Karlos80

Pozor!!! Neplést s filmy "Sicilian Connection" '85 a '87 jde o tři úplně rozdílné filmy! Od tohoto mafia/zločineckého filmu jsem si hodně sliboval, měl jsem ho dlouhodobě v hledáčku a až teď se mi jej podařilo konečně shlédnout. Malý-bezvýznamný a nezávislý dovozce heroinu Ben Gazzara (Joseph Coppola), pašuje opium z Turecka přes Itálii (Sicílie) a konečně do New Yorku, ve skutečnosti je to ale tajný protidrogový agent a vlastník nočního baru, který se snaží takto najít cestu a později pokusit se rozbít celý tento vysoce výnosný obchodní kartel. Je to dlouhodobá, tvrdá a hlavně nebezpečná akce, která stojí značné úsilí, o tom žádná. Film mě ale i tak trochu zklamal, my jsme svědky velké zahajovací sekvence, kde policajt objeví drogy ukryté uvnitř mrtvoly během pohřbu a kdy on nakonec skončí jako mrtvola ve stejné rakvi zaživa pohřbený! To je supr scéna, rychlá a brutální současně, s přibývajícím časem ale bohužel úroveň napětí a nějaké větší akce nápadně klesne až do samotného vyústění (zúčtování). Film je velmi dobře obsazen, pro fanoušky poliziesca samé známé jméno. Ben Gazzara byl docela podceněný herec, škoda že toho v samotném subžánru víc neodehrál, asi tím že to byl přeci jenom americký herec. Památné na filmu přeci něco je, a to velké funky-pop dynamické hudební skóre bratří De Angelisů, které vyšlo samostatně jako soundtrack! Kdo film viděl, tak si jistě řekne, že snímek byl hodně ovlivněn americkou klasikou "Francouzská spojka", bohužel Gazzara není a nebyl Gene Hackman. ()