Úderem půlnoci

Ben Jordan je prepustený z väzenia, kde si odpykával pätnásťročný trest za brutálnu vraždu. Jednej noci bezcitne ubodal svoju manželku Katie a celý zločin si dokonca nakrútil na videokameru. Mladá prokurátorka Natasha Richardsonová, ktorú Ben pravidelne navštevuje, sa začne o jeho prípad zaujímať intenzívnejšie. Podrobne si preštuduje kriminalistické správy, kľúčové výpovede svedkov a prejde si všetky výstrižky z novín. Nakoniec dospeje k jasnému záveru. Podľa nej Ben Jordan vraždu nespáchal a je nevinný. Natasha pokračuje vo svojom pátraní na vlastnú päsť, len aby mala dostatok dôkazov na očistenie Benovho mena. Postupne získa ďalšie informácie od ľudí, ktorí boli do prípadu zapletení. Neubráni sa však jednému. Do svojho chránenca sa zamiluje i napriek tomu, že ju priatelia pred ním varujú... (oficiální text distributora)

Andersis

Heuer, Brown to jsou největší klady filmu. Jedna překvapivá a nečekaná scéna. Tot vše, film sem musel dokoukávat snad čtyřikrát. Neskutečná nuda a zbytečně natahované a nezáživné scény. ()

George Stobbart

Práve takéto scary thrillery som v 90.rokoch obľuboval a konkrétne k "Past Midnight" sa mi viažu veľmi pozitívne spomienky. Preto ma potešilo, že mi film po dlhej dobe opäť prišiel pod ruku a mohol som si dať reprízu. Rutger Hauer, alias Ben Jordan je po rokoch prepustený z väzenia za brutálnu vraždu manželky a je mu pridelená mladá sociálna kurátorka. Tá sa o neho začne zaujímať čoraz viac, až postupne uverí, že je nevinný a napriek varovaniam sa s ním zapletie. Filmov založených na konfrontácii diváka s otázkou, či je hlavná postava kladná alebo záporná tu už bolo veľa; horších i lepších než je tento, preto ma výraznejšie neprekvapil, hoci som si samotný koniec už nepamätal. Ten však musím pochváliť; je príjemne zamotaný, dostatočne napínavý a zručne natočený. Zvyšok filmu už taký skvelý nie je, miestami sa to trochu vlečie a objavujú sa aj zbytočné naivnosti či nelogickosti. R.Hauer je hlavným kladom filmu, na takéto postavy je ako vyšitý a bez jeho účasti by išlo iba o priemerný TV film. Taktiež je pre mňa novinkou, že sa na scenári podieľal aj Quentin Tarantino; jeho meno v titulkoch bolo príjemným prekvapením. ()

majo25

Slušný triler s Hauerom, ktorý začína nevinne, ale dobre finišuje. Dva menej očakávané zvraty tomu dodávajú šťavu, potešila aj dobre budovaná atmosféra. Akurát herečka v hlavnej postave je menej výrazná a ešte tomu niečo chýbalo. Možno viac napumpovať, dať tomu rýchlejšie tempo a tak podobne. Vcelku ale spokojnosť. ()

Teardown

Velmi slušný thriller s jako vždy perfektním Rutgerem Hauerem v hlavní roli. A i když není příběh nijak zvláště poutavý a originální, dokáže ho s přehledem vyzvednout do lepšího průměru a svým chováním neustále stimuluje vaše myšlenky o jeho dalších krocích a záměrech. Hlavně se vám po celou tu dobu bude honit hlavou jedna věc...Byl to on? Nebyl to on?... 3,5* ()

Kryton

Rutger Hauer je to jediné co ten film drží nad propastí. Těch 96 minut je neskutečně natahovaných a dlouhých, že ve výsledku to je skoro třikát delší. Než se dojde k finále, tak se musí člověk opravdu kousat nudou. ()

• Odměna za úpravy scénáře pro Quentina Tarantina činila 25 000 amerických dolarů, které autor použil na splácení dluhů v bance a za nájem. (gogos)
  • Quentin Tarantino se ke snímku Úderem půlnoci dostal počátkem léta 1991 přes producentku Catalaine Knell, se kterou jednal o financování filmu Pravdivá romance (1993). Tarantino na producentku zapůsobil a ta mu svěřila úpravy na scénáři. Bohužel pro Tarantina jednání o Pravdivé romanci (1993) nakonec dobře nedopadla a tento projekt poté skončil v rukou Tonyho Scotta. (gogos)