Flubber - roztržitý profesor

Rodinný / Komedie / Fantasy

USA, 1997, 93 min

Trochu bláznivá, ale fajn komédia a skvelý herecký výkon Robina Williamsa, ktorému proste tieto role sedia. Zaujímavé, vtipné, nie veľmi pôsobivá zápletka, ale celkovo príjemný dej aj spád. Problémom je však niečo iné. Veľa situácií, ktoré mnoho detí rozosmejú, ale bohužiaľ, pre nás starších divákov to naozaj už nieje to pravé. Videl som to tiež, keď som bol malý, ale aj po rokoch viem, že takéto filmy už u väčšiny nebodujú.(19.1.2015)

• kaylin

Místy hodně blbé, místy hodně nudné a v použití digitálních efektů hodně špatné, ale to se dalo na svou dobu čekat. Nakonec i dnes je možné vidět horši triky. Robin Williams je klasicky tak nějak milý, svět je zde jednoduše rozdělen na hodné a zlé, které poznáte na první pohled, no a geniální vynález je využit k pěkně pitomým účelům. Místy opravdu není čemu se smát.(26.2.2015)

• lennyd

Od své snoubenky Sáry má profesor Phillip Brainard (Robin Williams) poslední ultimátum. Buď se s ní ožení (což by samozřejmě Phillip chtěl, ale díky svým různým objevům na svatbu vždycky zapomene), nebo je mezi nimi konec. Ale i tentokrát důležitý objev svatbě zabrání - profesor objeví inteligentní hmotu s nevyčerpatelnou zásobou energie (kterou pojmenuje Flubber). Ale dokáže Phillip vysvětlit závažnost svého objevu své snoubence, nebo je mezi nimi opravdu konec. A dokáže se ubránit závistivému kolegovi, který ve spojení s mafií, po Flubberovi (i po Sáře) taktéž touží ? ... No nebylo to úplně špatné, ale zvykl jsem si od Robina Williamse (respektive filmů, kde má hlavní roli) trochu víc. Infantilní komedie se zelenou plastelinou a žárlivým létajícím robůtkem vypomáhájícím si scénkami z různých filmů - to ani Robin Williams nedokáže ustát. Na druhé straně film utekl jak voda, a ani jsem se nestihl začít nudit, a pár scén mne opravdu pobavilo (návštěva s Flubberem u mafie)...(12.1.2011)

Další skvělá komedie s Robinem Williamsem. Je to již trošku postarší film, ale pořád se u něj já i celá naše rodinka zasmějeme a ze všeho nejvíc při závěrečné bitce. Pokud mohu doporučit, tak se na tento film podívejte i se svými dětmi nebo i s vnoučaty. Určitě se dítka budou smát až se budou za břicha popadat. :o)(24.2.2016)

• Aleee89

Flubber jsem jako malá chtěla strašně moc vidět, ale ani nevím proč, nikdy jsem se na něj nepodívala a bylo mi to strašně líto, protože mí kamarádi ve školce / na 1. stupni základní školy o něm pořád hezky mluvili. Asi jsem udělala chybu, protože kdybych se podívala dříve, měla bych na tento film spíše hezké nostalgické vzpomínky, jenže když jsem se koukla až dneska, prostě to nemůžu hodnotit příliš kladně. Zkrátka nejsem malé dítě a takový film mě jen tak nezaujme (považuji se za náročného diváka). Příběh a zápletka jsou velmi banální, Robin Williams zaujme podle mě především děti. Tohle má být asi i komedie, jenže já se u toho nezasmála. Film, který vám spestří pomývání nádobí po nedělním obědě, nic víc a nic míň.(17.6.2013)

• - Mená zlodejov, ktorý robia pre Hoenickera, sú Smith a Wesson, odkaz na veľkú americkú spoločnosť Smith & Wesson vyrábajúcu zbrane. (Mihail123)

• - Efekty boli vytvorené prevažne firmami ILM a Hammerhead Studios. (Mihail123)

• - Robin Williams sa obajvil na place filmu s oholeným obočím. (Mihail123)