaná? Je škoda že tak skvěle začátky to mělo a tak to totálně zničily. Příběh a animace jednoduché, bolestiva škoda. ()

Trevor

Tentokrát so 17 ročným synovcom sme sa zhodli takto - nebola to katastrofa, ale nedosiahlo to úroveň prvých dielov. Chýbal Ceed, ale hôlášok bolo dosť a pomerne nečakane sme sa dokázali zasmiať na rovnakých vtipoch, takže až také rozpačité to nebolo, ale mohlo to byť aj lepšie. Predsa len pri toľkých pokračovaniach jednotlivých sérií už tvorcovia musia experomentovať aj s niečím novým, skalným fanúškom to bude vadiť a detičky? Tie si to užijú tak či tak... ()

M.i.k.e

Diesney pro svůj kanál resuscitoval Dobu Ledovou a i když děti do cca 6-7 let budou možná spokojené,pro dospělého diváka tu není zhola nic.Jedna věc je laciný a nefunkční humor a jednoduchá zápletka,druhou věcí je pak to,že je na nové přírůstku docela vidět,že to není rozená disneyovka a tudíž jí nebylo věnováno tolik pozornosti po technické stránce.Celý film tak vypadá jako kdyby vznikl před patnácti lety a to mu možná ještě docela lichotím...20% ()

oveckaoa

Tohle už nemá takřka s Dobou Ledovou nic společného a působí to jako takový datadisk ke trojce. Není zde z neznámých důvodů Scratt (vyjma zhruba 5 vteřinového záběru na kameni) nevím, kterého idiota to napadlo , ale nedat ho tam je asi taková blbost jako natočit Toy Story bez Buzze rakeťáka a ostatní postavy kromě Crashe a Eddieho a Bucka hrají křoví navíc z neznámých důvodů je tu tyranosauří matka bez potomka , která je úplně k ničemu těch několik raptorů co pomůže porazit stejně k ničemu nebylo a porazil by je kdokoliv. Mamuti se tam objeví tak 10 minut Broskvička a ten její přítel z předchozího dílu chybí úplně ta Diegova přítelkyně taky  chybí úplně a Sid je tam taky tak 10 minut. Buck je zde lepší než v předchozím díle a má nějaký charakterový vývoj máme zde i novou postavu skunčice nebo co to bylo, která je zajímavá. Naopak záporák je neschopný blbeček co má jen plnou hubu keců a skutek utek. Nic jsem od toho nečekal tak, že odpad nedám nicméně to působí zbytečným dojmem. ()

drackula

Takto to dopadne, keď sa vyslovene varí z vody. Občas to pobaví a neustále to máva na fanúšikov série, ale obsahovo je to strašne prázdne. Svet Ice Age by už mali nechať ležať ľadom, lebo to bude len horšie. 50% Disney plus ()

Kienast

Chápu, že nejsem cílová skupina, ale pokud někdo vypustí takovýhle animák, kde je odbytá animace a jde z toho cítit jen dojení známé značky, netuším proč bych měl tímhle ztrácet čas. Je mi líto Mannyho a Diega, tohle si na stará kolena opravdu nezasloužil ani jeden z nich. 2/10 ()

iXtr3m3

Slabulinké tri hviezdy aj s privretými očami. Človek by čakal kopu invencie po ohlasoch na posledné časti série, ale ono nie. Toto by som bral ako taký úvodný film k jednoduchému seriálu a nie ako plnohodnotnú časť série, resp. jej spin-off. Málo vtipu, dobrodružstva tak akurát, ale toho vtipu a zábavy či už pre najmenších, tak aj pre celú rodinu, naozaj zúfale málo. Škoda. Síce je ten prepad v kvalite stále lepší ako pri sérii Shreka, ale aj tak to zabolí, kam sme sa to až dostali. ()

kenkaku

Ukázkový příklad, že na co sáhne Disney, jde do kytek (jejich snaha o unifikaci je nechutná). Pokud bych tohle bral jako “Doba ledová 6”, má to hned několik slabin. a) žádný Scrat - epické selhání. b) nízkonákladová animace vypadá snad hůř než začátky Doby ledové před 20ti lety. c) děj je naprosto otřesný… pokus recyklovat kostru #3 jen bez klíčových (vtipných) postav je opravdu debilní nápad. d) kampaň se asi vypařily mamutí ratolesti? e) postavit celý děj na nejméně sympatické postavě (ano ten jednooký retard) chtělo hodně zoufalosti. Kdyby to bylo jen o Crashovi a Eddym, možná. Ale tohle opravdu ne. ()

sQelle

Naprosto bolestivý konec vyčpělé značky jménem Doba ledová. Kdysi to býval fenomén na úrovni Madagaskaru nebo Shreka, jenže postupným dojením z této série, kvalita pomalu upadala, až na dno jménem Doba ledová: Buckova dobrodružství. Film absolutně ignoruje některé postavy z minulých filmů a to včetně legendární veverky Scrat a dcery mamutí familie. Takže člověk vlastně pořádně neví, v jaký čas se děj odehrává. Ačkoli u tak plytkého děje je to nakonec stejně úplně jedno. A o té animaci ani nemluvě, předchozí díl byl aspoň skrz animaci snesitelnou podívanou, zatímco tady to šlo o několik desítek tříd dolů. Naštěstí tato série snad byla ukončena hezkým kraťasem, kde Scrat konečně sní žalud a tak uzavře tuhle prehistorickou, strmou cestu dolů. ()