Vyvolené

Sung-Pong Choo

Kostýmy:

Pik-Kwan Lee
  • Djkoma

Okamžik, kdy jsou kamarádky hozeny do klece, aby se mezi sebou vyvraždili je asi nejzajímavější scénou filmu. Například znásilnění omámených žen není pro mé chuťové buňky v akčním romantickém(?!!) filmu zrovna nejlepší ingrediencí. Celkově strašně nudné, trikově přitažené za uši a režisérsky nezvládnuté... To jsou Vyvolené(zase skvělý překlad...).(7.12.2006)

Stylově zoufale přeplácané, ale jako resuscitace hongkongských "girls with guns" filmů z 80. a 90. let naprosto skvělé. Vedle žánrově povinných inspirací ve starších či zahraničních filmech (akční scény ala "Killer" a "Léon") a klasického principu rekrutování představitelek (primární je vzhled, takže dvou hlavních rolí se zhostily modelka a známá DJka) tu navíc je úchvatně subverzivní pojetí žen. Ženy sice jsou zobrazené jako objekty pro mužský pohled, ale právě v tom spočívá jejich síla - trénink profesionálních vražedkyň sestává z utužování tělesné odolnosti, bojových umění, počítačů, kultivování vzhledu, nácviku správně vyzývavého držení těla, ovládání střelných zbraní a sexu (zobrazeno v daném pořadí). Většina mužských postav je zobrazena jako machističtí mastodonti - výjimkou je Daniel Wu v roli roztomile roztržitého a pohledného nekňuby z CIA (který pro hrdinku začne představovat možnost odchodu ze zabijácké profese) a hlavní záporák gay (příznačně jen on představuje pro hrdinky rovného protivníka).(17.8.2008)

Ono je znát, že Siu-Tung Ching je především choreograf. Bojové scény měly vysokou úroveň, neopakovaly se a daly se přehlédnout i sekvence, které patří spíše do eposů typu Tygr a drak nebo Hrdina. Všechno ostatní byla naivní a hloupá blbost. Ale blbost zábavná a navíc okořeněná přítomností sexy Maggie Q, které bych snad vyčetl jen to, že toho neukázala krapet více. To ostatně platí i o zbývajících vraždících členkách, pokud nepočítám samotný úvod. Jednorázová zábava. 55%(21.5.2014)

Začátek mě fakt hodně navnadil, protože než sem se usadil, tak za dvě minuty byly na obrazovce první kozy, za další minutu už letěly vzduchem dva bodyguardi zásluhou jedný kočky s brokovnicí a za další minutu jsem sledoval v akci bazuku, jenomže po tomhle se film trošku zbrzdí a i když o akci teda nouze neni, tak je to zbytečně roztrhaný na jednotlivý pasáže a ztrácí to takovou nějakou nenásilnou a hladkou návaznost v příběhu, navíc řada soubojů, ač se teda rejža snaží o hustou akci jak jen to nejvíc jde, tak mu tuhle ulítne otřesně hnusnej trik, támhle to přežene s vypnutím gravitace a někdy ty souboje na život a na smrt působí jen jako nějaká nacvičená šou, ale zároveň jednim dechem musim dodat, že mě to i tak bavilo a rychlost, ani dynamiku to teda nepostrádá, navíc Maggie Q je už prověřený zboží a zbytek zařídí působivý zpomalovačky(3.4.2010)

Vynikajúcu prvú polovicu zabíja absurdita tej druhej, ktorá je tak niekde na úrovni kung-fu seriálov. Celkovo skôr na 2*, avšak surovosť a zapamätateľnosť tej prvej mi nedovolujú ísť pod 3. Škoda neudržaného tempa a možno aj reálnosti z prvej polovice, ktorú strieda absolútne nereálna a tým pádom aj smiešna druhá polovica. 50%(10.8.2007)

• Maggie Q

• - Na začátku filmu, když jde Fiona (Marit Thoresen) do hotelového pokoje, má bílé boty s podpatkem, o něco později, konkrétně při souboji s ochrankou, má ploché boty a za dalších několik vteřin, když z pokoje vychází, má opět boty s podpatkem. (Fantasy)