The Outfit

Trailer 1

Leonard (Mark Rylance), anglický krejčovský mistr, který se ocitl v Chicagu, provozuje se svou asistentkou (Zoey Deutch) krejčovství na rohu, kde šije krásné šaty pro jediné lidi v okolí, kteří si je mohou dovolit: rodinu krutých gangsterů. Jedné noci mu na dveře zaklepou dva zabijáci (Dylan O'Brien, Johnny Flynn), kteří potřebují laskavost – a Leonard je vržen na šachovnici ve smrtící hře plné podvodů a vražd. (mac000)

Trailer 1

Lukoboss

Nádhernej film, který už se dneska tolik nevidí. Za prvé tohle období bylo krásný, co se týče módy, architektury, designu atd., takže výprava přímo nabádala k tomu to vyladit do posledního detailu. A taky, že jo. Navíc, za druhé, se téměř celej film odehrává v tom jednom krejčovství, takže relativně malej prostor se dá přímo vyšperkovat. Obecně mám tyhle minimialistický filmy moc rád, tady to působilo chvílema jako divadelní hra (a jako námět si to umím víc než představit!), která je víc konverzační, takže to někomu nemusí vyhovovat. Není to žádná akční řezničina, ale tenhle styl tomu sluší. Zvratů je možná až moc, ale taky přijde v průběhu několik nečekaných situací a já jsem byl při sledování fakt spokojenej. Něco málo tomu chybí, aby to dosáhlo na TOP filmy "tarantinovskýho" ražení z počátků jeho tvorby, ale přesto si myslím, že si to zalouží určitě vyšší hodnocení, než se tady momentálně ukazuje. ()

EvilPhoEniX

Nečekaná pecka a a velmi milé překvápko. The Outfit je film, který doprovázely spokojené ohlasy u kritiků i diváků, ale mně se do něj příliš nechtělo, ale dobře jsem udělal, že jsem mu dal šanci, protože takhle kvalitní staromilskou filmařinu dnes se už téměř nevídá. The Outfit je komorní konverzační gangsterkou odehrávající se na jednom místě, během jedné noci a s pár postavami, ale funguje to výborně. Mark Rylance je zde naprosto dokonalý, postarší pán, kterému to pálí, má zažito i zkušenosti a strašně jsem mu fandil. Potěší i Zoey Deutch či Dylan O'Brien, ale i zbytek herců si zde odehrají své. Film se může opřít o skvělý scénář - výborné dialogy, moudra, citáty a spousta dějových překvapení a zákrutů, tolik zvratů jsem nečekal. Když si člověk myslí, že je konec, tak příjde další zvrat a pak ještě 2! Film však nepůsobí překombinovaně, nýbrž inteligentně, na úrovni a hezky si dokáže celý film pohrávat s divákem, do poslední chvíle se nedá vytušit, jak to celé dopadne.  Celý film má i slušnou atmosféru a dokáže být nepříjemně napínavý a v pár scénách i hezky ostrý ( krejčovské nůžky zapíchlé v krku!). Film by mohl fungovat i jako divadelní hra. Já jsem naprosto unešen, málokdy se stane že podobné žánrovky mě takhle chytnou za srdce, ale tohle je fakt gentlemanská poctivá kvalitka. Dokonalost je nezbytným cílem právě proto, že je nedosažitelná. Pokud neusilujete o dokonalost, nikdy nic velkého nevytvoříte., a presto je skutečná dokonalost nemožná. Příběh 5/5. Akce 2/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 5/5. 8/10. ()

Houbiczska

Perfektní komorní gangster drámo, které má jednoduše koule a napětím rozhodně nešetří. Film má celkem specifický žánr, který se těžko popisuje a ze kterého moc kousků nevzniká - o to víc jsem nadšen, že film s tak "obyčejným" popisem se nakonec vykreslil jako perfektní zážitek ve všech ohledech. Postavy jsou výborné, hlavní krejčí i gangsteři okolo jsou uvěřitelní, zajímaví a v čase se výrazně vyvíjí, napětím je film doslova prošpikován už od prvních minut, kdy divák nemá nejmenší tušení, kam se bude film ubírat v minutách následujících, a to je zkrátka excelentní, nepředvídatelné a poutavé. Dojde i na akci a krev, dialogy jsou zajímavé a zvratů je zde hned několik, z nichž ten další je pokaždé lepší než předchozí.  Čím víc se film blíží k závěru, tím se přidává na intenzitě až do samotného vyostřeného finále. Sakra dobré překvapení, od kterého jsem čekal nevýraznou filmařinu, ale ve výsledku nemám daleko k plné pětce - maximální spokojenost. ()

hroubek

V jednoduchosti je síla. Povedený menší film, který si vystačí s jednou lokací a přesnými herci. Režisér Graham Moore odvedl hodně dobrou práci. Moore si krásně ohlídal komorní atmosféru a pečlivě vystavěl dialogy. Zvláště dialogy jsou zde velmi dobré, a krásně posouvají příběh dopředu, i přestože se to na první pohled nezdá. Dialogy můžou být krásně napsané, ale pokud je nepřednáší kvalitní herci, tak zůstanou, jen krásně napsanými, naštěstí tohle není ten případ. Mark Rylance je zde perfektní a výborně klame tělem. Rylance znovu ukazuje, že je pan herec a umí zahrát jakoukoliv postavu. Zoey Deutch má méně prostoru, ale své si s přehledem odehraje. Hodně se mi líbil výkon dvojice Johnny Flynn a Dylan O'Brien, protože odvedli velmi dobrou práci a části s nimi jsou povedené. Celkově jsem si film užil, a zaujal mě střih, práce s kamerou a celková atmosféra. The Outfit je parádní menší film. ()

Arsenal83

Mňa táto divadelne poňatá gangsterka bavila. Priniesla svoje dejové výkruty a prekvapenia a zároveň aj vynikajúceho Rylancea, ktorý svojou dôstojnou britskou angličtino dáva celému prostrediu šmrnc. Navyše aj ostatné postavy boli zaujímavé a veľmi dobre zahraté. Viem si predstaviť, že toto sa dá zahrať aj na malej scéne a človek by bol zo zážitku spokojný. ()