• natalanka
  ****

  Tak na tenhle film se vždycky těším. Vidět Sandru jako alkoholičku s přihlouplým abstinenčním pohledem, vidět ji jako arogantní a vzteklou, ješitnou a rýpavou ženskou...tak to si opravdu vychutnávám a dle mého je v této roli opravdu skvělá. Vadí mi pouze jedna věc. Zjistit za jeden měsíc jak na tom jsem s alkoholem....no...zdá se mi to přitažené za vlasy. Ale budiž.(29.3.2010)

 • Hal_Moore
  ***

  Chjo. Tak jsem shlédl další drama. To byla hrůza. Sandra Bullock se nenaučí hrát vážné role. Crash nepočítám, to je vyjímka potvrzující pravidlo. Viggo Mortensen nevýrazný až hanba a tím jediným, kdo něco hraje je Steve Buscemi. Jedna postava (a k tomu ještě vedlejší) film nezachrání. Ale udržet jej nad propastí - udrží. A i za Sandřin komický projev ty tři dám.(31.12.2005)

 • Jaroslaf
  ***

  pouhých dvacet osm dní na vyléčení závislosti na alkoholu a vicodinu! Dr. House approved. Když pominu, že už tahle myšlenka je naprostá blbost, tak jinak v pohodě. Buscemi dost nevyužitej potenciál. Co tam vůbec dělal? P.S: Viggo vedle Sandry....herecky to je jako postavit nablýskanej Ford Mustang vedle trabanta. Díky tomuhle filmu vám dojde kdo umí hrát a kdo ne. To je asi tak všechno, co snímek nabízí. (Ale filmy z prostředí léčeben budu mít vždycky rád.)(21.8.2016)

 • MickeyStuma
  ****

  Když se řekne protialkoholní léčebna, český divák si vzpomene na snímek ´Dobří holuby se vracejí´. Americký počin ´28 dní´ je něco podobného. Sandra Bullock v roli mladé ženy Gwen závislé na alkoholu, bujarém životě a naprosté nezodpovědnosti. Když své sestře zkazí svatbu, pohár trpělivosti přeteče a ocitne se v protialkoholní léčebně. Tvůrci velice dobře podchytili chování a vůbec život alkoholičky, i když si přiznejme, že na pilu se v žádném případě netlačilo. Psychologie, jako u výše zmíněného českého filmu, je tu zcela vedlejší. I když se snímek vyznačuje zábavným dojmem a je plný energie, ryze o komedii se v žádném případě nejedná. Dokonce je tu i romantický motiv, ale jestli příběh skončí šťastně či nikoliv, záleží na úhlu pohledu diváka. Gwen si projde ohromným vývojem, zkušenostmi a city. V léčebně pozná různé lidi různých povah a od každého si něco vezme. Snímek tak má dokonce i lehčí moralizační podtón. Určitě nezklame a přinese zajímavý pohled na jeden z problémů lidstva v jednoduchém kabátě a upřímnosti.(29.6.2018)

 • meave
  ***

  Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém.(11.12.2005)

 • - Během filmování v New Yorku bydlela Sandra Bullock u Dennise Hoppera. (Bauer)

 • - Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)

 • - Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace