• monolog

Zajímalo by mě, kdy konečně někdo natočí film o člověku, který se mohl, ale nestal alkoholikem, což je podle mě mnohem náročnější, než když čtyři tejdny odvyká a pak nepije (a určitě je to obdivuhodnější, než chlastat a pak se při potížích = protože to je jedinej důvod, proč alkoholici přestávají chlastat = začít odvykat). Co se týká filmu, nijak moc mě nezaujal, začátek celkem úsměvnej, člověka vždycky potěší, když někdo udělá někde nějakej brajgl. Jenže pak to jede ve vyjetých kolejích a končí to jako pohádka. To bych klidně omluvil, ale musela by to být zábava a ne nuda. Co se týká dabingu, Štěpán Šafránek by měl zalízt zpátky na Ulici, protože rty Stevea Buscemiho občas vůbec nestíhal, a to ani nemluvím o všem ostatním.(2.7.2006)

Film stojí a padá na Sandrinom hereckom umení. Sandru mám najradšej v humorných snímkoch, jej komediálny talent je nespochybniteľný, hlavne keď ide o nejakú bláznivú postavičku. V tomto smere je jednoducho úžasná. Preto sa mi najviac páčil úvod, ten je naozaj luxusne humorný a Sandra neodolateľná a famózna. Keď vystúpi z toho nabúraného auta s výrazom na tvári: "...no a? Veď sa nič nestalo..." a pritom ledva stojí na nohách, tak to ma vážne dostalo do kolien :). Jednoducho má dar aj z vážnej veci urobiť totálnu zábavu a takúto trpko-humornú scénku skvele a svojsky zahrať. Čím však dejová linka speje ďalej k záveru a preklápa sa do drámy s ubúdajúcou humornou zložkou, tým ma film baví menej. Už zostáva len Sandra, ktorá sa našťastie snažila aj po dramatickej stránke a opäť mi dokázala, že ani táto poloha jej nie je cudzia. Len scenár bol akosi sterilný a atmosféra taká nijaká, žiaden emocionálny náboj. Pre mňa ďalšia ukážka, že aj horší film môže výrazne vyzdvihnúť skvelý herec/herečka, v tomto prípade Sandra Bullock. 65/100(29.7.2014)

Tento film je pro mě přesnou ukázkou toho, jak člověk postupem času dokáže změnit názor jak na svět, tak se dokáže lépe sžít s hlavní postavou filmu. Před několika lety jsem měla na tento film zcela jiný názor, ale jsem ráda, že jsem se na něj podívala znovu. Film 28 dní je pro mě od začátku svižným, hlavně tím, jak je hned na začátku ukázán "život" Gwen, která žije od lahve k lahvi...Ano,sice může být v dané léčebně mnoho extrémů v podobě různých variant terapií, ale nějak se člověk z toho přeci jen dostává...Bylo to úsměvné, bylo to i velice smutné, ale realistické na takové úrovni, že se nebáli i smrti...Její přítel třeba postupem času dojde na stejné místo jako ona...kdo ví... je to o síle vůle a síle zvyku také...Pro mě bylo zajímavé, jak jsem se dokázala v 25ti letech více ztotožnit s hlavní postavou, kdy vím, co je to alkohol a jak působí a jak se člověk po něm chová, než když jsem film viděla ve svých 12ti letech a nedokázala jsem se vcítit do toho, jaké to je být na akci a pít od rána do večera :D :D A scéna s uschlou kytkou a ošklivým buldokem na závěr? :) Pěkné a realistické :) Jo a v tomto filmu se mi Sandra Bullock moc líbila a nejsem si jista, zdali někdy objevím film, ve kterém si mi bude více líbit :)(25.9.2014)

• Martin741

Reziserka Betty Thomas /serial On the Air, Dr. Dolittle/ natocila len nudny, podpriemerny film, ktory navyse v kinach zhorel. Ono so Sandrou Bullock to bolo povazlive uz roku 1998, kedy minule hity Speed a Speed 2 Cruise Control uz boli minulostou apo uspesnom roku 1995 /Sit a Zatimco jsi spal/ prislo trapenie, kedy samotna Bullock natocila 4 prepadaky /Pristav nadeje, Zivelna Pohroma, Magicka Posedlost a tento 28 dni/. Bullock nevie hrat, scenar je deravy ako reseto, a dialogy boli tak hrozne, ze horsi bol len scenar. Nijako tomu nepomohli ani Steve Buscemi /Big lebowski/ a ani Viggo Mortensen. Krasny dokaz toho, preco sa Sandra Bullock zosupla do B -ckovych vod. 10 %(9.5.2015)

Mamka mi kdysi slíbila, že půjdeme do kina na nějaký rodinný film. Už to že začínal v 8 večer mi bylo divné. Každopádně se blbě podívala, a tak jsem mezi stovkou dospěláků seděl já, 12ti letý vejlupek, a všichni na mě koukali ve smyslu: To dítě už by mělo dávno spát. A tak jsem tehdá koukal na takovýhle dospělácký film a už nemám nejmenší ponětí, zda se mi líbil, nebo ne. Ale určitě vím, že jsem z něj měl špatný pocit. A že i když teď v TV vypadá jako laciné Béčko, možná jsem ho tenkrát viděl jinak. Jako dobrou prevenci proti všem nástrahám, které mne v tu dobu zrovna začali ohrožovat. Tedy... O nějaké 3-4 roky později ale o tom nebudeme polemizovat.(24.2.2011)

• - Během filmování v New Yorku bydlela Sandra Bullock u Dennise Hoppera. (Bauer)

• - Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)

• - Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)