Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál)

• český

Tip a Tap

Animovaný / Rodinný

Belgie, 1971, 26x5 min

Ray Goossens

Komentáře uživatelů k TV seriálu (104)

Můj večerníčkový "TOP TEN". Krásný a jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkových seriálů. Škoda jen že na něj už naše Česká televize nemá vysílací práva!!! Na komerci se ho pravděpodobně asi nedočkáme? Všichni víme proč..Vážně si už ani nepamatuji kdy ho dávali naposled? Nevíte snad někdo..?Jinak československý dabing A. Janouškové, J. Altmanové, J.Moučky, nebo třeba F. Filipovského jako havrana si myslím že seriálu tehdy určitě velmi pomohl a prospěl, originál nic moc. Prosím alespoň někdy o znovu zreprísování tohoto velmi roztomilého a vtipného večerníčku o létajícím Fidovi a jeho malých štěňatech. Bylo by nádherné připomenout si ty nádherné časy z notnou dávkou nostalgie kdy mě jako malého má maminka vždy uchovávala a uspávala pomocí oblíbené dnes už kultovní věty "Dobrou noc...dobrou noc strýčku Fido...dobrou noc děti"...bez toho jsem prostě tehdy neusnul.. Moc se mi fakt i dnes po těch letech po něm stýská. Dlouho jsem také nemohl přijít na jeho pravý a původní název, nějaký Tip a Tap mi fakt vůbec nic neříkal, vždycky jsem si myslel že se to jmenuje prostě strýček Fido, a pod tímto názvem jsem ho také i všude na netu hledal, bohužel marně, tedy než se mi dostalo do rukou jisté info ale také video:http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml.(8.12.2006)

Kto toto robil musel byť na strašných halucinogénoch, ale splnilo to svoj účel......(27.9.2005)

Tip a Tap, dvě štěnátka dabovaná úžasnou Aťkou Janouškovou a jejích lítající strýček Fido (rovněž úžasný dabing v podání Jaroslava Moučky). Nesmrtelný večerníčkový seriál...(27.8.2005)

Jeden z mála případů, kdy se zahraniční animovaný seriál úspěšně ujal mezi československou večerníčkovskou produkcí, a vzhledem k tomu, že po desítky let byl tenhle belgický kousek prakticky nedostupný, je jeho hodnocení do určité míry ovlivněno nostalgií, možná i legendou. Jednoduché výtvarné pojetí i scénáře jednotlivých dílů ho sice neřadí mezi špičku animované tvorby, nicméně svůj půvab pro nejmenší bezesporu má a především se může chlubit výborným českým dabingem, kdy Janoušková, Moučka i Filipovský odvedli úžasnou práci. Celkový dojem: 70 %.(9.12.2007)

Víte, na co jsem se u tohohle večerníčku nejvíc těšil? Až skončí. Ta stále se opakující jednoduchá animace a nijaké příběhy mě moc nebraly, ale závěrečný let strýčka Fida a ta hudba na dobrou noc... po tom se krásně usínalo. Malé připomenutí TADY(26.9.2005)

Neviem ako by som hodnotila dnes, ale keď som bola úplne maličké dieťa, milovala som ich.(13.10.2005)

• MM_Ramone

Veľa Slovákov určite pozná tento animovaný seriál pod názvom "Lietajúci strýko Fedor". Bol to jeden z večerníčkov, ktorého cieľovou skupinou som bol vtedy aj ja. Patril medzi tie lepšie. Príbehy lietajúceho psa Fedora, ktorý mal na starosti dve neposedné šteňatá som si zapamätal dodnes. Trocha ma prekvapuje fakt, že je to z belgickej produkcie. To som vôbec netušil. **(7.1.2009)

Dokonalý, nejmilejší a snad i nejlepší večerníček!!!(13.4.2006)

Strýček Fido je jistě v každém z nás....(24.10.2007)

"Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti." Tak to je asi vše, co si z tohoto Večerníčku pamatuju, ovšem něco mi říká, že příběhy Tipa a Tapa a právě ono souvětí mi před spaním dělaly dobrou společnost.(18.8.2010)

• juta

Je vidět, že občas vzpomínky klamou a vůbec nechápu, jak mě tohle mohlo v mládí tak oslovit. Je to docela špatný animovaný seriál. Velmi jednoduché efekty, příběhy hodně chabé a často si sou velmi podobné a v mnoha případech špatné příklady pro děti. Jediné co se poměrně vyvedlo je znělka.(14.9.2017)

90% - Nemůžu jinak, protože tenhle večerníček patřil mezi mé nejoblíbenější. Byl roztomilý, pohodový a zábavný...(13.7.2008)

Stýko Pes čo lieta na ušiach :)(28.10.2005)

• WANDRWALL

Jako dítě jsem je nesnášel. A od té doby si to u mě o moc nepolepšili. Strýček Fido bna ně nestačí, a dovoluje jim kdejakou lotrovinu!(5.9.2010)

"Dobrou noc, strýčku Fido..." :)(29.3.2013)

Strýka Fedora jedine so slovenským dabingom!(16.10.2015)

Nemohu si pomoci, funguje tu nějaký pra-zážitek. Ale už když jen slyším tu znělku a vidím ty fialovo řůžové barvy, zachvátí mne vlna sentimentu. K tomu skvělý dabing postaviček (Fido - Moučka, havran - Filipovský, Tip a Tap - Janoušková, ehhh teď nevím kdo daboval krtka .-)... Létací Fido umí vždy malé pejsky Tipa a Tapa přenést do postýlek, a mně vždy umí přenést do dětství. A to se počítá! Tak dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti ! * * * * *(5.3.2014)

Dobrou noc strýčku Fido. Dobrou noc děti.(15.6.2008)

Na Slovensku v dabingu exceloval MARTIN GREGOR ako strýko Fedor. :-) Ale vidím, že viac pamätníkov žije v ČR. (18.4.2006) --- Musím poľutovať dnešné deti. TV MARKÍZA totiž predabovala tento kult a všetky postavičky "namluvil" PETER RÚFUS. Ako Tonyho Soprana ho mám rád, ale toto fakt nezvládol. AMEN (28.9.2006)(18.4.2006)

Nejněžnější pejsci (občas někam ulítlí) a nejmrzutější havran, jejichž mluva hladí uši, stejně jako ta "létací" melodie.(18.12.2005)

Strýček Fido. Nádherná pohádka. Zbožňovala jsem to, měla jsem i plyšáka podobného strýčkovi s velkýma ušima, co umí létat. Good job Belgie!(8.3.2011)

Jeden z nejoblíbenějších večerajzů :) Vždycky mě to udělalo dobrů náladu. Občas se mrknu na nějaký díl na youtube :-D(17.2.2010)

Tip a Tap mi nic nerikaji, ale pokud se nikdo zmini o strycku Fidovy, uz vim o co se jedna.... o naprosto skvely vecernicek....(1.11.2006)

Jeden z nejoblíbenějších večerníčků mého dětství a nezapomenutelný závěr každého dílu: "Dobrou noc strýčku Fido , Dobrou noc děti"!(7.12.2007)

Doboru noc strýčku Fido vládne !(26.5.2009)

Hurááá- moje dvouleté dítě přijde a ,koukat tipa , -skvělééé :-) Hlavně že to není Elmo :-)(5.12.2009)

Už je to nějaký čas, ale ten pocit u sledování se nezapomíná. Zato když se na to podívám dneska... potěš koště! Dobrou noc, strýčku Hnido (prostě perfektní dabing!)(10.2.2012)

10/10 Strycek FIdo rullez!!! Docela bych privital, kdyby to zopakovali...(25.10.2007)

• corpsy

Na tomto som zrovna nefičal, ale ako uspávatko to bolo rozhodne uspokojivé. Čo na to dnešné decká?(16.9.2018)

Lítající strýček Fido byl v dětství můj velký oblíbenec a na videu jsem si ho pouštěl neustále. Tohle je klasika všech klasik.(23.11.2005)

"Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti!" - jedna z nezapomenutelných vět tohoto krásného večerníčku z Belgie.(24.6.2008)

Jeden z nejmilejších večerníčků - příběhy jsou pro děti poučné, pro dospělé snesitelné :-) Ale 100% dát nemůžu, strýček Fido sice lítá, to je na psa výkon hodný obdivu, ale kam se hrabe například na tučňáka Pingu nebo na medvídky od Kolína :)(27.6.2007)

• tomeek

Hrozná demence. Den tam trvá asi 3 minuty, protože jak se vzbudí, hned je strejda hrne zpátky do postele. A to za podpory neustále se měnících barev pozadí. Jestli měl autor potřebu expresivní tvorby, večerníček není to pravé místo k realizaci.(21.12.2009)

Každý večer, když je strýček Fido ukládal ke spánku, tak jsem brečela... Teď, v téměř dvaceti letech, celou dobu, co se dívám na tenhle seriál, mám přiblblý úsměv a na konci brečím...(29.4.2008)

Snad nejlepší večerníček.(28.9.2008)

Sice zahraniční večerníček, ale přirostl našim dětem k srdci stejně jako třeba ruský Jen počkej, zajíci. Zábavná podívaná.(16.2.2009)

Velice příjemný seriál. 80%(6.12.2011)

O tom konci se mi i zdálo! Měla jsem několik večerníčků, u kterých jsem přemýšlela, kdy je budou dávat znova ještě než je přestali vysílat. A tohle byl jeden z nich :)(8.12.2011)

Dobrou noc strýčku Fido.Dobrou noc děti.(11.8.2013)

"Dobrou noc, strýčku Fido! - Dobrou noc, děti!" Ach! 13/10(20.6.2016)

"Dobrou noc, strýčku Fido."...... "Dobrou noc, děti." :-)(7.1.2008)

"Doubrou noc strýčku Fido...Dobrou noc děti!" :))(8.8.2008)

"Dobrou noc, strýčku Fido! Dobrou noc, děti!"(6.12.2011)

Dobrou noc stýčku Fido. Dobrou noc děti. Jeden z nejlepších večerníčků, který na mě vždycky působil přívětivým dojmem.(8.3.2012)

"Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti!"(7.1.2009)

Dobrou noc, strýčku Fido. Byly takové poetické příběhy.(24.12.2010)

Doboru noc, strýčku Fido! :-) super večerníček(9.12.2007)

Strýček Fido je nezapomenutelný!!!!!(20.12.2009)

životní role Jaroslava Moučky. Ale už jako dítěti mi bylo podezřelé, že sotva se štěňata k něčemu zajímavému dostanou, už je tu "večer" jejich strýc, který je i z největšího bahna odnese rovnou do postýlek.(18.6.2016)

Dobrou noc strýčku Fido! Odjakživa jsem měl slabost pro létající psy...(2.10.2018)

"Dobrou noc, strýčku Fido, dobrou noc děti" :) ach, kde ty časy jsou(10.4.2010)

Mco pěkně nakreslené a celkově animované a příběhově plné. Víc není třeba ani dodávat, dívejte se.(5.2.2013)

"Dobrou noc, strýčku Fido!" :-)(28.12.2014)

Milý večerníček o dvou štěňátkách a strýčkovi Fidovi. [1O/1O] Koukněte sem: http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml(5.7.2007)

Bez Moučky by to možná nebylo ono, ale i tak si moc dobře vzpomínám, jak se mi tomhle večerníčku dobře usínalo...;-) I když to byl v podstatě kolovrátek, Tip s Tapem vstanou, někam jdou, to trvá asi dvě minuty, pak se něco stane během jedný minuty, ve čtvrté minutě přiletí Fido, čapne kluky a v poslední minutě je ukládá do hajan... 5 minut a konec. :-)(2.3.2009)

Strýko Fedor, ach jaj :-).(9.7.2010)

• Milan25

Vstanu, jdu do příšerně barevného lesa, tam se ztratím, pak pro mě přiletí strýček a dá mě spát. A to ve 26 dílech dokola. A barvičky se mění tam tak rychle, div děti nemají náběh k epilepsii.(23.12.2009)

Inu podle názvu bych to asi nepoznal, ale nikdy mi ze vzpomínek nezmizí věta "Dobrou noc, strýčku Fido!".(19.10.2007)

Dobrou noc, strýčku Fido.....(15.1.2010)

Tohle je jeden z nejlepších večerníčků co jsem kdy vyděl. Je velká škoda že ho nedávaj i dnes(5.1.2008)

Nejoblíbenější večerníček! Vybavují se mi krásné vzpomínky z dětství, kdy jsem byl přilepený k obrazovce :)(4.7.2008)

"Dobrou noc, děti..." "Dobrou noc, strýčku Fido..."(19.3.2006)

Dobrou noc strýčku Fido ... to si pamatuji dodnes : )(7.4.2009)

nejoblíbenější večerníček :)(28.6.2010)

Skvělý dabing,trochu zvláštní animace,ale přesto velice hezký večerníček.Tip a Tap,strýček Fido..a dobrou noc děti!(17.3.2013)

Znám to nazpaměť a strýček Fido je boží. Mám to ještě na kazetě a je to večerníček, na který jsem se koukala během nemocí nebo když nebyla školka. :D Ach ty vzpomínky! Opravdu slovy nemůžu vyjádřit, jak moc Tipa a Tapa žeru.(11.6.2013)

"Dobrou noc, strýčku Fido." "Dobrou noc, děti." Asi není nikdo, kdo by zůstal tímto večerníčkem nepolíben.(5.2.2007)

Miloval jsem tuhle nebysky líbeznou a sladkou, hladkou pohádku od pane Goossense. Jak krásný a sladký a panovačný jen Fido byl. Museli si Tip s tapem čistit zoubky a nemohly ani honit toho krtečka po zahradě. Musím zde oslavit uživatele Faryho, který napsal obsah. Je to ten nejlepší obsah, jaký jsem měl možnost přečíst za svůj život. Krásně dětstky mě rozesmál svým sladkým a hloupoučky miloučkým projevem. Tímto si ho zařazuji do svých nejoblíbenějších. Tento seriál se nedá s ničím srovnávat. Buď se vám líbil, nebo jste nikdy nebyli děti.(21.9.2008)

"Dobrou noc strýčku Fido." Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků.(10.10.2008)

Dobrou noc stýčku Fido! Dobru noc děti! Jak až líbezně mi to znělo. Rozhodně jedna z oblíbených pohádek - večerníčků, u které si rád zavzpomínám na to být malý a bez odpovědnosti (sama za sebe.)(21.9.2009)

Mám tenhle večerníček fakt moc rád a tak tentokrát zaokrouhlím nahoru :o))(27.12.2007)

Masakr největšího kalibru. Pravděpodobně celý štáb jel v LSD nebo podobné substanci.(25.10.2008)

Super :) 80%(6.9.2009)

Večerníček mého dětství, srdeční záležitost.. Vždycky jsem chtěla umět létat jako strýček Fido :-)(10.1.2013)

Dobrou noc strýčku Fido! Seriál mého dětství, jenž se dělí o první příčku s Krtečkem.(18.3.2013)

• marhoul

Nejblbější ze všech večerníčků, v dětství jsem to nenáviděla a čekala jsem až dají jakýkoliv jiný. :-((6.5.2016)

Môj najmilovanejší večerníček z detstva..(14.5.2010)

Roztomilá štěňátka Tip a Tap a jejich strýc Fido, který lítá pomocí uší? :D http://www.youtube.com/watch?v=Vbg34Z3bHno Tohle je prostě klasický večerníček a když jsem byla malá, tak jsem ho milovala a byl jeden z mých nej!! :)(20.3.2011)

Divné, přesto dobré...(23.2.2012)

tak na tohle si pamatuju jako kdyby to bylo včera........i dneska se mi vybaví, jak jsem žral strýčka Fida A na tradiční rozlooučení: "Dobrou noc strýčku Fido."........a "Dobrou noc děti.", jen tak nezapomenu.(11.1.2009)

Děti to milují, ale já jsem z toho neskutečně na nervy. Přijde mi to jako šílený sen v horečce. Ale malý bráškové se u toho smějí a baví, a to je hlavní.(13.11.2011)

Nebýt skvělého, pro večerníček nezvyklého, dabingu pana Moučky a osvědčené Aťky Janouškové, hodnotil bych určitě níže. Jo... a hlavně to létání pomocí uší. Fascinuje mě dodnes.(26.8.2012)

"Dobrou noc, strýčku Fido! Dobrou noc, děti!" ... tuhle hlášku používáme v rodině dodnes.(31.10.2015)

Nevím, jak se mi tento večerníček líbil, když jsem byla malá, ale nějaké přílišné nadšení si nepamatuji - samozřejmě mimo závěrečné scény, které se nemohu nabažit ani dnes:-) Takže z nynějšího pohledu jedna hvězda za konec, jedna za nezapomenutelného pana havrana ("Sousede, já létám!!!!" "To je toho, já také kolikrrrrát létám a nekřřřřičím prrrrroto na celý les! Tolik povyku prrrrro nic!":-D), kterého zkrátka miluju. A třetí hvězda... Prostě je to večerníček:-D Jinak animace mizerná, příběhy nic moc - ale zase pro děti mívají nějaké poučení...(7.3.2009)

Málokterý dospělák je schopný pochopit,co se líbí těm nejmenším.Tento večerníček je pro ty úúúplně nejmenší to nejlepší!!!(26.5.2009)

Můj asi jeden z top večerníčků... nikdy nezapomenu na slova: "Dobrou noc, strýčku Fido..." "...dobrou noc, děti." ;)(6.10.2009)

Jedna navíc za gay-krtka.(28.5.2010)

Jako malá jsem tento večerníček milovala.(30.3.2017)

Pardon, ale ty ilustrace jsou příliš infantilní. Čekala jsem že budou mnohem lépe propracovanější.(12.10.2018)

Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti.(15.6.2008)

Tento seriál je krásný, jako hodně francouzského.(28.2.2009)

Skvělý večerníček, na který vzpomínám do dneška. Ještě že ho mám na DVD, tak si ho můžu kdykoliv pustit. "Dobrou noc strýčku Fido! Dobrou noc děti!". Na tuhle hlášku jsem se pokaždý těšila a pokaždý sem se jí dočkala. :-)(2.5.2009)

Dobrou noc, strýčku Fido. Dobrou noc, děti. Nezapomenutelné.(7.2.2011)

Dalo by se dát strýčkovi Fidovi za jeho ukládání na dobrou noc méně než 5 hvězdiček?! Ne...ten seriál nebyl úplně přistroublý, dabing měl naprosto výborný, ale je pravda, že si ze seriálu dnes pamatuju víceméně taky jen zachraňovací a odnášecí scénu do postele, na nějakého havrana mé vzpomínky opravdu nesahají...(17.1.2007)

Dobrou noc strýčku Fido! LEGENDARY(19.9.2009)

Jedna z mých nejoblíbenějších večerníčkovských pohádek, když jsem byl v pobatolecím věku. Pan Moučka nám ukázal, že dovede zahrát dobře nejen soudruhy, ale i parádně nadabovat strejdu Fida. Pan Filipovský jako havrrrran je taktéž jedinečný :-) .(20.1.2010)

Jako dítě jsem tuhle pohádku měla nejvíce v oblibě(13.5.2018)

po tech letech se to líbí i mému synkovi .to je dobré znamení(21.3.2008)

Večerníček pro ty opravdu nejmenší, v předškolním věku byl mým nejmilovanějším :-)(26.1.2009)

"Dobrou noc strýčku Fido" ... Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků.(5.8.2009)

Zavzpomínal jsem si na dětská léta a možná, že to je naivní (sakra je to kreslená pohádka), ale je to prostě skvělé. A ten dabing. Úžasný.(19.10.2012)

Tip a Tap : Krásný večerníček, na který rád vzpomínám a připomíná mi dětství.. Tip a Tap byli čisté psí duše, které se snažili každému pomáhat... Někdy možná naivně, přesto vše jim byl nablízku strýček Fido, který jim v nesnázích vždy pomohl.. Opravdu milé příběhy, které si zaslouží plný počet..(17.8.2011)

Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti... nezapomenutelné!!(28.10.2016)

Nádhera. Další z krásných večerníčků našeho dětství. Jednoduché a srozumitelné příběhy dvou štěňátek a jejich přátelů na dvoře. Pěkné.(30.12.2018)