Rockeři

Airheads

Rockeri

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1994, 89 min

Oddechová komedie, která se nesmí brát vážně, kdyby ji divák chtěl brát vážně tak by nepochodil. Parta tří rockerů ve složení Frasera, Sandlera a Buscemiho je podivná skupina mániček, kteří se chtějí za každou cenu prosadit a dostat svůj nejlepší song do éteru, neváhají kvuli tomu přepadnout s dětskými bouchačkami rádio. Nápad výborný a člověk by si řekl, že pouhý pohled na tyto herce alá rockery musí být vtipný. Ono vlastně postavy jsou vymyšlené dobře, ale dialogy jsou po většinu filmu příšerné. Nutno říci, že občas vtipné. Film naskytne mnoho situací, u kterých se budete smát, ale na druhé straně nabídne zbytečné a trapné scény. Nemluvě o policejním oblíčení, kde jeden z rockerů vyskočí ven a na kapotě auta mává samopalem a policisté jenom koukají, pokud to budete brát s hodně velkou rezervou tak se u toho budete bavit. Celá trojka herců, ale nefunguje podle mých představ. Fraser po většinu filmu chrlí jednu trapnější hlášku za druhou, prostáček v podání Sandlera postrádá charisma. Jediný, kdo z této party výborně funguje je Steve Buscemi, který naopak chrlí jednu vynikající hlášku za druhou. Ve filmu zazní spousta pěkných rockových písniček. Celkově film hodnotím 55%(12.7.2011)

Chtělo to víc řízné hudby, chtělo to o třídu lepší humor, chtělo to mnohem víc, než jeden originální scénáristický nápad a mohla to být pecka, při které by vzduchem vlálo moje dlouhé háro, kdybych tedy nějaké vlastnil. Takhle to byla jenom fajn jednohubka, které čtyři hvězdy dodala pouze má vrozená slabost pro rockovou muziku.(27.8.2013)

Steve "Mánička" Buscemi, Adam "Mladý ucho" Sandler a Brendan "Kdotosakraje" Fraser. Povedená trojice kapelníků tvořící jakousi skupinu Osamělí jezdci, kteří nejsou populární a nehraje je žádné rádio, a tak vezmou situaci do svých rukou. Spousta polovičatého situačního humoru, trapných situací vyústí do velice průměrné komedie, která se dá ale docela v pohodě zvládnout.(20.9.2014)

Rockeři mi přišli že se nemůžou rozhodnout jestli chtěj být komedií, kriminálkou a nebo hudebním filmem, protože scénář ani jednomu žánru nedopřeje daleko větší zaměření, jenž by si samotný snímek určitě zasloužil. Naštěstí to Fraser, Buscemi a Sandler zvládají nadmíru dobře. Takže bylo trapných momentů minimum.(2.1.2010)

Rockeři jsou naprosto šílená, nereálná a hlavně maximálně nelogická hovadina. Ale vtipná hovadina ... Opravdu hodně vtipná hovadina. Hlavní ale je, aby člověk tento film nebral vážně. Pokud bych se měla nad celým příběhem zamyslet, možná by film dostal hvězdičku za námět. Protože mě ale film dobře pobavil, přehlédnu fakt, že hlavní hrdinové mohli být zatčení už v první půlhodině jejich "přepadení". Pět hvězdiček ale filmu dát opravdu nemůžu. Už jen kvůli té nelogičnosti, která film provází od první scény až do poslední ... Dalším důvodem je ale typické americké "vylévání srdce" ať už šlo o vztahy nebo jen prostě obyčejné "inspirativní řečičky" ... A navíc závěr byl opravdu hodně přehnaný ... Film je to každopádně ale dobrý a vždy se u něj dobře bavím.(30.8.2015)

• - Před studiem, které skupina vyloupí, se nachází budova, v níž probíhalo natáčení snímku Smrtonosná past (1988). Film ji současně zčásti paroduje. (SeBig)

• - Ve filmu se objeví i Rob Zombie a další členové jeho skupiny White Zombie. (liquido26)

• - Během úvodní scény se v budově Palatine Records objeví na zdi fotka Lemmyho Kilmistera. Lemmy se později ve snímku sám objeví. (liquido26)