Epizody(8)

Zamilovat se, najít si přátele, získat práci, dospět. Sledujte, jak tři autističtí spolubydlící proplouvají druhou dekádou svých životů plnou radosti, slz i smíchu. (Prime Video)

M.i.k.e

Tři hlavní hrdinové - každý s trochu jinou formou autismu - žijí ve společném bytě a snaží se žít normální život se vším co k němu patří. K tomu jim má pomoci jejich "asistentka", která ovšem řeší vlastní osobní a životní trable.I když se tady najdou úsměvné momenty a jisté prvky komedie, je As We See it primárně hořkosladké drama, které ukazuje lidi s autismem zatím nejlépe co jsem ve filmu/seriálu viděl. Hodně tomu samozřejmě pomáhá fakt, že herci ztvárňující hlavní postavy opravdu těmito poruchami trpí a je obdivuhodné, jak se svých rolí zhostili...80% ()

Mani

První důstojná komedie o lidech s PAS, možná proto, že v ní i lidé s PAS hrají a scénář z hlediska poruchy není vyumělkovaná sr##ka. To je zcela revoluční, jako když postavu na vozíčku hraje člověk s reálným handicapem nebo postavu tmavé barvy pleti nehraje jen nabarvený běloch. Whatever. S čím srovnávám? Primárně s komediálními seriály Atypical, Mladý Sheldon, Good Doctor a The Big Bang Theory. 4* / pátá za Sosie Bacon ()

kockodan

Skvěle zpracované téma autismu, které navíc má i vzdělávací funkci pro nás non-autisty. Takový debilní Sheldon a jeho tvůrci, kteří tuto mentální poruchu pouze exploitují, approprietují  a využívají ji čistě jen pro laciný "komický" efekt, se mi odjakživa hnusil, a s porovnáním s tímto skvostem se mi hnusí ještě víc. 100% ()