Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Arthur Flegenheimer je židovský zloděj nedávno propuštěný z vězení, kterého najme známý gangster Jack "Legs" Diamond. Flegenheimer si změní jméno na Dutch Schultz a díky svým brutálním a nevybíravým způsobům se v neradostných letech prohibice stane Diamondovou pravou rukou. Ale Dutch vůbec neprokazuje Diamondovi loajalitu, která se od něj očekává. Nejdříve se mu pokusí přebrat milenku Frances, poté se pokusí převzít jeho byznys s černým alkoholem. Diamondova pomsta je krutá - za problémy zaplatí životem Dutchův kamarád Noey. Ze souboje dvou zločinců se pak stane totální válka. Naštěstí Dutch dokáže sehnat dostatek lidí na to, aby se Diamondovým nohsledům mohl postavit. Snímek Úder Holanďana natočil z důvodu finančních úspor v Moskvě režisér Menahem Golan z legendární a dnes již zaniklé společnosti Cannon Films. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

ARI50 

všechny recenze uživatele

No celkem příběh uměl být zajímavý a chvílemi nabízel skvělou podívanou ale neudržel si svoje tempo celou dobu škoda. ()

ezop1012 

všechny recenze uživatele

Béčkový snímok, evidentne chýbali peniaze, avšak filmová hudba posúva film o čosi vyššie. Je to realistické, neprifarbené a surové. V niektorých momentoch je to lepšie ako Leoneho Vtedy v Amerike, škoda toho snímku pri väčšej reklame a viac známych hercoch mohol preraziť. ()

Reklama

Reklama