poster

Totò v barvách

 • Itálie

  Totò a colori

Komedie

Itálie, 1952, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • shantim
  ****

  Totò tu exceluje jako vždy. Předvádí maximum z klaunskohereckého umění, které je možno ve filmu předvést. Vedle Chaplina a bratří Marxů další z velikánů filmového klaunství. 72% hvězdiček(13.4.2009)

 • farfalla
  ****

  Film je antologií nejznámějších skečů velkého komika Tota. Některé z těchto scének už byly použity dříve v jiných filmech. Antonio Scannagatti je skladatel. Bydlí s rodinou své sestry v městečku Cauanello v Campanii. Má velký sen a čeká na zavolání některého z důležitých hudebních vydavatelů z Milána a tím začne jeho velká sláva. Dokonce si o sobě myslí, že je hudební génius - un ´genio della moseca (musica)´. Starosta města chce, aby Scannagatti řídil městskou kapelu u příležitosti návštěvy bohatého rodáka - italoamerického gangstera. Scannagatti nechce jít pod svou úroveň, a tak mu synovec starosty slíbí zařídit přímluvu u milánskeho vydavatele Tiscordiho (parodie na Ricordi). Scannagatti se na své ´cestě za slávou´ dostane do bizarní společnosti na Capri, ve vlaku Neapol-Miláno zažije bláznivou noc se ctihodným poslancem Trombettou a hezkou zlodějkou, v Miláně si ho vydavatel splete se zdravotním bratrem, který mu má dát injekce. Přiřítí se tam také Scannagattův švagr, kterému ukradl peníze na cestu a ten ho chce teď zabít. Na útěku před švagrovým nožem se Scannagatti převleče za marionetu a dětem v divadle předvede efektní číslo. Nakonec se Scannagattimu dostane uznání a městečko mu připraví oslavu, na kterou se dostaví také poslanec Trombetta. Jeden z prvních italských dlouhometrážních filmů v barvě. Barevný film té doby nebyl dostatečně citlivý, a tak filmaři museli používat velmi silná světla, která poškozovala zrak. Toto v té době už měl problémy s levým okem. Říká se, že na scéně bylo tak horko ze světel, že se z Totovi paruky jednou začalo kouřit. A uprostřed jedné scény Toto dokonce omdlel. Symbolickou roličku dostal i Lucio Fulci (v tomto filmu asistent Stena) jako nespokojený cestující v sousedním kupé ve vlaku. Snímek byl vybrán mezi 100 italských filmů, které je třeba uchovat.(3.1.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace