Werner je krásnou ukázkou světa, kam by chtěl snad každý z nás občas utéct před všední realitou každodenního života. Nenásilným způsobem ukazuje svět ze strany flákačů, kterým se nechce pracovat a dodržovat zákon, v tomto případě motorkářů majících rádo pivo a silné stroje. (ČSFD)

Radko

V dvoch zo siedmich tunajších komentárov sa uvádza, že ide o kultovú komédiu. Nuž veď aj východonemecký Ein Kessel Buntes (alebo tunajšie Televarieté) bol pre mnohých tv divákov kultovou estrádou. Pritom ponúkal tento kult len nablýskané popové výkaly. Vo Wernerovi sa striedajú hrané a animované scény, no ťažko povedať, ktoré sú horšie. Tie animované pripomínajú kresbou filmy Pavla Koutského, no v smrteľne prepálenej stopáži (Koutský väčšinou robí krátke filmy), prípadne štýl animátorov z francúzskeho satirického časopisu Charlie Hebdo. Obsahovo je to doslova fekálno opilecko inštalatérska sranda o firme zaoberajúcej sa radiátormi, kotlami. Čosi kdesi praskne a oni to namieste dofušujú, pritom si dajú pivo a tak. V porovnaní s tým sú príhody Pata a Mata intelektuálnym veľdielom. Hrané scény by som zaradil k tomu, na základe čoho veľa tunajších divákov generálne odsudzuje nemeckú kinematografiu: humor nasilu, prepálené scény a na odľahčenie zase: humor nasilu. ()

corpsy

Kultová nemecká komédia, ktorá sa stala kultovou aj pre mňa. V našich končinách však film veľmi nezafunguje a to hlavne kvôli nemeckému dabingu. Predabovaním by film stratil kúzlo a vtip. Podobne ako to bolo pri MANITUOVEJ TOPÁNKE. ()

Turiec

Werner je motorkár a milovník piva, ktorý pracuje ako údržbár u majstra Röhricka spolu s Eckertom. Animácia pripomína komixové alebo karikaturistické obrázky. Vtip miestami zachádza až do fekálneho humoru (doslova). Keďže neviem perfektne po nemecky, občas som sa stratil, ale aj tak moje odporúčanie znie: Pred začiatkom vypnite zdravý rozum, alebo ešte lepšie - vypnite tento film a prečítajte si dobrú knihu. ()

majo25

Hrané časti boli odfušované a posobili trápne - humor v nich absolútne nefungoval. Animovaná čast už bola lepšia, hlavne komická animácia a sympatickosť postáv, sem-tam sa vydaril aj samotný vtip, nadsázka. I keď si veľmi na humore, ktorý vychádza z ožierania, alkoholu, motoriek a megabombastických lapsusov, nezakladám. Malo to drive, ale nemalo to príbeh. A takisto vidiet rozdiely medzi nemeckou a našinskou kultúrou, čo nie každý môže schrúpnuť. Hodnotenie: 60% ()