• lennyd

Mladá a úspěšná novinářka Gwen (Sandra Bullock) si umí užívat života. Se svým přítelem Jasperem obráží jednu párty za druhou, a z alkoholového opojení oba téměř nevychází. Ale když udělá ostudu na svatbě své sestry, a navíc jejich svatebním autem v opilosti narazí do domu, je odsouzena k léčení v protialkoholní léčebně. Ač k takovýmto institucím Gwen moc důvěry nejeví, brzy poznává, že i zde si může najít přátele ... a že život pod mocí alkoholu nemusí být to pravé, co očekává ... Film jsem viděl několikrát, a s každým dalším shlédnutím musím ubírat a ubírat na hodnocení. Díky tomu, že je po prvních dvaceti minutách naprosto zřejmé, jak film skončí, se divák kapánek nudí, a zázračný převrat hlavní hrdinky je pak trochu mimo. Nevím taky, jestli protialkoholní léčebny fungují jako dovolená - každý si tam dělá co chce a jak chce, ale možná v zemi neomezených možností ano. Jinak nevím, jestli byla Sandra Bullock celé natáčení pod parou, ale (minimálně v první půlce filmu) dost šíleně přehrává, až působí dost směšně...(2.11.2003)

Ale jo, tenhle film se docela povedl. Sandra tu roli zvládla a zahrála docela dobře. Sice to byla spíše taková komedie, jako by to tvůrci ani někdy nebrali moc vážně, ale jinak dobrý a sem tam jste si z tohoto filmu mohli odnést i nějaké to poučení... Jen kdyby to záleželo na mě, udělala bych jiný konec. Něco na způsob toho, že by Sandru propustili z léčebny a poslední záběr by byl opět na ni, kterak pije z flašky alkohol. To proto, že v životě to taky většinou nedopadne dobře a možná by to bylo více realističtější... Ale jinak spíše chválím.(4.12.2013)

Tento film je pro mě přesnou ukázkou toho, jak člověk postupem času dokáže změnit názor jak na svět, tak se dokáže lépe sžít s hlavní postavou filmu. Před několika lety jsem měla na tento film zcela jiný názor, ale jsem ráda, že jsem se na něj podívala znovu. Film 28 dní je pro mě od začátku svižným, hlavně tím, jak je hned na začátku ukázán "život" Gwen, která žije od lahve k lahvi...Ano,sice může být v dané léčebně mnoho extrémů v podobě různých variant terapií, ale nějak se člověk z toho přeci jen dostává...Bylo to úsměvné, bylo to i velice smutné, ale realistické na takové úrovni, že se nebáli i smrti...Její přítel třeba postupem času dojde na stejné místo jako ona...kdo ví... je to o síle vůle a síle zvyku také...Pro mě bylo zajímavé, jak jsem se dokázala v 25ti letech více ztotožnit s hlavní postavou, kdy vím, co je to alkohol a jak působí a jak se člověk po něm chová, než když jsem film viděla ve svých 12ti letech a nedokázala jsem se vcítit do toho, jaké to je být na akci a pít od rána do večera :D :D A scéna s uschlou kytkou a ošklivým buldokem na závěr? :) Pěkné a realistické :) Jo a v tomto filmu se mi Sandra Bullock moc líbila a nejsem si jista, zdali někdy objevím film, ve kterém si mi bude více líbit :)(25.9.2014)

• MM_Ramone

Mimoriadne ambiciózna herečka Sandra Bullocková v tomto nepodarenom snímku opäť nesmierne zahviezdila. Najskôr som nevedel, či to myslí vážne alebo je to len nejaká jej prazvláštna paródia. Bohužiaľ ona to brala smrteľne vážne. Možno si pomýšľala i na Oscara. Ale to ani náhodou. Je to Bullock Bullshit! Nie je to ani dráma a ani komédia. Nie je to nič. Nestojí to ani za psí prd. Bullocková tam úplne tápe, abolútne nevie, čo má hrať, ale so svojím výkon je dozaista nadmieru spokojná. Chcela stvárniť psychicky zničenú alkoholičku a pritom nikdy v živote nezažila poriadnu opicu. Podľa toho, čo tam predvádza to tak evidentne vyzerá. S jej hereckými schopnosťami, ktoré sú na úrovni priemerne vycvičeného šimpanza, nedokázala presvedčivo zvládnuť túto citlivú tému. Sandra Bullocková je snaživka bez talentu. Znova som sa o tom presvedčil. "28 dní" je doslova hlúpy film. *(19.11.2013)

Ve srovnání s chlapským alkoholikem typu Barflye, nebo Stevea Buscemi z Můj nejmilejší bar a podobnými je tohle samozřejmě o dost jiný film. Není z něho tolik cítit alkohol a lidský pot, je to takový trochu idylický příběh z odvykací léčebny s příjemným obsazením a sympatickou alkoholičkou Sandrou Bullock.(8.5.2011)

• - Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)

• - Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)

• - Většina obrazů na zdech v léčebně byla opravdu vytvořena reálnými pacienty. (Bauer)