Flubber - roztržitý profesor

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 93 min

• MM_Ramone

Ľahká sci-fi komédia pre nenáročné, mladého diváka. Deťom v predškolskom veku sa to asi bude páčiť. Pomotaný, roztržitý profesof Phillip Brainard a jeho prevratný vedecký objav. Inteligentné, zelené želé, ktoré je zdrojom takmer nevyčerpateľnej energie. V hlavnej úlohe sa objavil Robin Williams, ktorý má na svojom konte viacero filmov pre detského diváka. "Flubber" nepatrí zrovna k tým mimoriadne podareným, ale pozreť sa na to dá. **(4.1.2012)

• klerik

Americká rodinná zábava, ťažiaca z nešikovnosti. Humor stojí na grimasách a "efektoch". Režisér nevie kedy "komediálnu" scénu ukončiť a všetko naťahuje do absurdosti. Absolútne bez emócii, ale popri tých Zamilovaných profesoroch a doktoroch, čo kecajú si zvieratami, to (ako detský film) celkom ujde...(16.1.2006)

Film môjho detstva, ktorý som mala nahraný ešte na VHS a na ktorý som zízala tak často, až VHS ostala opotrebovaná. Po XY rokoch som sa k nemu pred časom aj s kamarátkou vrátila a vôbec nič sa nezmenilo. Smiala som sa jak udretá. A Robina mám rada. Aj komédie podobné týmto, pri ktorých si človek oddýchne a nechýba mu ťažké zamýšľanie sa nad dejom.(10.7.2014)

Trochu bláznivá, ale fajn komédia a skvelý herecký výkon Robina Williamsa, ktorému proste tieto role sedia. Zaujímavé, vtipné, nie veľmi pôsobivá zápletka, ale celkovo príjemný dej aj spád. Problémom je však niečo iné. Veľa situácií, ktoré mnoho detí rozosmejú, ale bohužiaľ, pre nás starších divákov to naozaj už nieje to pravé. Videl som to tiež, keď som bol malý, ale aj po rokoch viem, že takéto filmy už u väčšiny nebodujú.(19.1.2015)

• Alister

Je to skvělý film pro děti, a nikdo jiný než děti by jej také neměl hodnotit a myslet to zcela vážně, neboť s věkem jsme se evidentně stali vůči podobným filmům poněkud topornými, což ale není důvod abychom je zatracovali. Chtít od Flubbera hloubku znamená nenacházet jí v sobě samém. Je mi líto trapných komentářů od lidí, kteří -- jak jsem vyčetl z jejich jiných komentářů na csfd -- jsou schopni velmi senzibilně reflektovat vážná "dospělá" dramata, ale zdá se, že o to více jim unikají záležitosti jiné. Bohužel .)(12.4.2012)