Vánoce ve Washingtonu

(TV film)
  • Kanada Christmas in Washington (více)
všechny plakáty

Dekoratérka interiérů, Emily Barnesová, dostane životní zakázku v podobě vánoční výzdoby belmarianské ambasády. Novému zaneprázdněnému ambasadorovi Marcusovi Emily ukáže, jak kouzelné můžou být Vánoce. Brzy to mezi nimi začne jiskřit. (Paramount Network)

silentname

"Match Made In Mistletoe" je skutočne film, na ktorý tak skoro nezabudnem. Na jednu stranu plné klišé a neskutočne komických dialógov, no súčasne majú naši hrdinovia skvelú chémiu. Rovnako ale všetky vedľajšie postavy predstavujú len určitý typ stereotypov, ktoré majú svoju rolu. A súčasne môžem povedať, že ma to miestami bavilo sledovať a miestami nudilo. A okrem toho to prináša ďalšiu vynikajúcu hlášku, ktorú si asi na konci roka pripomeniem - "Less Jingle Bells, more Silent Night". A ak ste to videli, tak pochopíte prečo. Neviem čo k tomuto filmu reálne ani viac povedať. Veľmi mi to pripomína story v "Love Actuallymedzi britským premiérom a Nataly. Akurát je treba uznať, že sa nedočkáme takej skvelej hlášky ako "Where the fuck is my fucking coat?!". Istým spôsobom geniálne a nezabudnuteľné, iným spôsobom čistý gýč. Neviem sa rozhodnúť. Ale rozhodne ma to bavilo. Takže z toho sa odvíja aj verdikt. Hodnotenie: B ()

papilon395

První z mé letošní série "vánočních romancí". Princové už došli, takže tentokrát emancipovaná nezadaná Američanka v přestrojení za designérku cílí na velvyslance malého severského království. Je to plné krásných dekorací, vánoční atmosféry a silných slov, aktuálně i se špetkou ekologie. Dojem mi kazil pouze pohled na hlavního hrdinu, který ve svých 45 už sáhl po službách plastické chirurgie. ()