Ben Jordan je prepustený z väzenia, kde si odpykával pätnásťročný trest za brutálnu vraždu. Jednej noci bezcitne ubodal svoju manželku Katie a celý zločin si dokonca nakrútil na videokameru. Mladá prokurátorka Natasha Richardsonová, ktorú Ben pravidelne navštevuje, sa začne o jeho prípad zaujímať intenzívnejšie. Podrobne si preštuduje kriminalistické správy, kľúčové výpovede svedkov a prejde si všetky výstrižky z novín. Nakoniec dospeje k jasnému záveru. Podľa nej Ben Jordan vraždu nespáchal a je nevinný. Natasha pokračuje vo svojom pátraní na vlastnú päsť, len aby mala dostatok dôkazov na očistenie Benovho mena. Postupne získa ďalšie informácie od ľudí, ktorí boli do prípadu zapletení. Neubráni sa však jednému. Do svojho chránenca sa zamiluje i napriek tomu, že ju priatelia pred ním varujú... (oficiální text distributora)

emma53

Já jsem spokojená. Přesně takové filmy se na nás chrlily v devadesátkách, takže jsem věděla do čeho asi jdu. Akorát dlouhé, podezřelého jsem neuhodla a Rutger Hauer hrál impozantně jako vždy. Ovšem Natasha mu šlapala na paty. Jen jsem byla trochu zmatená s tou videokamerou. Nuda se nekonala a tak Úderem půlnoci dostává krásně zaoblenou trojku. ()

George Stobbart

Práve takéto scary thrillery som v 90.rokoch obľuboval a konkrétne k "Past Midnight" sa mi viažu veľmi pozitívne spomienky. Preto ma potešilo, že mi film po dlhej dobe opäť prišiel pod ruku a mohol som si dať reprízu. Rutger Hauer, alias Ben Jordan je po rokoch prepustený z väzenia za brutálnu vraždu manželky a je mu pridelená mladá sociálna kurátorka. Tá sa o neho začne zaujímať čoraz viac, až postupne uverí, že je nevinný a napriek varovaniam sa s ním zapletie. Filmov založených na konfrontácii diváka s otázkou, či je hlavná postava kladná alebo záporná tu už bolo veľa; horších i lepších než je tento, preto ma výraznejšie neprekvapil, hoci som si samotný koniec už nepamätal. Ten však musím pochváliť; je príjemne zamotaný, dostatočne napínavý a zručne natočený. Zvyšok filmu už taký skvelý nie je, miestami sa to trochu vlečie a objavujú sa aj zbytočné naivnosti či nelogickosti. R.Hauer je hlavným kladom filmu, na takéto postavy je ako vyšitý a bez jeho účasti by išlo iba o priemerný TV film. Taktiež je pre mňa novinkou, že sa na scenári podieľal aj Quentin Tarantino; jeho meno v titulkoch bolo príjemným prekvapením. ()

Dale

Prvá polovica je fajn, nijako extra napínavá ani zaujímavá, ale aspoň vám nasadí chrobáka do hlavy, či je Hauer vrah alebo nie. S ubiehajúcim časom postupne prídete na to, ako to je a už to prestane byť zaujímavé a záver je vyslovene B-čková hovadina. ()

Andersis

Heuer, Brown to jsou největší klady filmu. Jedna překvapivá a nečekaná scéna. Tot vše, film sem musel dokoukávat snad čtyřikrát. Neskutečná nuda a zbytečně natahované a nezáživné scény. ()

Kryton

Rutger Hauer je to jediné co ten film drží nad propastí. Těch 96 minut je neskutečně natahovaných a dlouhých, že ve výsledku to je skoro třikát delší. Než se dojde k finále, tak se musí člověk opravdu kousat nudou. ()

Juto

Ben Jordan (Rutger Hauer) je uznaný vinným z vraždy svojej tehotnej manželky a strávi 15 rokov vo väzení. Film začína, keď ho prepustia z väzenia, presťahuje sa do malého mesta, aby začal odznova. Je mu pridelená sociálna pracovníčka Laura Matthewsová (Natsha Richardsonová). Laura má pochybnosti a po vyšetrovaní dospeje k záveru, že je vlastne nevinný. Obidvaja nadviažu nepravdepodobné priateľstvo a stanú sa z nich milenci. Divák si kladie počas filmu otázku či je Hauer vrah alebo nie. Chémia dvoch hlavných hviezd sa nesie vo filme veľmi dobre a záverečné scény filmu sú veľmi napínavé. 6/10 ()

majo25

Slušný triler s Hauerom, ktorý začína nevinne, ale dobre finišuje. Dva menej očakávané zvraty tomu dodávajú šťavu, potešila aj dobre budovaná atmosféra. Akurát herečka v hlavnej postave je menej výrazná a ešte tomu niečo chýbalo. Možno viac napumpovať, dať tomu rýchlejšie tempo a tak podobne. Vcelku ale spokojnosť. ()

Teardown

Velmi slušný thriller s jako vždy perfektním Rutgerem Hauerem v hlavní roli. A i když není příběh nijak zvláště poutavý a originální, dokáže ho s přehledem vyzvednout do lepšího průměru a svým chováním neustále stimuluje vaše myšlenky o jeho dalších krocích a záměrech. Hlavně se vám po celou tu dobu bude honit hlavou jedna věc...Byl to on? Nebyl to on?... 3,5* ()

John80

Vyšetrovanie vraždy manželky , so štipkou romantiky a slušným záverom a rozuzlením filmu, ktorý drží diváka v napätí až do konca filmu 3* ()

zrx

Celkem nechápu zdejší nízké hodnocení filmu, podle mě celkem povedený kousek. Koukat se na to rozhodně dá, nudou jsem nějak netrpěl:-) ()

veverysiak

Klasická namotávačka o zlom ujcovi, z ktorého sa vykľuje fajn chlapík, ktorý si všetko vyžerie za svojho zákerného kámoša, na vcelku banálny námet to nebolo zas tak zlé, Rutger sa vyšantil na stvárnení mierne labilného nešťastníka, rejžo pridal miestami slušné napätie a gradáciu, takže 60%. ()