Superman: The Last Son of Krypton (TV film)

Akční / Dobrodružný / Animovaný / Sci-Fi

USA, 1996, 64 min

• Tom_Lachtan

´ Co díl, to hrozné zjednodušení, nenabízející žádnou přidanou hodnotu, které si neužije ani dospělý, ani dítě, obzvlášť když je svišťímu potěru možno nabídnout kousky kvalitnější.(19.9.2013)

Celkom podarený úvod k seriálu. Animácia troška staršia, ale celkovo dobtý dojem.(21.6.2011)

Vcelku povedené, někde přesně na půl cesty mezi třemi a čtyřmi hvězdami....První část z planety Krypton byla až překvapivě záživná.-Druhá-o sebeoběvování mladého Kenta byla poněkud zkratkovitá a neosobní...A třetí díl se už nese čistě v akčním supermanovském tempu... Tenhle Superman nenudil a neurazil..... Ale já osobně bych tento úvod do supermanovské mythologie -pro jednou- rád viděl odvyprávěný s jakýmsi hlubším přesahem(alá All Stars Superman)-tak jak si to Superman zaslouží.(3.11.2011)

Vcelku povedený animovaný Superman. Ač je již lehce staršího data, přesto se mi zdá animace možná až moc jednoduchá. První část s Jor-Elem a událostmi na Kryptonu se velmi podařila. Děj a příběh zbylých dvou částí je uzpůsoben stopáži.(3.10.2010)

První tři díly animovaného seriálu. Je to prostě opět ten klasický známý příběh o tom, jak se Superman dostal na Zemi a začal "supermanovat". Užijeme si dramatický zánik Kryptonu, Clarkovo dospívání a objevování superschopností ve Smallville a pak se přeneseme do Metropolis, kde se v redakci Daily Planet objeví nový reportér Clark Kent. No a zrovna toho samého dne poprvé přiletí modrý mužíček s červenou pláštěnkou, aby všechny zachránil. Že by náhoda? Setkáme se zde se všemi důležitými postavami Supermanova světa - Lois, Perrym, Jimmym, Kentovými, Luthorem, Brainiacem, Lanou atd.(23.4.2011)