Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Zamilovat se, najít si přátele, získat práci, dospět. Sledujte, jak tři autističtí spolubydlící proplouvají druhou dekádou svých životů plnou radosti, slz i smíchu. (Prime Video)

Recenze (4)

kockodan 

všechny recenze uživatele

Skvěle zpracované téma autismu, které navíc má i vzdělávací funkci pro nás non-autisty. Takový debilní Sheldon a jeho tvůrci, kteří tuto mentální poruchu pouze exploitují, approprietují  a využívají ji čistě jen pro laciný "komický" efekt, se mi odjakživa hnusil, a s porovnáním s tímto skvostem se mi hnusí ještě víc. 100% ()

Mani 

všechny recenze uživatele

První důstojná komedie o lidech s PAS ..oh wait, možná proto, že v ní lidé s PAS i hrají. Scénář stojí nohama na zemi a poruchu neidealizuje ani neromantizuje jak je zvykem. To je zcela revoluční, jako když postavu na vozíčku hraje člověk s reálným handicapem nebo postavu tmavé barvy pleti nehraje jen nabarvený běloch. Možná scénáristy i filmaře dokonce zajímal život reálných lidí s PAS předtím, než došli k formulování myšlenek, prostě wow! Whatever. S čím srovnávám? Primárně s komediálními seriály Mladý Sheldon, Good Doctor a The Big Bang Theory s herci co předvádí něco co má reprezentovat život s vysoce funkčním autismem a je to přesné asi jako kráva Milka. O poznání lépe je na tom seriál Atypical dělající kompromis mezi realitou a adorací roztomilé poruchy aka chceme to točit dobře aby se s tím auťáci mohli ztotožnit, ale potřebujeme views normies odkojených v téma PAS pohádkou o Rain Manovi. Naproti tomu As We See It neaspiruje být zábavou sršícím hitem, ale upřímnou a ohleduplnou sondou do života pár mladých lidí s PAS a štěstím na víceméně chápající a podporující blízké. 4* / pátá za Sosie Bacon ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Tři hlavní hrdinové - každý s trochu jinou formou autismu - žijí ve společném bytě a snaží se žít normální život se vším co k němu patří. K tomu jim má pomoci jejich "asistentka", která ovšem řeší vlastní osobní a životní trable.I když se tady najdou úsměvné momenty a jisté prvky komedie, je As We See it primárně hořkosladké drama, které ukazuje lidi s autismem zatím nejlépe co jsem ve filmu/seriálu viděl. Hodně tomu samozřejmě pomáhá fakt, že herci ztvárňující hlavní postavy opravdu těmito poruchami trpí a je obdivuhodné, jak se svých rolí zhostili...80% ()

Galerie (88)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama