Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

(více)

Recenze (43)

novoten 

všechny recenze uživatele

Spousta dat, faktů a mluvících hlav. Jenže se nejedná o dokument, ale o krimi drama, které si pod sebou podřezalo nejednu větev. S výjimkou čtvrtého dílu jde totiž o nedramatickou a uzívanou parafrázi na všechno, co bylo kdy o hlídkujících špinavých poldech k vidění. Radost mi udělala jediná věc, která mě ale zároveň k minisérii vůbec přivedla. Nepřekvapivě je to Jon Bernthal. V roli tvrďáka, co má na srdci měkká místa, která mu ale nebrání v tom být většinu času na facku, je obsazen tak přesně, až to hraničí s klišé. Bohužel jeho chování je stejně jako v případě většiny kumpánů ode zdi ke zdi. Třikrát za zloděje, rasisty nebo zkrátka hejsky, jednou pak za kajícného slušňáka. Právě za onu nekonzistentnost a zbytečnou nelinearitu klíčových událostí zůstávám v hodnocení dole. K tématům korupce, Black Lives Matter nebo hierarchie přehlížených přestupků nebylo nového řečeno nic. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Čekal jsem The Wire říznutý Jednotkou od Winslova a dostal jsem spíš hraný dokument o vyšetřování policejního skandálu z Baltimoru, což popravdě není tak úplně ani jedno z toho. Bokem toho se ale furt jedná o komplexní kvalitně zahranou i natočenou minisérii, ze které při minimálním zamyšlení mrazí, a při jakémkoli větším už pak na člověka rovnou leze deprese. Silných 8/10. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Rozpačité reakce vyvolávají obavy, ale tvůrci The Wire (a Treme a The Deuce) opět nezklamali. Sice se tentokrát nejedná o komplexní fresku společnosti i jejího systému, ale stále jde o poutavé, místy fascinující a místy zarážející vyprávění o neuvěřitelných a přesto skutečných událostech v Baltimoru. 6 dílů neposkytuje dostatek prostoru pro vykreslení charakterů, ale nechronologické řazení je zajímavé a dokáže jinak přímočarý příběh slušně okořenit. Seriál v prvé řadě poukazuje na beznaděj, která se nedá napravit obměnou pár lidí. Nezávidím policajtům, ani občanům Baltimoru, drží se navzájem v šachu. We Own This City je kvalitně zpracované poloakční krimi s informační hodnotou - byť zjednodušeného - dokumentu. 8/10 ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Špína Baltimoru naruby, kdy zlí jsou ti co čistí ulice. Problém jsem měl ovšem s nekonzistentním a často zmatečným vyprávěním, které nechronologicky skáče časem mezi různými epizodami hlavních obviněných. Postupný přerod by působil mnohem lépe. To se Greenovi moc nepovedlo. V paměti tak zůstane hlavně velmi dobrý, ale zároveň uspěchaný závěrečný díl. Bernthal celou dobu osciluje mezi sympatickým a nesympatickým polišem až příliš brutálně, přesto táhne celou minisérii na svých bedrech. Fantastické shrnutí situace od Treata Williamse o válce s drogami, ztrátě důvěry a honbě za umělými čísly by měli vytesat do kamene. Platí to všude. Na věci které mají smysl peníze nejsou. Finálové vysvětlovací titulky shrnující tresty zúčastněných, dokončené suchým konstatováním, že po případu a reorganizaci policejního sboru (nahrazení bílých pěšců černými) zločinnost prudce stoupla mluví za vše. Baltimore je jedno z nejnebezpečnějších měst na Zemi. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Všechno, co se nám na HBO před 20 lety líbilo v nejlepším policejním seriálu ever ve hnilobou prolezlém Baltimoru, se letos na pár hodin vrátilo zpátky. Bere si to navíc plnými hrstmi i z Winslowovy knižní Jednotky, a já jsem na tomhle materiálu bezvýhradně závislej. Kdyby to mělo milión sezón, tak se rozvedu, stanu se abstinentem, zavrhnu všecky kámoše, prodám knihovnu, zruším předplatný Amazonu, Disney+ a Netflixu, smažu sbírku na Steamu i EPICu, odhlásim se ze Spotify, a jen každej den 12 hodin čumím na tuhle krásu. Píchat do žil todlecto. [HBOmax] ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Bernthal hrá toho chuja výborne! S tou pootvorenou hubou v štýle " o čo tu, kurva, ide "  by si zaslúžil kopačku do gulí! ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Standardní policejní historka o speciální jednotce, která si zákony vykládala po svém. Taková okleštěná verze Wire, kde na 100% funguje jen Jon Bernthal. Zbytek je řemeslně slušný ale ničím nevyniká a v daném tématu nepřináší nic nového. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V zásadě mohlo jít o vydařený seriál se silným tématem, jen kdyby se v něm tolik neagitovalo za BLM. Já se nesnažím tvrdit, že se americká policie nezaměřuje spíše na tmavší Američany, zároveň ale nemám rád, když se mě někdo snaží přesvědčovat, že co černoch, to uvědomělý občan dodržující zákony. Jasně, určitě existuje nepoměr v počtu bílých a černých odsouzených, ale nějak se mi nechce věřit, že se ve většině trestů pro černochy jedná o justiční omyly. No, a o tom, jak zpravidla vypadají nenásilné BLM demonstrace jsem se už několikrát zmiňoval, takže v této otázce mám jasno. Jak říkám, nebýt této "osvěty", hodnotil bych seriál lepší známkou, protože mě zaujalo téma, Jon Bernthal hrál skvěle, jen to celé tvůrci nedokázali ukočírovat k mé naprosté spokojenosti. / Poučení: Netlač na pilu, vylámeš jí zuby. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Skvelý námet o nefunkčnom systéme, keď sa z policajtov stali parchanti, ktorí ovládajú mesto nie aby ho chránili, ale aby si namastili vrecká. Bohužiaľ s formou je to podstatne slabšie. Jednak sa zbytočne neustále skáče v deji aj dlhé roky dozadu a zároveň tu sú aj zbytočné línie, ktoré len naťahujú stopáž. 3 max 4 diely by tomu bohato stačili. Natočiť to chronologicky čisto z pohľadu federálov, ktorí idú pomaly ale isto po krku skorumpovanej jednotky, tak by to bola pecka. Ale to by sa seriál musel ešte aj poriadne venovať postavám. Je to natočené až príliš chladne dokumentárne a jediný, kto tu dokáže herecky zažiariť je hlavný zloduch v podaní Jona Bernthala, ktorý prehráva jak o život, takže až tak nevadí, že sa jeho postava nespráva konzistentne. Na mňa ale seriál napriek trpkému záveru nepôsobil depresívne. Naopak, je potešujúce vidieť, že aj v kolíske demokracie to je riadne na hovno a v niektorých ohľadoch sme na tom lepšie ako oni. 7/10. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Narozdíl od The Wire je tohle vlastně true crime tv dramatizace (hranej dokument), která na ploše šesti dílů neměla šanci pracovat s jednotlivými charaktery stejně úspěšně jako její (už zmíněný) starší brácha.. Opět ale vcelku přehledně ukazuje kolik úsilí, peněz a času musí vyšetřovatelé investovat na odhalení a zneškodnění jedné jednotky zkorumpovaných policistů, která je ale jen tou nejviditelnější špičkou ledovce a veškerá ta práce tak jakkoliv nepozmění od základu špatně nastavený systém. ()

grogodil 

všechny recenze uživatele

Fantasticky napísané dialógy, vidno, že toto má na triku niekto, kto do problematiky naozaj vidí a ma potrebný široký rozhľad. Simon sa vracia do svojho Baltimoru a dopĺňa mozaiku o ďalší kúsok ukazujúci beznádejne nefunkčný systém v tomto vychýrenom kúsku Spojených štátov. Nie je to rozsahom plnohodnotné pokračovanie, toto je so svojimi len šiestimi epizódami skôr len taký malý update... Alebo také doplnkové malé "DLC"... Také ohliadnutie sa po rokoch, aby na jednom nechvalne známom prípade jednej skorumpovanej policajnej jednotky nekompromisne, priamo a úprimne ukázal, ako moc beznádejne v prdeli je zpolitizovaná americká polícia. A vidieť zločinom presiaknutý Baltimore Simonovými očami aj po dvoch dekádach stále v tom istom začarovanom kruhu, to akosi len podtrhuje celkovú depresivnú bezvychodiskovú situáciu a nefunkčnosť a bezradnosť systému v protidrogovej vojne s nulovou šancou na nejaké svetlejšie zajtrajšky. Nie je to ale divácky zrovna vústretový seriál. Vyžaduje to 100% sústredenosť a aj tak sa v tej záplave mien občas človek bude strácať. Ale po šiestich hodinách vám ostane pocit, že ste zase videli malý klenot, ktorý vám realitu priblížil autentickejšie a komplexnejšie, než akýkoľvek iný seriál, spravodajstvo, dokument, alebo reality TV za posledných x rokov. Silné 4 *. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi dobrý seriál o tom ako afroamerická starostka, pochopiteľne ŽENA vo funkcii a politike pripustila aby sa liberálny Baltimore stal ukážkou toho ako fungujú USA - a Slovákom budú hovoriť o chobotniciach v politike... ()

Ediebalboa 

všechny recenze uživatele

Duchovní následovník The Wire se snaží co nejvíc nastínit komplexnost současných problémů v Baltimoru, ale cesta, kterou si zvolil je velice krkolomná. Kritizuje světlé policajty, kritizuje tmavé policajty, kritizuje radní, rýpe pravidelně do Trumpovy administrativy... To vše by bylo relativně v pořádku, kdyby se seriál rozhodl, jestli chce být dokumentem, nebo skutečně kriminálkou. Osobně se přikláním k druhé možnosti, protože jakákoliv "příběhová" scéna s již tradičně perfektním Bernthalem nám ukazuje, že vše mohlo šlapat bez klopýtání. Naneštěstí je jeho pasáží jen pomálu a daleko víc času se tvůrci věnují no name vyšetřovatelům nebo plochým postavám jako Wunmi Mosaku, jejíž jediný účel spočívá v tom mít po celou dobu udivený výraz ve stylu: "Jak je to všechno možné?!". ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

kdo si ve We Own The City bude chtít najít BLM propagandu ten si jí tam najde, protože momentů které k tomu svádí je tu víc než dost. Na druhou stranu je to ale série inspirovaná skutečnou policejní jednotkou, která se rozhodla dělat věci po svém a bez větších problémů zatýkala a následně okrádala koho si zamanula a bylo celkem jedno jestli dotyčný je a nebo není lump (nemluvě o složení jednotky, která ani zdaleka nebyla "jednobarevná"),takže je šance, že se to zhruba takhle opravdu dělo.Sám bych našel dost věcí, které by se daly vytknout včetně mnoha hlušších míst Na druhou stranu mě ale dost bavilo to, že mě tahle série opětovně vzala do starých známých míst a i když to není Wire, nechybí tu jeho duch včetně několika herců, kteří se objevili právě ve Wire a tady dostali diametrálně odlišné role.Bavil mě i Bernthal, kterému sebevědomý zmetek Jenkins celkem sednul a je pro něj jednou z jeho lepších rolí.Suma sumárum, ač to není úplně čisté tak plusy drobně převyšují mínusy a nemám problém dát téhle sérii o tu půl hvězdu víc než si reálně zaslouží...70% ()

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Zajímavý, ale hodně zdlouhavý podání nějaké našinci neznáme kauzy v hodně černé oblasti USA. Jen asi dva díly měly spád a dynamiku po celou hodinu. Jinak byl seriál hodně ukecaný a spousta scén se opakovala. Hlavně ze začátku, kdy se skákalo v čase a divák neměl zdání o situaci, bylo hodně nepřehledných a o to nezáživných. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Špičkový seriál o tom, jak to funguje u policie v Americe. Z počátku jsem bojoval s formou, jakou je seriál vyprávěn. Hodně linek, skákání v čase, desítky postav, u kterých nevíte jakou roli hrají v příběhu atd. Je to náročný seriál na sledování. Nicméně pokud překonáte první dvě rozjezdové epizody, tak dostanete parádní seriál. Tvůrci umí tnout do živého a skvěle nám představit problém, který nemá  řešení. Nejkrásnější na celém seriálu je to, že to není černobílé. To, jak se postavy chovají má logiku a vychází to z toho, že samotný systém je špatný, a ty co ho řídí nechtějí dělat změny. Místy se na to nekouká vůbec dobře, protože je to podané hodně smutně a nepříjemně. Po vizuální stránce působivé, herecky parádní (Bernthal předvádí polohu kterou u něho neznám), příběhově dost zajímavé. Nesedne to každému, ale jedná se o seriál, který má co říci, a znovu vytahuje otázku: "Jaký je rozdíl mezi policistou a zločincem? Odznak". 8,5/10 ()

m.a.t.o. 

všechny recenze uživatele

Horšie natočiť film, teda minisériu, čo sa formy týka, sa už hádam ani nedá. Po druhej časti som to definitívne vzdal. 30 % ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

HBO minisérie - (5,5/10). Amerika je velice zvláštní zemí. Je tak trochu rozbitá a We Own This City to názorně ukazuje na policejní brutalitě a dalších zvěrstvech. Hlavním důvodem, proč jsem si dal tuto minisérii do watchlistu a po více než roce na ní přišla řada je ten, že se tady v hlavní roli objeví můj oblíbený Jon Bernthal. Tento americký sympaťák tady hraje dost nevěčnou roli a to hlavního padoucha Wayna Jenkinse. Tento policista byl ztělesněným zlem a tento seriál se snaží jeho vzestup a pád zachytit v šesti epizodách. Ale není to jen o něm. Je to o celkové hnilobě policejního oddělení v Baltimore. Mnoho lidí tento počin přirovnává k dalšímu podobně laděnému seriálu, který má sloužit jako volné pokračování, ale já jsem The Wire neviděl, takže nemůžu soudit. Co se týče tohoto seriálu, tak nebudu lhát - jsem dosti zklamaný. Očekával jsem atraktivní rozebrání osobnosti tohoto policisty, ale místo toho jsem dostal užvaněnou podívanou, kde sleduju jenom tlachající hlavy. Některé linky mi přišly úplně zbytečné a byly tam jenom proto, aby se tam odehrávalo více dějových linek. Skákání v časových osách bylo taktéž velice chaotické a divák se neměl čeho chytit. Jediný, kdo to tahá z totálního deliria je právě hlavní "hrdina", který předvádí podobně jako v Punisherovi hezky zvrácenou kreaturu. Kolem a kolem je to další svědectví o tom, jaké šílenosti se ve Spojených státech děly a možná i dějí. Toto zrcadlo, které ukazuje pravou tvář celého americké společnosti patří k těm hůře zpracovaným, což jsem u mé oblíbené stanice HBO třeba vůbec nečekal. Příště si budu muset dát větší pozor na to, co si pustím. Naštěstí to mělo jenom pouhých šest epizod, takže toto utrpení rychle skončilo. "These officers, they’re 1930-s style gangsters." Nejlepší epizoda: Part Six (E06) ()

Wotan 

všechny recenze uživatele

No tak tu máme The Wire Reloaded a v podstatě se nic nezměnilo od původní série z roku 2002. Policie se pořád honí za počtem zadržení na úkor kvality. Problém je v tom, že tady není komu fandit. Jo je to na základě reálné jednotky a její korupce, ale stejné systemové problémy byly už v původním seriálu. Trošku zamrzí zvolený formát, kde se v každém díle vykecává různej člen jednotky a je docela problém sledovat časovou osu, která skáče sem a tam. Celkově je to takový ředěný mix. Zase je ale plus, že na rozdíl od The Shield nestál za kamerou epiletik. ()

Související novinky

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Reklama

Reklama