Tak na tenhle film se vždycky těším. Vidět Sandru jako alkoholičku s přihlouplým abstinenčním pohledem, vidět ji jako arogantní a vzteklou, ješitnou a rýpavou ženskou...tak to si opravdu vychutnávám a dle mého je v této roli opravdu skvělá. Vadí mi pouze jedna věc. Zjistit za jeden měsíc jak na tom jsem s alkoholem....no...zdá se mi to přitažené za vlasy. Ale budiž.(29.3.2010)

Chjo. Tak jsem shlédl další drama. To byla hrůza. Sandra Bullock se nenaučí hrát vážné role. Crash nepočítám, to je vyjímka potvrzující pravidlo. Viggo Mortensen nevýrazný až hanba a tím jediným, kdo něco hraje je Steve Buscemi. Jedna postava (a k tomu ještě vedlejší) film nezachrání. Ale udržet jej nad propastí - udrží. A i za Sandřin komický projev ty tři dám.(31.12.2005)

pouhých dvacet osm dní na vyléčení závislosti na alkoholu a vicodinu! Dr. House approved. Když pominu, že už tahle myšlenka je naprostá blbost, tak jinak v pohodě. Buscemi dost nevyužitej potenciál. Co tam vůbec dělal? P.S: Viggo vedle Sandry....herecky to je jako postavit nablýskanej Ford Mustang vedle trabanta. Díky tomuhle filmu vám dojde kdo umí hrát a kdo ne. To je asi tak všechno, co snímek nabízí. (Ale filmy z prostředí léčeben budu mít vždycky rád.)(21.8.2016)

Když se řekne protialkoholní léčebna, český divák si vzpomene na snímek ´Dobří holuby se vracejí´. Americký počin ´28 dní´ je něco podobného. Sandra Bullock v roli mladé ženy Gwen závislé na alkoholu, bujarém životě a naprosté nezodpovědnosti. Když své sestře zkazí svatbu, pohár trpělivosti přeteče a ocitne se v protialkoholní léčebně. Tvůrci velice dobře podchytili chování a vůbec život alkoholičky, i když si přiznejme, že na pilu se v žádném případě netlačilo. Psychologie, jako u výše zmíněného českého filmu, je tu zcela vedlejší. I když se snímek vyznačuje zábavným dojmem a je plný energie, ryze o komedii se v žádném případě nejedná. Dokonce je tu i romantický motiv, ale jestli příběh skončí šťastně či nikoliv, záleží na úhlu pohledu diváka. Gwen si projde ohromným vývojem, zkušenostmi a city. V léčebně pozná různé lidi různých povah a od každého si něco vezme. Snímek tak má dokonce i lehčí moralizační podtón. Určitě nezklame a přinese zajímavý pohled na jeden z problémů lidstva v jednoduchém kabátě a upřímnosti.(29.6.2018)

Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém.(11.12.2005)

• - Během filmování v New Yorku bydlela Sandra Bullock u Dennise Hoppera. (Bauer)

• - Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)

• - Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)