poster

Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál)

 • český

  Tip a Tap

 • Belgie

  Tip en Tap

 • slovenský

  Tip a Tap

Animovaný / Rodinný

Belgie, 1971, 26x5 min

Režie:

Ray Goossens

Komentáře uživatelů k TV seriálu (104)

 • Rex Mundi
  *****

  Neviem ako by som hodnotila dnes, ale keď som bola úplne maličké dieťa, milovala som ich.(13.10.2005)

 • Karlos80
  *****

  Můj večerníčkový "TOP TEN". Krásný a jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkových seriálů. Škoda jen že na něj už naše Česká televize nemá vysílací práva!!! Na komerci se ho pravděpodobně asi nedočkáme? Všichni víme proč..Vážně si už ani nepamatuji kdy ho dávali naposled? Nevíte snad někdo..?Jinak československý dabing A. Janouškové, J. Altmanové, J.Moučky, nebo třeba F. Filipovského jako havrana si myslím že seriálu tehdy určitě velmi pomohl a prospěl, originál nic moc. Prosím alespoň někdy o znovu zreprísování tohoto velmi roztomilého a vtipného večerníčku o létajícím Fidovi a jeho malých štěňatech. Bylo by nádherné připomenout si ty nádherné časy z notnou dávkou nostalgie kdy mě jako malého má maminka vždy uchovávala a uspávala pomocí oblíbené dnes už kultovní věty "Dobrou noc...dobrou noc strýčku Fido...dobrou noc děti"...bez toho jsem prostě tehdy neusnul.. Moc se mi fakt i dnes po těch letech po něm stýská. Dlouho jsem také nemohl přijít na jeho pravý a původní název, nějaký Tip a Tap mi fakt vůbec nic neříkal, vždycky jsem si myslel že se to jmenuje prostě strýček Fido, a pod tímto názvem jsem ho také i všude na netu hledal, bohužel marně, tedy než se mi dostalo do rukou jisté info ale také video:http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml.(8.12.2006)

 • Marius
  *****

  Kto toto robil musel byť na strašných halucinogénoch, ale splnilo to svoj účel......(27.9.2005)

 • Brouk
  *****

  Tip a Tap, dvě štěnátka dabovaná úžasnou Aťkou Janouškovou a jejích lítající strýček Fido (rovněž úžasný dabing v podání Jaroslava Moučky). Nesmrtelný večerníčkový seriál...(27.8.2005)

 • gudaulin
  ****

  Jeden z mála případů, kdy se zahraniční animovaný seriál úspěšně ujal mezi československou večerníčkovskou produkcí, a vzhledem k tomu, že po desítky let byl tenhle belgický kousek prakticky nedostupný, je jeho hodnocení do určité míry ovlivněno nostalgií, možná i legendou. Jednoduché výtvarné pojetí i scénáře jednotlivých dílů ho sice neřadí mezi špičku animované tvorby, nicméně svůj půvab pro nejmenší bezesporu má a především se může chlubit výborným českým dabingem, kdy Janoušková, Moučka i Filipovský odvedli úžasnou práci. Celkový dojem: 70 %.(9.12.2007)

 • berg.12
  ***

  Víte, na co jsem se u tohohle večerníčku nejvíc těšil? Až skončí. Ta stále se opakující jednoduchá animace a nijaké příběhy mě moc nebraly, ale závěrečný let strýčka Fida a ta hudba na dobrou noc... po tom se krásně usínalo. Malé připomenutí TADY(26.9.2005)

 • MM_Ramone
  **

  Veľa Slovákov určite pozná tento animovaný seriál pod názvom "Lietajúci strýko Fedor". Bol to jeden z večerníčkov, ktorého cieľovou skupinou som bol vtedy aj ja. Patril medzi tie lepšie. Príbehy lietajúceho psa Fedora, ktorý mal na starosti dve neposedné šteňatá som si zapamätal dodnes. Trocha ma prekvapuje fakt, že je to z belgickej produkcie. To som vôbec netušil. **(7.1.2009)

 • venus
  *****

  Dokonalý, nejmilejší a snad i nejlepší večerníček!!!(13.4.2006)

 • Jamal
  ****

  Strýček Fido je jistě v každém z nás....(24.10.2007)

 • Hrabka
  ****

  "Dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti." Tak to je asi vše, co si z tohoto Večerníčku pamatuju, ovšem něco mi říká, že příběhy Tipa a Tapa a právě ono souvětí mi před spaním dělaly dobrou společnost.(18.8.2010)

 • juta
  **

  Je vidět, že občas vzpomínky klamou a vůbec nechápu, jak mě tohle mohlo v mládí tak oslovit. Je to docela špatný animovaný seriál. Velmi jednoduché efekty, příběhy hodně chabé a často si sou velmi podobné a v mnoha případech špatné příklady pro děti. Jediné co se poměrně vyvedlo je znělka.(14.9.2017)

 • Stegr
  *****

  90% - Nemůžu jinak, protože tenhle večerníček patřil mezi mé nejoblíbenější. Byl roztomilý, pohodový a zábavný...(13.7.2008)

 • meave
  *****

  Stýko Pes čo lieta na ušiach :)(28.10.2005)

 • WANDRWALL
  *

  Jako dítě jsem je nesnášel. A od té doby si to u mě o moc nepolepšili. Strýček Fido bna ně nestačí, a dovoluje jim kdejakou lotrovinu!(5.9.2010)

 • swamp
  ****

  "Dobrou noc, strýčku Fido..." :)(29.3.2013)

 • eLeR
  *****

  Strýka Fedora jedine so slovenským dabingom!(16.10.2015)

 • Big Bear
  *****

  Nemohu si pomoci, funguje tu nějaký pra-zážitek. Ale už když jen slyším tu znělku a vidím ty fialovo řůžové barvy, zachvátí mne vlna sentimentu. K tomu skvělý dabing postaviček (Fido - Moučka, havran - Filipovský, Tip a Tap - Janoušková, ehhh teď nevím kdo daboval krtka .-)... Létací Fido umí vždy malé pejsky Tipa a Tapa přenést do postýlek, a mně vždy umí přenést do dětství. A to se počítá! Tak dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti ! * * * * *(5.3.2014)

 • Xeelee
  ****

  Dobrou noc strýčku Fido. Dobrou noc děti.(15.6.2008)

 • anderson
  *****

  Na Slovensku v dabingu exceloval MARTIN GREGOR ako strýko Fedor. :-) Ale vidím, že viac pamätníkov žije v ČR. (18.4.2006) --- Musím poľutovať dnešné deti. TV MARKÍZA totiž predabovala tento kult a všetky postavičky "namluvil" PETER RÚFUS. Ako Tonyho Soprana ho mám rád, ale toto fakt nezvládol. AMEN (28.9.2006)(18.4.2006)

 • Falcor
  *****

  Nejněžnější pejsci (občas někam ulítlí) a nejmrzutější havran, jejichž mluva hladí uši, stejně jako ta "létací" melodie.(18.12.2005)

 • SexyAjinka
  *****

  Strýček Fido. Nádherná pohádka. Zbožňovala jsem to, měla jsem i plyšáka podobného strýčkovi s velkýma ušima, co umí létat. Good job Belgie!(8.3.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace