Flubber - roztržitý profesor

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 93 min

První půlhodina byla parádní, kdy Williams zapomněl na svatbu a místo ní stvořil flubber. Flubber skáče všude možně, nadnáší auto, likviduje padouchy, no prostě super. To jsem si říkal, to bude super rodinný film. Ovšem jak jej přenesl do basketbalového světa a absolutní trotlové v basketbalu začali přelétávat celé hřiště jako Superman, tak to už bylo fakt příšerně uvalené. A kvalita filmu klesala a klesala a klesala. [8425. hodnocení, 118. komentář, 54%](10.2.2015)

• Melies

4 / 10 Nie je to vyslovene exkrementová záležitosť, ale film podľa tak neoriginálneho a šablónovito napísaného scenára jednoducho nemôže dostať visačku "priemerný" - roztržitého profesora už každý z nás videl na tisíce spôsobov, vynález, ktorý sa vymkne z rúk, je filmový evergreen a dobrosrdečná a večne odpúšťajúca manželka je už len vhodným gýčovým doplnkom. Ani vizuálne efekty a vôbec celé režijné poňatie nie je ničím výnimočné, čo nakoniec nad celým slabučkým dejom vynáša pomyselný ortieľ smrti - Flubber možno poteší deti od 0 do 0.5 rokov, prípadne staršie ročníky so zrakovou a sluchovou vadou, ale pre väčšinu z nás zostane len ďalším z mnohých... z mnohých podpriemerných.(8.1.2006)

• kaylin

Místy hodně blbé, místy hodně nudné a v použití digitálních efektů hodně špatné, ale to se dalo na svou dobu čekat. Nakonec i dnes je možné vidět horši triky. Robin Williams je klasicky tak nějak milý, svět je zde jednoduše rozdělen na hodné a zlé, které poznáte na první pohled, no a geniální vynález je využit k pěkně pitomým účelům. Místy opravdu není čemu se smát.(26.2.2015)

• Likan7

Když jsem byl malej, tak se mi to líbilo, tak jasně, rozotmile hopsající guma a lítající kamarádka. Co víc si člověk může přát? Jenže jsem teď náhodou na film narazil v televizi a chvilku jsem se díval. Nelíbí se mi, když je mi u filmu trapně za ty herce...finálový basketbalový zápas je právě ukázkou té trapnosti a nudnosti. 2 za lítající kamarádku a trochu z nostalgie. Chudák Robin..(26.3.2016)

Úsměv Robina Williamse poznám v jakém koliv filmu a do tohohle se náramně hodil. On a Flubber, opravdu náramně vymyšlený děj a zpracování hezké na úrovni komedie. Tenhle film jsem už sledoval jako malý a pořád ho mám rád, je opravdu pro každého co je milovníkem komedií a já dávám jasnou 10!(23.3.2015)