poster

Zimní pohádka (TV film)

 • český

  Sněhová královna

 • Kanada

  Snow White

 • slovenský

  Snehulienka

Drama / Fantasy / Rodinný

Kanada / USA, 2001, 93 min

 • Stanislaus
  **

  Sněhová královna (respektive Zimní pohádka) není první ani poslední filmovou adaptací pohádky od bratří Grimmů o té nejkrásnější ze všech, avšak mohu s jistotou říct, že patří mezi ty méně povedené (místy až nepovedené). U každé filmové Sněhurky je nejdůležitější postavou nikoli princezna, nýbrž zlá královna. Zde je výborně zahraná mojí velkou oblíbenkyní - Mirandou Richardson - která vynikla zejména ve svých záporných rolích (viz Merlin a Ospalá díra). Jinak nápad s trpaslíky, kteří se mohou měnit v duhu a ovlivňují počasí, nebyl až zase tak špatný. Zkrátka poněkud slabší televizní film, ve kterém je jedním (možná i jediným) velkým plusem Evil Queen.(31.8.2012)

 • Tayen
  *

  Původní krásná a hororová pohádka od bratří Grimmů (ne Andersena) sklouzla dolů na příběh, ve kterém kouzelné skřítky nahradili jacísi protivní mužíci, kteří představují barvy duhy a zároveň dny v týdnu..."já chci šmudlu", volám. Královna byla dobře zvolená M. Richardson, které role krásných a zlých intrikánek skutečně sedí (Merlin, Ospalá díra), jen kdyby to původně nebyla jakási ježibaba, jejíž praštěnost zůstala i královně. Hudba a vizualizace byla dobrá a Kristin Kreuk byla možná až příliš nevinná a jemná ( taky ji mohli tvůrci do povahy připsat nějaký ten šmrnc, možná že tady by ta změna vyšla) takhle pro mne byla postava Sněhurky až příliš jalová. Celkový dojem: verze s Weaverovou více odpovídá atmosféře a duchu Grimmů a tohle je méně vydařený pohled na věc(7.7.2005)

 • SOLOM.
  *

  Tahle se vyděsit při nedělním ránu – no hnus – to vám povídám. To jsem si zas tahle po sakra dlouhé době pustil NOVU a ono ejhle – zrovna tam dávali tuhle kanadskou humusárnu – jakože moderní Sněhurku, kde jak královna, tak i mladá Sněhurka jsou sice hodně solidní „mrdny“ (pardón děvčata k nakousnutí) – ale trpaslíci jsou oblečení v otřesných kostýmech, jmenují se podle dní v týdnu a jeden z nich je asi o dva metry větší, než zbytek těch mamlasů (navíc si nešlo nevšimnout, že jeden – možná i více byla převlečená ženská)…Objevilo se tu sice několik povedených speciálních triků, ale jinak to byl váže smradlavý exkrement…Na tohle se mají dívat malá děcka…?(4.11.2018)

 • KarKulA
  odpad!

  Lacnej televizní háv, netvora jak ze Star Treku, stejně jako podivně upravený příběh - to všechno bych ještě dala - ale ty trpajzlíky - to jsem už nevydejchala ....... Je vidno, že naši němečtí sousedé nejsou jediní kdo umí s pořádnou dávkou nevkusu zprznit pohádkovou klasiku. Ještě by mě zajímalo, jakej kreativec tomu vymýšlel český titul (u té "sněhové královny" se musel doslova zapotit).(28.10.2012)

 • Bast
  ***

  Je to celé umístěné do dokonale pohádkového prostředí, bohužel až trošku nereálného, ale dojem je překrásný. Jinak Kristin Keurk se mi tu velice líbila, je prostě dokonale nádherná a na Sněhurku se hodí úplně fantasticky. Jinak souhlasím s tím že trpaslíci byli až moc divní a celé pojetí je více než nezvyklé a jde tu docela cítit to, že to točili Američani...(17.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace