Úderem půlnoci

Úderom polnoci

Drama / Mysteriózní / Thriller / Romantický

USA, 1992, 96 min

• jednaveta

Kdo najde Tarantinem přepisované dialogy, vyhraje sto minut ztraceného času.(21.3.2006)

• Andersis

Heuer, Brown to jsou největší klady filmu. Jedna překvapivá a nečekaná scéna. Tot vše, film sem musel dokoukávat snad čtyřikrát. Neskutečná nuda a zbytečně natahované a nezáživné scény.(12.10.2010)

• Kryton

Rutger Hauer je to jediné co ten film drží nad propastí. Těch 96 minut je neskutečně natahovaných a dlouhých, že ve výsledku to je skoro třikát delší. Než se dojde k finále, tak se musí člověk opravdu kousat nudou.(3.4.2012)

Práve takéto scary thrillery som v 90.rokoch obľuboval a konkrétne k "Past Midnight" sa mi viažu veľmi pozitívne spomienky. Preto ma potešilo, že mi film po dlhej dobe opäť prišiel pod ruku a mohol som si dať reprízu. Rutger Hauer, alias Ben Jordan je po rokoch prepustený z väzenia za brutálnu vraždu manželky a je mu pridelená mladá sociálna kurátorka. Tá sa o neho začne zaujímať čoraz viac, až postupne uverí, že je nevinný a napriek varovaniam sa s ním zapletie. Filmov založených na konfrontácii diváka s otázkou, či je hlavná postava kladná alebo záporná tu už bolo veľa; horších i lepších než je tento, preto ma výraznejšie neprekvapil, hoci som si samotný koniec už nepamätal. Ten však musím pochváliť; je príjemne zamotaný, dostatočne napínavý a zručne natočený. Zvyšok filmu už taký skvelý nie je, miestami sa to trochu vlečie a objavujú sa aj zbytočné naivnosti či nelogickosti. R.Hauer je hlavným kladom filmu, na takéto postavy je ako vyšitý a bez jeho účasti by išlo iba o priemerný TV film. Taktiež je pre mňa novinkou, že sa na scenári podieľal aj Quentin Tarantino; jeho meno v titulkoch bolo príjemným prekvapením.(25.10.2010)

Velmi slušný thriller s jako vždy perfektním Rutgerem Hauerem v hlavní roli. A i když není příběh nijak zvláště poutavý a originální, dokáže ho s přehledem vyzvednout do lepšího průměru a svým chováním neustále stimuluje vaše myšlenky o jeho dalších krocích a záměrech. Hlavně se vám po celou tu dobu bude honit hlavou jedna věc...Byl to on? Nebyl to on?... 3,5*(19.9.2009)

• - Odměna za úpravy scénáře pro Quentina Tarantina činila 25 000 amerických dolarů, které autor použil na splácení dluhů v bance a za nájem. (gogos)

• - Quentin Tarantino se ke snímku Úderem půlnoci dostal počátkem léta 1991 přes producentku Catalaine Knell, se kterou jednal o financování filmu Pravdivá romance (1993). Tarantino na producentku zapůsobil a ta mu svěřila úpravy na scénáři. Bohužel pro Tarantina jednání o Pravdivé romanci (1993) nakonec dobře nedopadla a tento projekt poté skončil v rukou Tonyho Scotta. (gogos)

• - Na upravách scénáře a produkci se podílel Quentin Tarantino. (Eldrick)