poster

Bouchači a bouchačky

 • Česko

  Dvojí kouzlo

  (festivalový název)
 • USA

  Double Whammy

 • Slovensko

  Dvojitá pohroma

Komedie / Drama

USA, 2001, 101 min

 • winstonik
  ****

  Ach, tí chlapi a ich frustrácia zo životných neúspechov - tak o tomto sa dá točiť aspoň toľko filmov, čo o láske. Tento patrí k tomu skoro najlepšiemu. Úloha ušitá presne pre Denisa a Steveho. A kto čítal Denisovu Rakovinu nevyléčíš, musí dať tomuto filmu o hviezdičku viac. Navyše, Denis tu hrá naozaj skvele! Aj tá děvčica je pjekná.(23.1.2008)

 • cherita
  ****

  Opravdu povedená dvojka policajtů, jeden má v háji koleno, druhý záda. Krásná chiropraktička, která má trochu problémy se sebekontrolou. Dva filmoví nadšenci v červeném sepisující na koleni scénář století. Steve Buscemi, vrhací šipky a postřelená ryba...nejsem poznamenaná jinými filmy Toma DiCilla ani očekáváním s tím spojeným, takže můžu dát bez výčitek svědomí 80%.(10.3.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Tom DiCillo je jedním z těch tvůrců, kteří netočí pro peníze ale pro sebe a proto, že to mají prostě rádi, tudíž může být pro některé diváky obtížné přijít jeho filmům na chuť. Mě zaujal už "Životem v oblouznění" ale přestože jsou "Bouchači a bouchačky" natočeni v komerčnějším stylu, nejsou ani zdaleka tak zábavní. Ale špatné to určitě nebylo.(18.2.2013)

 • Pluhy
  *****

  Pokud bych si měl na opuštěný ostrov vybrat deset filmů, na které se budu koukat do konce svého život, určite by mezi ně patřil i film Bouchači a bouchačky. Sálá z něho tak neuvěřitelná atmosféra, která mě dokáže dostat i z velké skepse. Je to zkrátka na ho*no, když dostanete housera v té nejhloupější situaci, a ze života máte pouze palčivé vzpomínky. Ještě, že hlavní postava detektiv Ray Pluto má někoho, kdo ho z toho vyseká. Steve Buscemi v roli Rayova parťáka a sexy masérka - pardon... chiropraktička, zní jako dobrá léčebná kůra pro zuboženého detektiva. Plus nesmím zapomenout na použitou hudbu, která žene atmosféru až na samý okraj dokonalosti.(16.10.2010)

 • aluna
  ***

  Detektiv Ray Pluto je vždycky v pravej čas na pravým místě, leč, bohužel, vždy indisponován a tak se velice často oddává zhulování se u výživnější verze "Cvičíme s Šipinou". O nedostatku profesních schopností a inspirace by mohli vyprávět i dva scénáristi s důrazem na ultramegareálnost, a až nás na festivalu v Cannes bude bít "Do Očí"(,) titulková sekvence(,) přiřkne našemu hrdinovi, když ne přímo věnování, pak minimálně "special thanks". Holt napsat dobrej scénář je, ačkoliv máte v záloze hafo super postaviček, pěkná fuška, a tenhle film je toho důkazem.(9.3.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace