Projekt Laramie

The Laramie Project

Projekt Laramie

USA, 2002, 97 min

• Malarkey

Proboha, co to bylo za kecy? Tenhle pseudo doku styl smíchanej s nějakejma pseudo racionálníma sračkama o teplouších mě fakt nebavil. Neuvěřitelný, co jsou v Americe schopni natočit.(25.9.2015)

• mustafa

Bylo by to hezké téma eseje (úvahy), to zase jo. Mohlo by se to jmenovat třeba: Vliv homosexuálů na společnost. To je ale tak všechno. Jediné co film může nabídnout je možnost udělat si o homosexuálech vlastní obrázek. Ve filmu mi drasticky chyběl nějaký konflikt, nějaká událost, která by film postrčila várazně kupředu. Přístup tvůrců k filmu mi přišel až příliš neutrální, nebyl zde žádný prvek, který by dokázal urazit určitou skupinu lidí. V tomto filmu 'šokující' prvek prostě znatelně chybí. Myslím si, že tvůrci měli natočit buď skvělý dokument (v Moorově stylu) nebo průměrný film. Bohužel z toho vznikl jakýzi maglajz, který ale určitě nikoho NEURAZÍ.(15.6.2004)

Vědci říkají, že nekonečný je vesmír. Cynici (a realisté) tvrdí, že nekonečná je lidská hloupost. Děti prohlašují, že nekonečný je školní rok. Pracujícící přísahají, že nekonečný je čas od pondělí do pátku. Psi by vám pověděli, že nekonečné je čekání na chvíli, kdy se páníček zvedne od počítače a obleče se na procházku. Já říkám, že nekonečný je počet svinstev, které je člověk schopný spáchat na jiném člověku.(18.11.2010)

• teplic

Pátos, pátos, pátos. Ako dokumentárne divadlo to môže fungovať, a pravdepodobne aj funguje, no ako dokudráma je to neinvenčné a patetické. Veľmi. Plusom je istá náučná hodnota, autentickosť a dobre mienený zámer. Dielu Angels in America, na ktoré veľakrát odkazuje, to len jemne škrabká odumretú kožku na pätách.(27.1.2016)

• edie sedgwic

Typicka americka vlastnost: spravit z komara somara a natocit o tom film. Samozrejme s hviezdnym obsadenim. Vysledok je vsak dost rozpacity. Okej, zavrazdili homosexuala a vo filme zaznie veta: toto nie je o Laramie ale o Amerike. Wtf??? Dennodenne sa stretávame s diskrimináciou, kvoli tomu, ze sme zeny, homosexuali, cierni, emigranti atd atd. A nikto o tom filmy netoci. Ja tuto temu nepovazujem za tak zavaznu, aby som jej venovala hodinu a pol svojho zivota. Tie dve hviezdicky davam za autenticky pristup.(5.12.2010)