La Belva col mitra

Wild Beasts with Machine Guns

(neoficiální název)

Krimi / Thriller / Drama / Akční

Itálie, 1977, 90 min

Az na fatalni/legracni chyby ve skriptu (napr. Fiat 125 se behem jedineho strihu premeni na 124 atd.) je to zabavne. A je tam Marisa. :-)(7.4.2014)

• kkarx

Brutální zločinec Nani a jeho gang uprchnou z vězení, zpátky se je snaží dostat inspektor Santi (Harrison), nenávist Naniho vůči Santimu se stupňuje a vše se dostává do osobní roviny. Béčkový sleazy akční thriller (ani bych to snad neřadil k poliziotteschi) s přímočarým příběhem. Ten je tak triviální, že mě vlastně nijak nezajímalo, co se bude dít dál. Některé scény jsou vyloženě vykonstruované a dělaly na mě dojem, že si někdo nevěděl rady, jak film natáhnout. Je to skutečně tak jednoduché dostat se přes zátaras dvou policejních vozů? Ještě když na vás míří asi 10 policistů. Berger i Harrison jsou vcelku obstojní ve svých rolích, i když rozhodně nemají takové charisma jako Milian/Silva v Karlosově zmiňovaném Lenziho majstrštyku Almost Human. Marisu Mell by stačilo postavit výlohy a ani bych nepoznal, že to není figurína! Tahle panenka se mi nelíbí. :-) Hudba patří k tomu horšímu z žánru. Celkově vzato nudnější akce bez napětí.(2.4.2016)

Překvapivě dobré ale na druhou stranu i překvapivě surové taliánské sleazy poliziotteschi v hlavní roli s násilným, sadistickým psychopatem Nannim Vitalim, kterého hraje opravdu skvělý a na takovou to roli i poměrně neobvykle úhledný ale o to více charismatický Helmut Berger, v podobné roli jsem ho viděl vůbec poprvé a doufám že ne naposledy. Zde byl jasný favorit a magnet na diváka. Zdatným ale méně přesvědčivým (neuvěřitelně toporný výkon) protihráčem mu je zde Inspektor Santini (známý herec 50' a 60! let, žánru "Sword and sandal" Richard Harrison), pastvou pro mužské oko je vystoupení krásné Marisy Mell ("Diabolik", "One on Top of the Other" atd), jako Giuliany i když už s nějakým tím rokem navíc, stále ji to moc slušelo. Ona měla jistou obrazovou přítomnost, která byla jistě nepopřetelná. Tvrdé scény chladnokrevného grafické násilí, rychle tempo, vzrušující akce, honičky, to vše tu pochopitelně nechybí, pro fanoušky tvrdšího 70's euro-zločineckého filmu, film který by neměli minout. Film měl slabší scénář, včetně spiknutí ale v tomto případě, přes to všechno co jsem zde už uvedl, mi to ani tolik nevadilo. Je tu opravdu hodně scén, které jen tak nezapomenu, jako ta bezdůvodně násilná na benzínové pumpě, nezapomenutelná násilí v lomu, kde dojde ke znásilnění, mučení a vraždě, nějaké to odstřelování s poza bytu, přepadení banky, ostrá břitva na ženské tváři, a samozřejmě famózní finále jeden na jednoho a v detailech krvavý Nanniho obličej, ve srovnání např. s Lenizho filmem ("Almost Human") ale i s některou z prací od Die Lea nebo Castellariho, však nikterak zásadně ohavných. Komentář zde jako první v pořadí..(21.2.2010)