Do hloubky: Zmizení Birgit Meier

(seriál)
  • Německo Dig Deeper - Das Verschwinden von Birgit Meier (více)
Dokumentární / Životopisný / Krimi / Mysteriózní
Německo, 2021, 3 h 54 min (Minutáž: 58–59 min)

Epizody(4)

Birgit Maier zmizela v roce 1989. Vyšetřování případu dlouho maří policejní přešlapy, ale Birgitin bratr neúnavně pátrá po tom, co se jí doopravdy stalo. (Netflix)

*CARNIFEX*

Dokument plný hypotéz, či teórii od “vyšetrovacieho tímu”, ktorý sa skutočne snaží zájsť do absolútnej hĺbky, no tá spŕška informácií, ktorá sa valí na diváka, vyvoláva pocity, akoby na ničom inom nezáležalo, len na dátach, ktoré musíte prijať, aby ste pochopili. No a ono v podstate ani nezáleží. Laický divák, hľadajúci emotívny dokument, ktorými “True Crime” príbehy od Netflixu bez pochýb sú, bude zrejme sklamaný. Žandári, “domáci detektívi” ako takí, by ho mali vidieť povinne. Nesmierne podrobná záležitosť, ktorej chýba akurát väčšia snaha vyvolať väčší hnev voči “autoritám”. Za mňa ale za päť. ()

vitekpe

Ani v tom nemecku nebezi vsechno jak ma...a tak museji vzit duchodci patrani do vlastnich rukou... Ale ted bez legrace, jde o poutavy dokument o obnovenem vysetrovani po dlouhych letech. Zajimave. 3+ ()

KangKun

Policisté jsou lidé jako my a já si teda nevšimla, že by se píle a oddanost nějak cenili, stvořili jsme si svět a systém, ve kterém se daří sviním a zde je to až v šokujícím měřítku.  Jak vůbec mohl někdo vyslovit, že je tohle VÍTĚZSTVÍ?! Po třiceti letech našli nebohou kostru Birgit! Jen díky vytrvalosti bratra a to dokonce i oni ji málem nenašli, díky BOHU, že se pod tím borcem ten beton propadl, nechápu jak mohli chtít odejít, už jen ta fotka před kopáním je jasná!!!! Montážní díra, že by tam ani trpaslík neopravil kolo. A ještě k tomu ČTYŘI STA předmětů po pozemku, kdo ví, co vše by našli, kdyby to celé absolutně rozkopali! Vítězství, tfuj. Neštěstí! A zázrak, že se něco zjistilo! Protože systém nic nezajímá. Jen doufám, že tam Birgit ten hnusák nevěznil několik dnů a nepropásli ti ignoranti možnost jí zachránit život nebo nedejbože ji nezabil právě proto, že si ho pozvali na stanici, když byla nezvěstná a pak ho laskavě pustili, protože recidivista není nic podezřelého, jenže jemu už nemuselo dojít, jak jsou fízlové hloupí a zpanikařil.....no fuu to už je ale opravdu teď jedno...Hodně mě bolelo u srdce při záběrech na kostru nasoukanou do díry, taková odporná neúcta, chudinka Birgit... Je mi to strašně líto. ()

Skeksis

Po povestnej nemeckej precíznosti tu nie je ani stopa. Zato typických nemeckých gýčov neúrekom. Ten policajt mal v garáži, či kde robil to interview, vypchatého diviaka. A tá zavraždená bola sama o sebe gýč. Možno ju preto zabil. Také naničhodné vyšetrovanie prípadu sa len tak nevidí. Cvok si tam celé roky pobehuje ako opica v továrni na banány, zabíja koho sa mu zachce, zahrabe to rovno doma, a nik nič nerobí. Ešte si uverejní v novinách riť a vtáka. Už iba takých by som zavrela. A ten brat sa dal do poriadneho vyšetrovania až v dôchodku. Prečo až vtedy? Nech mi nik nehovorí, že predtým nemal čas. Keby sa trošku nad tým zamyslel, na to, čo sa stalo, by prišiel oveľa skôr. ()

petikacka

Zvláštní případ ze SRN těsně před pádem Berlínské zdi. A tím pádem si myslím, že tím byl i ovlivněn. I když to samozřejmě neomlouvá naprostou zhůvěřilost kriminalistů jak podělali co se dalo. Je zde zcela jasné, že nebýt bratra Birgit, který zastával vysokou funkci u policie a měl spoustu známých, kteří mu pomohli při jeho hledání, tak by ji asi nikdy nenašli a to je na tom všem strašně tristní. No, nezbývá než říct, že jeden se nemá nikdy vzdát, pokud je přesvědčen o své pravdě. Za mě 85% ()

AloisNeuman

Rozdíl mezi dokumenty na Netflixu je doopravdy veliký. Tohle mohl být hodně dobrý evropský. Bohužel nezáživně postaveno. Stačilo změnit pořadí informací a dva díly a bylo by to skvělé. Škoda promrhaná šance. Přesto zajímavý případ. ()

kernel0

Seriál ukázal dvě věci. Nekompetentní policii, která nedokázala plně prošetřit případ a nekompetentní Netflix, který nedokáže udělat true crime dokument bez natahování na čtyři díly. Klidně by to mohlo bejt o půlku kratší. ()