Flubber - roztržitý profesor

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 93 min

Trochu bláznivá, ale fajn komédia a skvelý herecký výkon Robina Williamsa, ktorému proste tieto role sedia. Zaujímavé, vtipné, nie veľmi pôsobivá zápletka, ale celkovo príjemný dej aj spád. Problémom je však niečo iné. Veľa situácií, ktoré mnoho detí rozosmejú, ale bohužiaľ, pre nás starších divákov to naozaj už nieje to pravé. Videl som to tiež, keď som bol malý, ale aj po rokoch viem, že takéto filmy už u väčšiny nebodujú.(19.1.2015)

• Likan7

Když jsem byl malej, tak se mi to líbilo, tak jasně, rozotmile hopsající guma a lítající kamarádka. Co víc si člověk může přát? Jenže jsem teď náhodou na film narazil v televizi a chvilku jsem se díval. Nelíbí se mi, když je mi u filmu trapně za ty herce...finálový basketbalový zápas je právě ukázkou té trapnosti a nudnosti. 2 za lítající kamarádku a trochu z nostalgie. Chudák Robin..(26.3.2016)

Úsměv Robina Williamse poznám v jakém koliv filmu a do tohohle se náramně hodil. On a Flubber, opravdu náramně vymyšlený děj a zpracování hezké na úrovni komedie. Tenhle film jsem už sledoval jako malý a pořád ho mám rád, je opravdu pro každého co je milovníkem komedií a já dávám jasnou 10!(23.3.2015)

Absolútna nostalgia. V deväťdesiatych rokoch som bol v kine, ako dieťa z povedzme slabších sociálnych pomerov spolu dva krát. A jeden krát z toho na Flubberovy a bol som unesený, čiže za moje hodnotenie nehovoria argumenty, kvalita filmu ani nič iné, spojené so zdravým rozumom, ale len ten pocit vnútri. Spomínanie na časy, kedy najväčším problémom človeka je aby sa nenudil a nedostal v škole poznámku...(8.3.2018)

Film môjho detstva, ktorý som mala nahraný ešte na VHS a na ktorý som zízala tak často, až VHS ostala opotrebovaná. Po XY rokoch som sa k nemu pred časom aj s kamarátkou vrátila a vôbec nič sa nezmenilo. Smiala som sa jak udretá. A Robina mám rada. Aj komédie podobné týmto, pri ktorých si človek oddýchne a nechýba mu ťažké zamýšľanie sa nad dejom.(10.7.2014)

• - Efekty boli vytvorené prevažne firmami ILM a Hammerhead Studios. (Mihail123)

• - Mená zlodejov, ktorý robia pre Hoenickera, sú Smith a Wesson, odkaz na veľkú americkú spoločnosť Smith & Wesson vyrábajúcu zbrane. (Mihail123)

• - Robin Williams sa obajvil na place filmu s oholeným obočím. (Mihail123)