Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Desítky let probíhajícího zúčtování přibližuje dědictví rodiny Donovanových celý kruh. Když události, které Raye učinily tím, kým je dnes, konečně vyšly najevo, Donovanovi jsou přitahováni zpět do Bostonu, aby čelili minulosti. Každý z nich se snaží překonat svou násilnou výchovu, ale osud těžce umírá a v boji je drží jen jejich zuřivá láska k sobě navzájem. Ať už stojí pohromadě, nebo se vrhají na zem, jedna věc je jistá – Ray nedělá hlouposti. (Tony29)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Obstojná bodka za veľmi dobrým seriálom. Vo flashbackoch sa dozvieme, ako Ray dostal tatínka do polepšovny a zároveň sa stal tým, čím bol v prvých (teda tých výrazne lepších) sezónach - upratovačom bordelu po celebritách. No a v súčasnosti sa postavy konečne pretrpia, preplačú, pretrasú a prezabíjajú k bolestnému koncu. Fajn, že to vzniklo, aj keď to mohol byť aj hutnejší nárez. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu je fajn vidět, že to tvůrci měli celé promyšlené od začátku, a že tohle zakončení prostě bylo vůči divákům/fanouškům fér, a muselo být řečeno. Na tu druhou bych i tak ubral (ano, důležitých!) flashbacků, na kterých Ray Donovan nikdy nestál, a taky by asi bylo vhodno se více krotit s hudebním podkresem. Protože právě absence hudby v těch nejstěžejních scénách byla vždycky tím, co z Raye činilo značne infarktovou show. Jako film to prostě celé funguje o level hůře něž rozvětvená série, ale jak říkám: za tu promyšlenost od začátku do konce se zlobit nehodlám. ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

I když by bývaly potěšily nějaké ty scény navíc s Paulou Malcomson nebo Stevenem Bauerem + Lena jakožto charakter s vlastní motivací a příběhem, a ne jenom nástroj toho, jak příběhově dostat ostatní postavy z bodu A do bodu B, celovečerák přináší v podstatě to nejlepší, co může příběh Raye Donovana nabídnout. Jsem rád, když seriály končí na vrcholu. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Poslední série byla první, která mě naštvala a to kvůli nedořešenému konci, ale teď už je všechno odpuštěno. Otevřené linky se uzavřely, exkurz do minulosti mnohé vysvětlil a konec vzal za srdce. Takhle to skončit mělo i nemělo. Hollander jasně ukazuje, proč je škoda, že se s Rayem a spol. už v budoucnu nepotkáme. 100% ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Životní roli Lieva Schreibera nejspíš zůstane Ray Donovan. Titulní hrdina seriálu o muži, který bohatým a slavným pomáhá řešit problémy a sám se přitom musí vyrovnávat se svým zlým otcem Mickeyem v podání Jona Voighta se dočkal celkem 7. sérií a tvůrce seriálu David Hollander plánoval 8. sérii, která měla též celý seriál uzavřít. Jenže Showtime v lednu 2022 seriál zrušil a seriál tak skončil 7. sérií, která nechala příběh otevřený bez úctyhodného zakončení. Jenomže tahle seriálová pecka se nakonec dočkává zakončení alespoň v podobě celovečerního filmu, kdy se Hollander chopil režie a se scénářem mu pomohl samotný Schreiber. Je nakonec cesta tohohle fixera zakončena solidně?   Každá série Ray Donovana měla 12 epizod, jen ta sedmá se musela spokojit s 10 epizodami. A věřím, že oněch 10-12 epizod klasické 8. série by byli více uspokojující. Filmový Ray Donovan má totiž pořád problém v tom, že jde o film dlouhý lehce přes hodinu a půl a vše tak působí lehce uspěchaně. A automaticky vyvolává dojem, že v regulérní osmé sérii by na vše bylo víc času.   Definitivní tečka za příběhem Raye Donovana kromě navázání na cliffhanger na konci 7. série též sází na flashbacky, které více poodhalují o dětství Raye a co formovalo jeho nenávist k jeho otci. Finále Raye Donovana tak již prakticky není o fixerovi v Hollywoodu, ale čistě o muži, který chce zastavit svého nebezpečného otce za každou cenu. Už od první série bylo ovšem víceméně jasné, že přesně sem jednou zakončení příběhu povede a v průběhu se dá rozhodně říct, že Hollander Donovanův příběh zakončí solidně a tohle oživení skutečně mělo smysl.   I když se nejdříve dá vložení flashbacků považovat za tak trochu zbytečné, ve finále naopak akorát slouží k budování napětí ohledně osudové konfrontace Raye Donovana a jeho otce. To bylo sice poctivě budováno celých 7. sérií a Ray Donovan má dávno spousty důvodů, proč svého otce skutečně nenávidět, ony flashbacky ovšem ve finále skutečně mají smysl a osudovost tohohle zakončení dokáží ještě více umocnit.   V součtu vlastně Ray Donovan: The Movie skutečně působí jako natažená epizoda původního seriálu a dá se vnímat jako takový zakončující dodatek. V jistém ohledu možná zamrzí, že finále Ray Donovana vlastně dvakrát nepřináší nic neočekávaného a možná se úplně nevyplatí mít od tohoto finále dvakrát velké očekávání, vidět opět Lieva Schreibera a Jona Voighta, kteří i tentokrát dávají do svých rolí a především vzájemné nevraživosti všechno je ovšem pořád radost.   Hollander nejspíš vyškrábal z námětu na původní 8. sérii to nejzásadnější a i přes uspěchanost je cesta Raye Donovana přeci jen zakončena uspokojivě. Možná ne takovým způsobem, který by si tahle seriálová pecka zasloužila, Ray Donovan se za konec své pouti ovšem rozhodně nemusí stydět..... ()

Reklama

Reklama