Byl to vánoční spor

• USA 'Twas the Fight Before Christmas

V tomto vánočním příběhu z reálného života přisuzuje Jeremy Morris duchu Vánoc zcela nový význam. Jeho extravagantní vánoční akce zažehne se sousedy spor, který všechny přivede až k soudu. (Apple TV+)

Marze

Proc ne, nejak to funguje. Nejdriv jsem si myslel, ze jde o dokument o sveraznem chlapkovi. Ale pak to ztezkne. Hrdina jako fanousek vanoc je presvedceny, ze je pronaslefovana obet. Jeho dekorace hranici s obsesi. ()

mitrax

zaujimavy dokument a celkom chapem susedov, ktori budu bohuzial trpiet az pokial sa ich prepnuty sused neodstahuje inam. Najlepsie asi na nejaku samotu, kde siroko daleko nikoho nebude, len on sam a tam moze usporaduvat tu najvacsiu Vianocnu show na svete a kto bude chciet prist, pride a moze si to uzit naplno. A jeho byvali susedia si konecne budu moct uzit Vianoce, pretoze nie nadarmo sa im hovori aj sviatky pokoja a lasky. A toho pokoja si moc neuzijete ked Vas sused kazdy rok usporiadava Vianocnu akciu pre stovky az tisicky ludi z celeho sveta a s vianocnou vyzdobou zacina uz v Septembri aby to do 24. Decembra stihol. A to som mu spociatku fandil, az sa sam nakoniec ukazal ako extremista. Na konci dokumentu mu ale nedokazem fandit, rovnako ako aj jeho rodine. Navyse clovek, ktory nedokaze robit kompromisy a vsetko musi byt po jeho a to za kazdu cenu, je ten najhorsi kandidat za senatora o ktoreho sa snazi za stat Idaho. O jeho ambicii stat sa americkym prezidentom ani nehovoriac. ()