Rockeři

Airheads

Rockeri

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1994, 89 min

CITÁT - Já se tady dřu a ty žiješ jen Rock"N"Rollem!!!......... Není nic jednoduššího, než se vloupat do rádia a pod pohrůžkou si nechat pustit svoji hudbu. Ale to je teprve začátek. Pak přijde ten pravý zmatek. Osamělý jezdci jsou skupina, která lační po slávě. Jejich lačnost je tak velká, že se právě vloupali do rádia a....... Nikdo je totiž nebere vážně. Jediná šance, alespoň si to "Osamělý jezdci " myslí, je právě ta jedna jediná píseň vpuštěná do éteru. Rádio Rebel bude trpět. CITÁT - Proč to nemáte v množném čísle, když jste tři??......... Vložky s debilem, co se stále plazí po zemi jsou trapné a kazí celkem dobrou linii příběhu. Ovšem rozmluva s Chrisem Woodsem z Kapitol rekords je boží. OTÁZKA: Kdo vy jste? Bůh nebo Lemmy? ODPOVĚĎ: To je chyták? Lemmy je Bůh............ (Lemmy rozumějte zpěváka skupiny Motörhead). Nakonec to byla prostě zábava. Ve filmu hrají Brendan Fraser (Chazz) nebo Steve Buscemi (Rex). 1. "Born to Raise Hell" Ian Kilmister Motörhead with Ice-T and Whitfield Crane 4:57 2. "I'm The One" Eddie Van Halen, Alex Van Halen, Michael Anthony, David Lee Roth 4 Non Blondes 3:58 3. "Feed the Gods" Lyrics: Rob Zombie; Music: White Zombie White Zombie 4:05 4. "No Way Out" Jesse Malin, Richard Bacchus, Howard Kusten DGeneration 4:26 5. "Bastardizing Jellikit" Lyrics: Les Claypool; Music: Primus Primus 4:11 6. "London" Morrissey, Johnny Marr Anthrax 2:54 7. "Can't Give In" Lyrics: Kevin Martin; Music: Peter Klett and Candlebox Candlebox 3:15 8. "Curious George Blues" Scott Hackwith Dig 4:03 9. "Inheritance" Prong Prong 2:11 10. "Degenerated" Paul Bakija, Dave Rubenstein Lone Rangers 3:53 11. "I'll Talk My Way Out Of It" John Melendez, J. Cantor Stuttering John 3:40 12. "Fuel" Stick Stick 4:57 13. "We Want the Airwaves" Jeffry Hyman, John Cummings, Douglas Colvin Ramones 3:21(18.5.2011)

Já vim, že je to strašná pitomost, ale takhle dobře metalově jsem se pobavil snad jen u Nickyho Satana a Ozzáka v Comebacku. Některé hlody jsou fakt boží a Sandler opět válí :DJen škoda, že sem to viděl s dabingem, docela bych to chtěl vidět v originále - to musí bejt ještě větší nářez :D 80% (Mimoto - toto je můj 200 komentář :D)(10.3.2012)

• Tiiso

Komedie splnila svou úlohu v tom, že jsem se několikrát opravdu velmi pobavil. Ale bohužel jen několika okamžikům a ne komedii jako celku. Příběh má spousty hluchých míst a spousty situací, kde se má člověk smát, ale vždy to nefunguje. Já vím je to oddechová záležitost a divák by neměl všude něco hledat. Jenže to vždy tak dobře nejde a kdo určí který snímek právě nemá být viděn pod mikroskopem. Jinak je to zajímavá myšlenka a na všechny tři hlavní představitele se dá dobře dívat.(16.11.2009)

Střelená komedie o jedné metalové skupině ,které se nedaří prosadit ,tak se rozhodne vloupat do rádia a donutit je zahrát jim skladbu v rádiu. Použijí k tomu dětské hračky ,které vypadají jako skutečné. Jak už to u amerických filmů bývá rázem o tom ví celé okolí co poslouchá rádio A všichni jim fandí. Celé se to neobejde bez spousty gegů a vtipů.(13.6.2008)

Oddechová komedie, která se nesmí brát vážně, kdyby ji divák chtěl brát vážně tak by nepochodil. Parta tří rockerů ve složení Frasera, Sandlera a Buscemiho je podivná skupina mániček, kteří se chtějí za každou cenu prosadit a dostat svůj nejlepší song do éteru, neváhají kvuli tomu přepadnout s dětskými bouchačkami rádio. Nápad výborný a člověk by si řekl, že pouhý pohled na tyto herce alá rockery musí být vtipný. Ono vlastně postavy jsou vymyšlené dobře, ale dialogy jsou po většinu filmu příšerné. Nutno říci, že občas vtipné. Film naskytne mnoho situací, u kterých se budete smát, ale na druhé straně nabídne zbytečné a trapné scény. Nemluvě o policejním oblíčení, kde jeden z rockerů vyskočí ven a na kapotě auta mává samopalem a policisté jenom koukají, pokud to budete brát s hodně velkou rezervou tak se u toho budete bavit. Celá trojka herců, ale nefunguje podle mých představ. Fraser po většinu filmu chrlí jednu trapnější hlášku za druhou, prostáček v podání Sandlera postrádá charisma. Jediný, kdo z této party výborně funguje je Steve Buscemi, který naopak chrlí jednu vynikající hlášku za druhou. Ve filmu zazní spousta pěkných rockových písniček. Celkově film hodnotím 55%(12.7.2011)

• - Natáčelo se od 21. června do 4. září 1993 v Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)

• - Kapela White Zombie hraje ve filmu píseň "Feed the Gods", kterou napsala přímo pro film. (Corpsegrinder)

• - Před studiem, které skupina vyloupí, se nachází budova, v níž probíhalo natáčení snímku Smrtonosná past (1988). Film ji současně zčásti paroduje. (SeBig)