Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John a jeho manželka Josephine žijí šťastně v prosté chalupě a těší se na prvního potomka. V den, kdy se narodí krásná Sněhurka, Josephine zemře. Zoufalý John se s miminkem vydá sehnat mléko, a když padne vyčerpáním, jeho horoucí slzy rozpustí led a osvobodí Černokněžníka, který mu slíbí splnit tři přání. Zaskočený muž si nejprve přeje mléko pro Sněhurku, a potom chce, aby se mezi živé vrátila jeho žena. Černokněžník nedokáže vrátit mrtvé, a tak místo toho dá Johnovi celé království i s novou královnou Elspeth. Je to jeho šeredná sestra, kterou sice proměnil v krasavici, její zlá povaha jí však zůstala. Tak uplyne šestnáct let, ze Sněhurky vyroste krásná dívka se zlatým srdcem, a když se na zámku objeví princ Albert, na první pohled se do ní zamiluje. O princovy city však usiluje i zlá Elspeth, a když Albert odmítne její flirtování, promění ho v medvěda. Králi náhle z oka vypadne úlomek kouzelného zrcadla a zjistí, že Elspeth vůbec není tak krásná a dobrotivá, jak ji viděl. Zuřící královna přemluví dvořana Hectora, aby dívku vylákal do lesa a zabil. Ten toho však není schopen a nechá dívku uprchnout. Po dlouhém bloudění se dostane k chaloupce trpaslíků. Královna díky zrcadlu zjistí, že Sněhurka je stále naživu. Krutě potrestá Hectora a sama se vydá do lesa, aby se jí zbavila... (TV Nova)

(více)

Recenze (26)

Bast 

všechny recenze uživatele

Je to celé umístěné do dokonale pohádkového prostředí, bohužel až trošku nereálného, ale dojem je překrásný. Jinak Kristin Keurk se mi tu velice líbila, je prostě dokonale nádherná a na Sněhurku se hodí úplně fantasticky. Jinak souhlasím s tím že trpaslíci byli až moc divní a celé pojetí je více než nezvyklé a jde tu docela cítit to, že to točili Američani... ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Sněhová královna (respektive Zimní pohádka) není první ani poslední filmovou adaptací pohádky od bratří Grimmů o té nejkrásnější ze všech, avšak mohu s jistotou říct, že patří mezi ty méně povedené (místy až nepovedené). U každé filmové Sněhurky je nejdůležitější postavou nikoli princezna, nýbrž zlá královna. Zde je výborně zahraná mojí velkou oblíbenkyní - Mirandou Richardson - která vynikla zejména ve svých záporných rolích (viz Merlin a Ospalá díra). Jinak nápad s trpaslíky, kteří se mohou měnit v duhu a ovlivňují počasí, nebyl až zase tak špatný. Zkrátka poněkud slabší televizní film, ve kterém je jedním (možná i jediným) velkým plusem Evil Queen. ()

Reklama

Tayen 

všechny recenze uživatele

Původní krásná a hororová pohádka od bratří Grimmů (ne Andersena) sklouzla dolů na příběh, ve kterém kouzelné skřítky nahradili jacísi protivní mužíci, kteří představují barvy duhy a zároveň dny v týdnu..."já chci šmudlu", volám. Královna byla dobře zvolená M. Richardson, které role krásných a zlých intrikánek skutečně sedí (Merlin, Ospalá díra), jen kdyby to původně nebyla jakási ježibaba, jejíž praštěnost zůstala i královně. Hudba a vizualizace byla dobrá a Kristin Kreuk byla možná až příliš nevinná a jemná ( taky ji mohli tvůrci do povahy připsat nějaký ten šmrnc, možná že tady by ta změna vyšla) takhle pro mne byla postava Sněhurky až příliš jalová. Celkový dojem: verze s Weaverovou více odpovídá atmosféře a duchu Grimmů a tohle je méně vydařený pohled na věc ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tahle se vyděsit při nedělním ránu – no hnus – to vám povídám. To jsem si zas tahle po sakra dlouhé době pustil NOVU a ono ejhle – zrovna tam dávali tuhle kanadskou humusárnu – jakože moderní Sněhurku, kde jak královna, tak i mladá Sněhurka jsou sice hodně solidní „mrdny“ (pardón děvčata k nakousnutí) – ale trpaslíci jsou oblečení v otřesných kostýmech, jmenují se podle dní v týdnu a jeden z nich je asi o dva metry větší, než zbytek těch mamlasů (navíc si nešlo nevšimnout, že jeden – možná i více byla převlečená ženská)…Objevilo se tu sice několik povedených speciálních triků, ale jinak to byl váže smradlavý exkrement…Na tohle se mají dívat malá děcka…? ()

KarKulA odpad!

všechny recenze uživatele

Lacnej televizní háv, netvora jak ze Star Treku, stejně jako podivně upravený příběh - to všechno bych ještě dala - ale ty trpajzlíky - to jsem už nevydejchala ....... Je vidno, že naši němečtí sousedé nejsou jediní kdo umí s pořádnou dávkou nevkusu zprznit pohádkovou klasiku. Ještě by mě zajímalo, jakej kreativec tomu vymýšlel český titul (u té "sněhové královny" se musel doslova zapotit). ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama