Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál)

• český

Tip a Tap

Animovaný / Rodinný

Belgie, 1971, 26x5 min

Ray Goossens

Milý večerníček o dvou štěňátkách a strýčkovi Fidovi. [1O/1O] Koukněte sem: http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml(5.7.2007)

Dalo by se dát strýčkovi Fidovi za jeho ukládání na dobrou noc méně než 5 hvězdiček?! Ne...ten seriál nebyl úplně přistroublý, dabing měl naprosto výborný, ale je pravda, že si ze seriálu dnes pamatuju víceméně taky jen zachraňovací a odnášecí scénu do postele, na nějakého havrana mé vzpomínky opravdu nesahají...(17.1.2007)

Víte, na co jsem se u tohohle večerníčku nejvíc těšil? Až skončí. Ta stále se opakující jednoduchá animace a nijaké příběhy mě moc nebraly, ale závěrečný let strýčka Fida a ta hudba na dobrou noc... po tom se krásně usínalo. Malé připomenutí TADY(26.9.2005)

Nemohu si pomoci, funguje tu nějaký pra-zážitek. Ale už když jen slyším tu znělku a vidím ty fialovo řůžové barvy, zachvátí mne vlna sentimentu. K tomu skvělý dabing postaviček (Fido - Moučka, havran - Filipovský, Tip a Tap - Janoušková, ehhh teď nevím kdo daboval krtka .-)... Létací Fido umí vždy malé pejsky Tipa a Tapa přenést do postýlek, a mně vždy umí přenést do dětství. A to se počítá! Tak dobrou noc strýčku Fido, dobrou noc děti ! * * * * *(5.3.2014)

Můj večerníčkový "TOP TEN". Krásný a jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkových seriálů. Škoda jen že na něj už naše Česká televize nemá vysílací práva!!! Na komerci se ho pravděpodobně asi nedočkáme? Všichni víme proč..Vážně si už ani nepamatuji kdy ho dávali naposled? Nevíte snad někdo..?Jinak československý dabing A. Janouškové, J. Altmanové, J.Moučky, nebo třeba F. Filipovského jako havrana si myslím že seriálu tehdy určitě velmi pomohl a prospěl, originál nic moc. Prosím alespoň někdy o znovu zreprísování tohoto velmi roztomilého a vtipného večerníčku o létajícím Fidovi a jeho malých štěňatech. Bylo by nádherné připomenout si ty nádherné časy z notnou dávkou nostalgie kdy mě jako malého má maminka vždy uchovávala a uspávala pomocí oblíbené dnes už kultovní věty "Dobrou noc...dobrou noc strýčku Fido...dobrou noc děti"...bez toho jsem prostě tehdy neusnul.. Moc se mi fakt i dnes po těch letech po něm stýská. Dlouho jsem také nemohl přijít na jeho pravý a původní název, nějaký Tip a Tap mi fakt vůbec nic neříkal, vždycky jsem si myslel že se to jmenuje prostě strýček Fido, a pod tímto názvem jsem ho také i všude na netu hledal, bohužel marně, tedy než se mi dostalo do rukou jisté info ale také video:http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml.(8.12.2006)

• - František Filipovský nadaboval postavu havrana, v titulcích však uveden není. (M.B)