Reklama

Reklama

Vyvolené

  • Hongkong Chi luo te gong (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na celém světě začnou jedna za druhou mizet přitažlivé dívky se sportovní postavou. Za touto záhadnou epidemií stojí strůjkyně všeho - Madame M (Almen Wong), která má v úmyslu z těchto dívek vychovat profesionální vražedkyně. Po dlouholetém děsivém výcviku přežijí události jenom Charlene (Maggie Q), Katt (Anya) a Jill (Jewel Lee). Stanou se z nich nejhledanější profesionální vražedkyně. Při výpravě, během níž mají za úkol zabít jistou osobu v Hong Kongu, se setkají s agentem CIA Jackem (Daniel Wu), který přísahá, že dívkám vrátí zpět jejich minulost a Madame M vyřadí ze hry. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (72)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je opravdu nepopsatelnej film. Příběh je tak stupidní že si nezadá s "Americkým ninjou" nebo "Neprůstřelným mnichem." Celé pojetí tohohle filmu i s akčníma scénama mi zas připomělo Seagalovu "Bestii." Když jsem se pak kouknul na jméno pana režiséra, tak jsem prozřel, jelikož "Bestii" má na triku taky on. No, ale to jsem dost utekl od tématu. Ze začátku sledujeme jakousi velmi, ale opravdu velmi fešnou vražedkyni jak killne ňákýho chlápka (a nezapomene se přitom obnažit což je dobře), načež docela efektně killne ochranku a pak už to jen koupí bazukou, když opouští místo činu. Wow, řekl jsem si, tenhle film se asi s ničim nesere a tenhle pocit mi ještě chvíli zůstal. Jenže se smrtí týhle kočky přišla jedna paní se jménem Madamme M (opravdu cool jméno ještě že se tam nevyskytuje i Gentleman G) o svoji assassinku a tak ukradne 40 asi 12 letých holčiček z celýho světa a vycvičí si z nich novou generaci zabijaček!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ty malý holky jsou hlídány nakakanejma Mexičanama, který je v případě útěku nemilosrdně odkráglujou (což je docela setěr i když se celý proces odehrál mimo záběr). Holčičky podstupujou trénink pod přísným vedením namakanýho debila se strašně srandovním přízvukem, který nosí černý brejle a jen tak mimochodem svým svěřenkyním dupe bagančatama na hlavu. Když nám holky vyrostou tak dostanou za úkol zabít pár těch Mexičanů a pak zabít i všechny svoje kámošky, dokud nezbyde jen jedna přeživší supervražedkyně (což mohl vymyslet jen debil, protože to je nehorázný plýtvání materiálem). Jenže ouha! Tři svěřenkyně bojovaly tak dobře že je Madamme M nakonec ušetřila, pozvala na oslavu, otrávila aby mohla nastat jedna z nejkomičtějších scén filmu. A to znásilnění našima starejma známejma namakanejma Mexičanama (který už se změnily na bělochy a černochy). Po skončení jsou holky vypuštěny do světa, kde z naprosto neznámých důvodů zabíjej bohatý chlápky. Pak se jedna zamiluje do policajta, film začne bejt neomluvitelně nudnej, objeví se jakýsi hlavní záporák, který je následně zlikvidován ve strašně trapný bitce a konec zvonec. Jojo, čim dýl se na tenhle film koukáte, tím je debilnější a to mě ze začátku fakt bavil. Nejhorší je právě postava toho policajta, nejen že ten chlápek neumí vůbec hrát, ale s tak debilníma dialogama by si neporadil ani držitel Oscara. Akční scény jsou čím dál trapnější, a efektnější a víc cool záběry používá i Uwe Boll. Takže jedinným kladem pak zůstávají hlavní představitelky, které jsou opravdu krásné a nejlepší část filmu je ten výcvik, protože tam je takovejhle bab 40. Stejně ale nechápu, co scénárista při psaní tohole filmu kouřil a ještě víc nechápu, jak mohl někdo dát prachy, aby se tohle natočilo. Kdo neuvidí, neuvěří. ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Akcna stranka ma v sebe tolko energie, pred ktorou bledne aj zajacik Duracell a vobec nevadi, ze s kazdou ubehnutou minutou sa viac zapajaju vizualne spomalovacky, digitalne vylepsenia a dratiky (pri zaverecnom dueali som obcas zabudol aj usta zavriet...). Zial, to vsetko medzitym je naivne aj na pomery akcnych filmov s "jednoduchym pribehom plneho klise". Je to skoda, pretoze Siu-Tung Ching tymto filmom dava na jednej strane jasny hold svojho casu v HKG popularnemu subzanru "girls with guns" a zaroven az fetististicky snima a podtrhuje linku priatelskeho puta medzi hlavnymi hrdinkami. Z hladiska pohlavia tak ide o cielene opacny protipol k oblubenemu motivu "priatelstva az za smrt" v akcnych opusoch Johna Woo. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Stylově zoufale přeplácané, ale jako resuscitace hongkongských "girls with guns" filmů z 80. a 90. let naprosto skvělé. Vedle žánrově povinných inspirací ve starších či zahraničních filmech (akční scény ala "Killer" a "Léon") a klasického principu rekrutování představitelek (primární je vzhled, takže dvou hlavních rolí se zhostily modelka a známá DJka) tu navíc je úchvatně subverzivní pojetí žen. Ženy sice jsou zobrazené jako objekty pro mužský pohled, ale právě v tom spočívá jejich síla - trénink profesionálních vražedkyň sestává z utužování tělesné odolnosti, bojových umění, počítačů, kultivování vzhledu, nácviku správně vyzývavého držení těla, ovládání střelných zbraní a sexu (zobrazeno v daném pořadí). Většina mužských postav je zobrazena jako machističtí mastodonti - výjimkou je Daniel Wu v roli roztomile roztržitého a pohledného nekňuby z CIA (který pro hrdinku začne představovat možnost odchodu ze zabijácké profese) a hlavní záporák gay (příznačně jen on představuje pro hrdinky rovného protivníka). ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

V angličtině namluvený film made in Hongkong dává tušit, že se nebude jednat o nijak extrémně akční či krvavou podívanou, kterou by pravděpodobně zahraniční publikum (americké zvláště) nebylo ochotno strávit. Po skončení si částečně musím dát za pravdu, avšak výsledný dojem v mnohém předčí úvodní očekávání. Příběh nabitý feminismem snad ještě více než G. I. Jane, nepatří do kategorie nejhorších a má hodně světlých a několik opravdu výtečných míst, velmi pečlivý a vytříbený castingový výběr samozřejmě potěší silnější polovinu lidstva, jenomže nic není dokonalé. Po velmi rychle odbytém úvodu, který by po dalších pár minutách začal zavánět pedofilií, se režisér s téměř až úchylným potěšením vyřádil ve vojenském výcviku devatenáctiletých slečen. Drsné prostředí výcvikového tábora a hlavně skvěle naaranžované bojové sekvence, v nichž se osvědčí staré dobré provazy, si jasně koledují o nejvyšší hodnocení. Jenomže v druhé polovině jako bych začal sledovat jiný film, neboť kaskadérské kousky podstoupí své místo digitálním efektům, které ač přes svou nespornou kvalitu dosti naruší příjemný dojem ze sledování klasické ruční práce. Kvalita děje na sebe začne hromadit jedno klišé za druhým a vše postupně směřuje k jedinému konci. Snad jen seznámení hlavní dvojice proběhne v nádherně romantickém prostředí, zatímco první milování je tou nejnevhodněji načasovanou scénou celého filmu. Mnohé se naštěstí podaří zachránit opulentnímu konci, před kterým pobledne i Matrix. Tři hvězdičky ani ne pro film samotný, jako spíš pro to, že jsem se skvěle pobavil. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Okamžik, kdy jsou kamarádky hozeny do klece, aby se mezi sebou vyvraždili je asi nejzajímavější scénou filmu. Například znásilnění omámených žen není pro mé chuťové buňky v akčním romantickém(?!!) filmu zrovna nejlepší ingrediencí. Celkově strašně nudné, trikově přitažené za uši a režisérsky nezvládnuté... To jsou Vyvolené(zase skvělý překlad...). ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Na začátku filmu, když jde Fiona (Marit Thoresen) do hotelového pokoje, má bílé boty s podpatkem, o něco později, konkrétně při souboji s ochrankou, má ploché boty a za dalších několik vteřin, když z pokoje vychází, má opět boty s podpatkem. (Fantasy)

Reklama

Reklama