Bouchači a bouchačky

Double Whammy

Dvojitá pohroma

Komedie / Drama

USA, 2001, 101 min

Ach, tí chlapi a ich frustrácia zo životných neúspechov - tak o tomto sa dá točiť aspoň toľko filmov, čo o láske. Tento patrí k tomu skoro najlepšiemu. Úloha ušitá presne pre Denisa a Steveho. A kto čítal Denisovu Rakovinu nevyléčíš, musí dať tomuto filmu o hviezdičku viac. Navyše, Denis tu hrá naozaj skvele! Aj tá děvčica je pjekná.(23.1.2008)

Opravdu povedená dvojka policajtů, jeden má v háji koleno, druhý záda. Krásná chiropraktička, která má trochu problémy se sebekontrolou. Dva filmoví nadšenci v červeném sepisující na koleni scénář století. Steve Buscemi, vrhací šipky a postřelená ryba...nejsem poznamenaná jinými filmy Toma DiCilla ani očekáváním s tím spojeným, takže můžu dát bez výčitek svědomí 80%.(10.3.2008)

Tom DiCillo je jedním z těch tvůrců, kteří netočí pro peníze ale pro sebe a proto, že to mají prostě rádi, tudíž může být pro některé diváky obtížné přijít jeho filmům na chuť. Mě zaujal už "Životem v oblouznění" ale přestože jsou "Bouchači a bouchačky" natočeni v komerčnějším stylu, nejsou ani zdaleka tak zábavní. Ale špatné to určitě nebylo.(18.2.2013)

Pokud bych si měl na opuštěný ostrov vybrat deset filmů, na které se budu koukat do konce svého život, určite by mezi ně patřil i film Bouchači a bouchačky. Sálá z něho tak neuvěřitelná atmosféra, která mě dokáže dostat i z velké skepse. Je to zkrátka na ho*no, když dostanete housera v té nejhloupější situaci, a ze života máte pouze palčivé vzpomínky. Ještě, že hlavní postava detektiv Ray Pluto má někoho, kdo ho z toho vyseká. Steve Buscemi v roli Rayova parťáka a sexy masérka - pardon... chiropraktička, zní jako dobrá léčebná kůra pro zuboženého detektiva. Plus nesmím zapomenout na použitou hudbu, která žene atmosféru až na samý okraj dokonalosti.(16.10.2010)

Detektiv Ray Pluto je vždycky v pravej čas na pravým místě, leč, bohužel, vždy indisponován a tak se velice často oddává zhulování se u výživnější verze "Cvičíme s Šipinou". O nedostatku profesních schopností a inspirace by mohli vyprávět i dva scénáristi s důrazem na ultramegareálnost, a až nás na festivalu v Cannes bude bít "Do Očí"(,) titulková sekvence(,) přiřkne našemu hrdinovi, když ne přímo věnování, pak minimálně "special thanks". Holt napsat dobrej scénář je, ačkoliv máte v záloze hafo super postaviček, pěkná fuška, a tenhle film je toho důkazem.(9.3.2011)