Rockeři

Airheads

Rockeri

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1994, 89 min

Nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Tahle komedie je prostě skvělá. Když odhlédnu od toho, že by jim to asi přepadnout rádio za pomoci plastových UZI by asi neprošlo a že celý děj je maličko nereálný a trochu naivní, tak je to naprosto užasná komedie plná skvělejch hlášek, které nemusí zrovna všichni chápat ("Kdyby zápasil Lemmy a Bůh, kdo by vyhrál?" "Lemmy?" "Ne to byl chyták, Lemmy je Bůh" - kdo neposlouchá rock a nezná Lemmyho, asi se nezasměje), děj je sice naivní a jednoduchej, ale vtipnej a má spád a všechno podbarvuje super hudba např. od Motorhead nebo Van Halen. Fraserovi to jeho zapálení věřím od prvního do posledního slova a stejně tak věřím Lemmymu z Motorhead, že šéfoval školním novinám :-)(26.9.2008)

Pobláznené, ale bavilo ma to. Mám rád rockovú i metalovú muziku, preto mám k takýmto komédiám automaticky bližšie. Film je zaujímavý skôr z pohľadu, že nevieme, kam to bude smerovať a čoho sú naši pošahaní hrdinovia schopní. Samozrejme humoru mohlo byť viac, to vždy môže, ale privítal by som o niečo nadupanejší hudobný doprovod, už keď sme pri rockeroch...Tak berme plastové zbrane a ideme na to. Davy budú šalieť. "Kurva, tak zahraješ tú našu skladbu alebo nie?" Raperi, funkisti, soulisti, popisti, džezisti, či techno háveď nech si odráta ľubovoľný počet hviezd...80%.(2.3.2013)

uuuuulet... len co je pravda - ustredna trojica charakterov podarena, Steve Buscemi zasa raz ukazuje ze hrat mierne psychicky narusenych mu ide velmi dobre, hudobny doprovod celkom podla mojho gusta... film celkovo nenudil, neurazil, ale mohlo to byt rozhodne aj lepsie - taka dobra oddychovka na sobotny vecer - 6/10(31.1.2010)

Milujem Lone Rangers a ich Degenerated! Pamätám si ako som to jak malá holka pracne zháňala a následne sa toho nevedela dopočúvať! Na rocku som rástla a stále je mi srdcu v podstate najbližší, z toho dôvodu tento film asi hodnotím trochu inak! :) Vždy sa pri tom pobavím a vždy nadávam jak pes, že naše dnešné posraté rádia ani len netušia čo je dobrá muzika... A tak ich už roky radšej ani nezapínam.(25.11.2013)

• kaylin

Ač jsou zde herci, které mám rád, tak tahle komedie mě ani trochu neoslovila. Možná je to i proto, že zde Sandler nemá tolik prostoru a jeho postava je celkem tragická, možná je to i proto že se ten film ani nedá brát jako pocta rockové hudbě. Tohle jde prostě mimo mě a nebylo zde nic, co by mě skutečně dovedlo dostat.(20.5.2016)

• - Členové skupiny "Sons of Thunder", Monty Colvin, Alan Doss, Ben Huggins a Mitchelle Dane Sonnier, jsou ve skutečnosti členové skupiny "The Galactic Cowboys". (liquido26)

• - Před studiem, které skupina vyloupí, se nachází budova, v níž probíhalo natáčení snímku Smrtonosná past (1988). Film ji současně zčásti paroduje. (SeBig)

• - Baskytarista Lone Rangers, Rex, byl pojmenován po Rexi Brownovi z Panthery. (liquido26)