poster

Rockeři

 • USA

  Airheads

 • Slovensko

  Rockeri

Komedie / Krimi / Hudební

USA, 1994, 89 min

 • cariada
  ***

  Střelená komedie o jedné metalové skupině ,které se nedaří prosadit ,tak se rozhodne vloupat do rádia a donutit je zahrát jim skladbu v rádiu. Použijí k tomu dětské hračky ,které vypadají jako skutečné. Jak už to u amerických filmů bývá rázem o tom ví celé okolí co poslouchá rádio A všichni jim fandí. Celé se to neobejde bez spousty gegů a vtipů.(13.6.2008)

 • Ironfood
  **

  Tři rockeři obsadí rozhlasovou stanici, aby si zajistili puštění své nahrávky. Film místy připomene legendární Psí odpoledne s Al Pacinem, místy se asi snaží parodovat Die Hard, ale celkově působí hodně béčkově (a to ve špatném smyslu tohoto slova). Dolů ho hodně sraží mimo jiné obsazení hlavní role Brendanem Fraserem, který se pro roli rockera hodí asi jako John Wayne pro roli baleťáka. Fraserův herecký výkon je navíc dost slabý, což vynikne zejména u scén napodobujících Pacinovy výstupy z Psího odpoledne. Sandler mi překvapivě připadal celkem v pohodě, Buscemi jede ve svém standardu a je tím hlavním, co film udržuje nad vodou.(2.5.2011)

 • The Viper
  *****

  Amaterská rocková kapela stále neúspěšně se snaží prosadit svoji hudbu a tak se rozhodnou vloupat se do rádia a vnutit tam svoji nahrávku, jenže celá akce se zvrtne a je z toho ozbrojené přepadení s rukojimími. Postupem času se začínají ale dít divné věci. Někteří rukojmí přechází na stranu ozbrojenců (rockerů) a venku před rádiem se shromažďují davy fanoušků. Kapela dostává víc než chtěla. Dostávají se do TV a rádio je naladěno snad u každého. Ale nechtějí peníze nebo vrtulník a letenky na Bahami, chtějí jen hrát svoji hudbu v rádiu. A tak se znich stávají hvězdy. Skvělá komedie se skvělým hereckým obsazením. Po celý čas je film doprovázen super nadupanou muzikou a Motorhead na začátku je senzační. Film jako stvořenej pro každý metal / rock příznivce. Brendan jako skvělý vůdce bandy, Steve jako ulítlej kytarista a Adam jako pitomeček co ale skvěle válí na bicí.(9.2.2011)

 • Georgex
  ***

  Oddechová komedie, která se nesmí brát vážně, kdyby ji divák chtěl brát vážně tak by nepochodil. Parta tří rockerů ve složení Frasera, Sandlera a Buscemiho je podivná skupina mániček, kteří se chtějí za každou cenu prosadit a dostat svůj nejlepší song do éteru, neváhají kvuli tomu přepadnout s dětskými bouchačkami rádio. Nápad výborný a člověk by si řekl, že pouhý pohled na tyto herce alá rockery musí být vtipný. Ono vlastně postavy jsou vymyšlené dobře, ale dialogy jsou po většinu filmu příšerné. Nutno říci, že občas vtipné. Film naskytne mnoho situací, u kterých se budete smát, ale na druhé straně nabídne zbytečné a trapné scény. Nemluvě o policejním oblíčení, kde jeden z rockerů vyskočí ven a na kapotě auta mává samopalem a policisté jenom koukají, pokud to budete brát s hodně velkou rezervou tak se u toho budete bavit. Celá trojka herců, ale nefunguje podle mých představ. Fraser po většinu filmu chrlí jednu trapnější hlášku za druhou, prostáček v podání Sandlera postrádá charisma. Jediný, kdo z této party výborně funguje je Steve Buscemi, který naopak chrlí jednu vynikající hlášku za druhou. Ve filmu zazní spousta pěkných rockových písniček. Celkově film hodnotím 55%(12.7.2011)

 • Jino
  ****

  Rockeři mi přišli že se nemůžou rozhodnout jestli chtěj být komedií, kriminálkou a nebo hudebním filmem, protože scénář ani jednomu žánru nedopřeje daleko větší zaměření, jenž by si samotný snímek určitě zasloužil. Naštěstí to Fraser, Buscemi a Sandler zvládají nadmíru dobře. Takže bylo trapných momentů minimum.(2.1.2010)

 • - Během úvodní scény se v budově Palatine Records objeví na zdi fotka Lemmyho Kilmistera. Lemmy se později ve snímku sám objeví. (liquido26)

 • - Hit "Degenerated" od skupiny Lone Rangers je ve skutečnosti písnička od punk-metalové skupiny Reagan Youth. (liquido26)

 • - Původně měl režírovat Alexandre Rockwell. (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace