Rockeři

Airheads

Rockeri

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1994, 89 min

Myslim, že tenhle film je dokonale nasáklý rockem. Navíc se jedná o dobrou komedii. Trojice rockeru hraná hereckými esy se vrhne do šílené akce a jejich průsery se nabalují jako sněhová koule. Ve stylu rebelujících, pološílených rockovým idolů i oni prožívají jednu velkou šou, v které ovšem nehrají na nástroje, ale na nervy vydavatelské firmě a policii. Občas je to velmi americké, ale ve výsledku to připomíná strašlivé drogově-opilecké nájezdy hudebních velikánů. Zvláštní je, že jsem o tomhle filmu do včerejška neslyšel. Přitom se jedná o vcelku povedený snímek(v daných tématických hranicích). Jediné co bych vytknul je soundtrack, který byl dost slabý na to, že to byl film nabušený rockovou energií.(20.1.2011)

tak todle je hodne blazniva komedie a myslim ze kdo neposloucha tvrdsi hudbu ji ani nemuze ocenit ... samozrejme ji ani neoceni priznivci nejakeho inteligentniho humoru todle je zkratka silenost o zkratovitem jednani tri rockeru kteri z pozadavkem aby hrali jejich song prepadnou radio s pistolema na vodu naplnene stavou s chilly papricek :-) taky mi trochu prislo ze parodovali smrtonosnou past1 navic se mi to libila jako kritika nahravacich studii a hudebniho prumyslu celkem(15.10.2008)

• Akaja

proboha.... Ten film mě zaujal kvůli hereckému obsazení a hlavně kvůli tématu. Fraser, Buscemi a Sandler (ten především!!!) jako rockeři? To by mohla být dobrá palba. Ale zas tak odvázaná jsem z toho nakonec nebyla. Největším zklamáním pro mě bylo zjištění, že celý děj filmu se bude týkat té jedné noci v rádiu. Mohlo se z toho vyždímat víc. A mohli aspoň jednou pořádně zahrát :(.(27.9.2013)

• Tiiso

Komedie splnila svou úlohu v tom, že jsem se několikrát opravdu velmi pobavil. Ale bohužel jen několika okamžikům a ne komedii jako celku. Příběh má spousty hluchých míst a spousty situací, kde se má člověk smát, ale vždy to nefunguje. Já vím je to oddechová záležitost a divák by neměl všude něco hledat. Jenže to vždy tak dobře nejde a kdo určí který snímek právě nemá být viděn pod mikroskopem. Jinak je to zajímavá myšlenka a na všechny tři hlavní představitele se dá dobře dívat.(16.11.2009)

Svou přezdívku na tomto fóru jsem si nezvolil proto, že bych poslouchal Evu a Vaška. Je to proto, že rocková hudba mě provází už téměř čtyřicet let a stále ji nemám dost. Právě naopak!!! Proto ani já nemohu být k tomuto filmu kritický. Děj je jednoduchý. Rocková kapela chce konečně prorazit a stát se slavnou a to za každou cenu. Ozbrojeni samopaly na vodu přepadnou rozhlasovou stanici a dožadují se odvysílání svého hitu. Samozřejmě přichází spousta více či méně vtipných situací až do samotného finále, a to je live koncert ve vězení. Tak si představuju skutečné bojovníky za rockovou hudbu!!! Tento film by mohl být inspirací pro někoho odvážného. Většina našich rádií by potřebovala takovéto přepadení, aby už konečně změnili ty svoje playlisty a začali hrát pořádnou a zajímavou muziku. Aby se už konečně přestali hrabat v těch komunistických vykopávkách typu Gotta, Davida a Vondráčkových a pustili aspoň občas nějakou novou, mladou a zajímavou kapelu ( a nemusí to být jen rocková kapela). Myslím, že jich tu máme dost.(1.3.2012)

• - Během úvodní scény se v budově Palatine Records objeví na zdi fotka Lemmyho Kilmistera. Lemmy se později ve snímku sám objeví. (liquido26)

• - Ve filmu se objeví i Rob Zombie a další členové jeho skupiny White Zombie. (liquido26)

• - Baskytarista Lone Rangers, Rex, byl pojmenován po Rexi Brownovi z Panthery. (liquido26)