Když se řekne protialkoholní léčebna, český divák si vzpomene na snímek ´Dobří holuby se vracejí´. Americký počin ´28 dní´ je něco podobného. Sandra Bullock v roli mladé ženy Gwen závislé na alkoholu, bujarém životě a naprosté nezodpovědnosti. Když své sestře zkazí svatbu, pohár trpělivosti přeteče a ocitne se v protialkoholní léčebně. Tvůrci velice dobře podchytili chování a vůbec život alkoholičky, i když si přiznejme, že na pilu se v žádném případě netlačilo. Psychologie, jako u výše zmíněného českého filmu, je tu zcela vedlejší. I když se snímek vyznačuje zábavným dojmem a je plný energie, ryze o komedii se v žádném případě nejedná. Dokonce je tu i romantický motiv, ale jestli příběh skončí šťastně či nikoliv, záleží na úhlu pohledu diváka. Gwen si projde ohromným vývojem, zkušenostmi a city. V léčebně pozná různé lidi různých povah a od každého si něco vezme. Snímek tak má dokonce i lehčí moralizační podtón. Určitě nezklame a přinese zajímavý pohled na jeden z problémů lidstva v jednoduchém kabátě a upřímnosti.(29.6.2018)

• destl

Moje hodnocení je možná trošku pod tíhou antipatií vůči Sandře Bullock...jak říká Míra Bosák, filmy, ve kterých tato herečka hrála a zároveň to byli filmy dobré, tak ty by se dali spočítat na prstech zasloužilého lesního dělníka po třiceti letech práce s pilami všeho druhu (IMO Speed a Crash). V mých očích propadák a vůbec to nezachraňuje ani Aragorn Mortensen, možná dokonce spíš naopak.(30.1.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Ze své pozice nudného introvertního abstinenta přísahám, že tento film mne od nepříčetného chlastání nikdy neodradí. Zvlášť proto, že mne nebavil. Ono asi nebylo účelem, aby odvykačka byla tou nejzábavnější věcí v širém kosmíru, ale měla to být mimo jiné i komedie a od té očekávám víc humoru, než pár pitvořicích se ksichtíků. Osobně proti Sandře nic nemám, umí krásně zametat stáj, fajn se s ní povídá a v posteli taky není nejhorší, ale instinktem pro výběr vhodných rolí rozhodně nebyla obdařena.(20.11.2013)

• Martin741

Reziserka Betty Thomas /serial On the Air, Dr. Dolittle/ natocila len nudny, podpriemerny film, ktory navyse v kinach zhorel. Ono so Sandrou Bullock to bolo povazlive uz roku 1998, kedy minule hity Speed a Speed 2 Cruise Control uz boli minulostou apo uspesnom roku 1995 /Sit a Zatimco jsi spal/ prislo trapenie, kedy samotna Bullock natocila 4 prepadaky /Pristav nadeje, Zivelna Pohroma, Magicka Posedlost a tento 28 dni/. Bullock nevie hrat, scenar je deravy ako reseto, a dialogy boli tak hrozne, ze horsi bol len scenar. Nijako tomu nepomohli ani Steve Buscemi /Big lebowski/ a ani Viggo Mortensen. Krasny dokaz toho, preco sa Sandra Bullock zosupla do B -ckovych vod. 10 %(9.5.2015)

Mamka mi kdysi slíbila, že půjdeme do kina na nějaký rodinný film. Už to že začínal v 8 večer mi bylo divné. Každopádně se blbě podívala, a tak jsem mezi stovkou dospěláků seděl já, 12ti letý vejlupek, a všichni na mě koukali ve smyslu: To dítě už by mělo dávno spát. A tak jsem tehdá koukal na takovýhle dospělácký film a už nemám nejmenší ponětí, zda se mi líbil, nebo ne. Ale určitě vím, že jsem z něj měl špatný pocit. A že i když teď v TV vypadá jako laciné Béčko, možná jsem ho tenkrát viděl jinak. Jako dobrou prevenci proti všem nástrahám, které mne v tu dobu zrovna začali ohrožovat. Tedy... O nějaké 3-4 roky později ale o tom nebudeme polemizovat.(24.2.2011)

• - Většina obrazů na zdech v léčebně byla opravdu vytvořena reálnými pacienty. (Bauer)

• - Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)

• - Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)