poster

Příběhy Tipa a Tapa (TV seriál)

 • český

  Tip a Tap

 • Belgie

  Tip en Tap

 • slovenský

  Tip a Tap

Animovaný / Rodinný

Belgie, 1971, 26x5 min

Režie:

Ray Goossens
 • gudaulin
  ****

  Jeden z mála případů, kdy se zahraniční animovaný seriál úspěšně ujal mezi československou večerníčkovskou produkcí, a vzhledem k tomu, že po desítky let byl tenhle belgický kousek prakticky nedostupný, je jeho hodnocení do určité míry ovlivněno nostalgií, možná i legendou. Jednoduché výtvarné pojetí i scénáře jednotlivých dílů ho sice neřadí mezi špičku animované tvorby, nicméně svůj půvab pro nejmenší bezesporu má a především se může chlubit výborným českým dabingem, kdy Janoušková, Moučka i Filipovský odvedli úžasnou práci. Celkový dojem: 70 %.(9.12.2007)

 • Karlos80
  *****

  Můj večerníčkový "TOP TEN". Krásný a jeden z mých nejoblíbenějších večerníčkových seriálů. Škoda jen že na něj už naše Česká televize nemá vysílací práva!!! Na komerci se ho pravděpodobně asi nedočkáme? Všichni víme proč..Vážně si už ani nepamatuji kdy ho dávali naposled? Nevíte snad někdo..?Jinak československý dabing A. Janouškové, J. Altmanové, J.Moučky, nebo třeba F. Filipovského jako havrana si myslím že seriálu tehdy určitě velmi pomohl a prospěl, originál nic moc. Prosím alespoň někdy o znovu zreprísování tohoto velmi roztomilého a vtipného večerníčku o létajícím Fidovi a jeho malých štěňatech. Bylo by nádherné připomenout si ty nádherné časy z notnou dávkou nostalgie kdy mě jako malého má maminka vždy uchovávala a uspávala pomocí oblíbené dnes už kultovní věty "Dobrou noc...dobrou noc strýčku Fido...dobrou noc děti"...bez toho jsem prostě tehdy neusnul.. Moc se mi fakt i dnes po těch letech po něm stýská. Dlouho jsem také nemohl přijít na jeho pravý a původní název, nějaký Tip a Tap mi fakt vůbec nic neříkal, vždycky jsem si myslel že se to jmenuje prostě strýček Fido, a pod tímto názvem jsem ho také i všude na netu hledal, bohužel marně, tedy než se mi dostalo do rukou jisté info ale také video:http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml.(8.12.2006)

 • pfa
  *****

  Milý večerníček o dvou štěňátkách a strýčkovi Fidovi. [1O/1O] Koukněte sem: http://www.youtube.com/watch?v=1cH8hfobcUs&eurl=http%3A%2F%2Fkobliha%2Epise%2Ecz%2F18339%2Ddobrou%2Dnoc%2Dstrycku%2Dfido%2Ddobrou%2Dnoc%2Ddeti%2Ehtml(5.7.2007)

 • e(l)a
  ***

  Nevím, jak se mi tento večerníček líbil, když jsem byla malá, ale nějaké přílišné nadšení si nepamatuji - samozřejmě mimo závěrečné scény, které se nemohu nabažit ani dnes:-) Takže z nynějšího pohledu jedna hvězda za konec, jedna za nezapomenutelného pana havrana ("Sousede, já létám!!!!" "To je toho, já také kolikrrrrát létám a nekřřřřičím prrrrroto na celý les! Tolik povyku prrrrro nic!":-D), kterého zkrátka miluju. A třetí hvězda... Prostě je to večerníček:-D Jinak animace mizerná, příběhy nic moc - ale zase pro děti mívají nějaké poučení...(7.3.2009)

 • Skeevee
  *****

  Dalo by se dát strýčkovi Fidovi za jeho ukládání na dobrou noc méně než 5 hvězdiček?! Ne...ten seriál nebyl úplně přistroublý, dabing měl naprosto výborný, ale je pravda, že si ze seriálu dnes pamatuju víceméně taky jen zachraňovací a odnášecí scénu do postele, na nějakého havrana mé vzpomínky opravdu nesahají...(17.1.2007)

 • - František Filipovský nadaboval postavu havrana, v titulcích však uveden není. (M.B)