Flubber - roztržitý profesor

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 93 min

• xerno

Ale no tak Robine, co je to za komedii (jestli se tomu dá říkat komedie, jelikož jsem se u toho nudil), takové filmy přece netočíš. Jako herec chceš vydělat, to chápu, ale todle jsi zapotřebí neměl. Mě to přišlo, jako nudnej Hollywoodskej film, který ničím nezaujme a je už stokrát ohranej kdekoli jinde. Jsem moc zvědavej, kolik se na tomto filmu vydělalo, poněvadž předpokládám, že zoufale, či až tragicky málo...(2.11.2007)

První půlhodina byla parádní, kdy Williams zapomněl na svatbu a místo ní stvořil flubber. Flubber skáče všude možně, nadnáší auto, likviduje padouchy, no prostě super. To jsem si říkal, to bude super rodinný film. Ovšem jak jej přenesl do basketbalového světa a absolutní trotlové v basketbalu začali přelétávat celé hřiště jako Superman, tak to už bylo fakt příšerně uvalené. A kvalita filmu klesala a klesala a klesala. [8425. hodnocení, 118. komentář, 54%](10.2.2015)

„Zlomil si mi srdce len aby si mohol doma vyrábať želatínu?!“ To boli časy, tie 90-te roky. Dnes sa mnohé štúdiové rozhodnutia javia neuveriteľné, ale naozaj to bola doba, kedy bol Robin Williams za jednu z najväčších hviezd Hollywoodu a tak enbolo nič čudné na tom, investovať brutálnych 80 miliónov (!) do komédie, v ktorej blbne s CGI želé. Ale proste to tak bolo, no. Flubber po hereckej stránke stojí iba na roztržitom Williamsovi a efektoch, ale vôbec to v podstate stačí. Scenár a produkcia John Hughes.(29.11.2008)

• Likan7

Když jsem byl malej, tak se mi to líbilo, tak jasně, rozotmile hopsající guma a lítající kamarádka. Co víc si člověk může přát? Jenže jsem teď náhodou na film narazil v televizi a chvilku jsem se díval. Nelíbí se mi, když je mi u filmu trapně za ty herce...finálový basketbalový zápas je právě ukázkou té trapnosti a nudnosti. 2 za lítající kamarádku a trochu z nostalgie. Chudák Robin..(26.3.2016)

• MM_Ramone

Ľahká sci-fi komédia pre nenáročné, mladého diváka. Deťom v predškolskom veku sa to asi bude páčiť. Pomotaný, roztržitý profesof Phillip Brainard a jeho prevratný vedecký objav. Inteligentné, zelené želé, ktoré je zdrojom takmer nevyčerpateľnej energie. V hlavnej úlohe sa objavil Robin Williams, ktorý má na svojom konte viacero filmov pre detského diváka. "Flubber" nepatrí zrovna k tým mimoriadne podareným, ale pozreť sa na to dá. **(4.1.2012)

• - Efekty boli vytvorené prevažne firmami ILM a Hammerhead Studios. (Mihail123)

• - Mená zlodejov, ktorý robia pre Hoenickera, sú Smith a Wesson, odkaz na veľkú americkú spoločnosť Smith & Wesson vyrábajúcu zbrane. (Mihail123)

• - Robin Williams sa obajvil na place filmu s oholeným obočím. (Mihail123)