Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Tenhle film by se mi zdál útrpně dlouhý, i kdyby měl pouhých devadesát minut. Nerozumím tomu, ale ačkoliv jsou životní situace v tomto díle jakž takž poutavé a charaktery výborně napsané (plus herci kvalitní), nemohu se zbavit pocitu, že to všechno byla jenom fraška. Vzpomínám na Komedianta z Watchmenů a jeho: "It´s a joke... It´s all a joke!", a nenapadá mě příhodnější konstatování. Nečekal jsem hodně, chtěl jsem se jen zasmát a hlavně nenudit se Scarlett Johansson, jenže Zwigoffova režie je katastrofálně nezáživná. Přitom kdyby se autor tolik nesnažil cpát do scénáře dramatické vsuvky, mohlo jít o svěží a hlavně originální komedii. No ale co... i když mé hodnocení téměř spadlo na tři hvězdy, nakonec to tak hrozně nedopadlo, a to hlavně díky roztomilému Buscemimu a dalším barvitým postavičkám, kterým vdechl tento neobvyklý "příběh" život. Pro náročného i svátečního diváka je vždy radost sledovat osudy dvou znuděných outsiderek. Buď s nimi soucítíme, nebo jim fandíme, a i když jde o nejnudnější komiksovou adaptaci na světě, pořád má Ghost World něco do sebe.(23.11.2009)

 • Aky
  ***

  Pro mne má celý tenhle příběh jednu slabinu. Nejsem schopen oné hlavní puberťačce odpouštět. Je tak jednoznačně studená, sobecká, sebestředná, bezohledná, že i přes repsektování její puberty, ji pociťuji pouze jako protivnou čůzu, o které neuvěřím, že tak úplně vyroste a stane se zní vyrovnaná žena schopná jiné lásky než sobecké. Jestli mi chtěli autoři předložit film o těžkostech pouberty, tak se jim to nepovedlo, pochopil jsem ho jako příběh deformované osobnosti. A v takové rovině na něm není mnoho zajímavého.(8.8.2010)

 • rikitiki
  ****

  Steve Buscemi je prostě sexy. A přestože Thora Birch tu hraje protivně rozkolísnou postavu, která mu vpadne do života jako hurikán, tak mu vpodstatně - nevědomě a skoro nepovšimnutě - ten život zachrání. Protože on je vše, jen ne konfomní a nic jiného, než konformita by ho v jeho stávající práci a s tou ženou, o které zdánlivě sní, nečekala.(9.10.2011)

 • sud
  ****

  Příjemný a citlivý příběh dvou puberťaček, které se potkávají s nemilosrdnou realitou života. Film nemá ani tak pořádný příběh, ovšem na tom to nestojí. Je to především o psychologii a chování v daných situacích s hřejivým humorem. Herecké výkony Thory Birch a Scarlett Johansson jsou skvělé a Steve Buscemi předvádí sice nenápadné, ale velmi brilantní herectví. Těžko říci do jakého žánru by se dal "Přízračný svět" zaškatulkovat. Do jednoho určitě ne.(18.3.2006)

 • L-V
  ****

  Jeden z řady filmů o mladistvém hledání, přátelství a vlastním směřování, který má ale něco do sebe. Je na něm něco zvláštního, neobvyklého, co mě upoutalo a nepustilo po celou dobu sledování. Tenhle film je zkrátka jiný, svůj, na nic si nehraje a jde si svou cestou podobně jako hlavní hrdinka. Podstatné je, zda-li jste schopni se naladit na stejnou vlnu a kráčet spolu s tvůrci anebo ne a celý film vás pak vlastně úplně mine. Já jsem si film užil hlavně díky perfektním hereckým výkonům ústřední trojice a scénáři, který zůstává po celou dobu, i přes mírnou bizarnost děje, uvěřitelným a přírozeným.(26.1.2011)

 • - Rola Enid bola najprv ponúknutá herečke Christine Ricci, no v čase natáčania sa na rolu zdala príliš stará. Preto bola rola preobsadená s herečkou Thorou Birch. (awrielly)

 • - Jméno hlavní hrdinky Enid Coleslaw je anagram jména autora komiksu, podle ktérého byl film natočen - Daniel Clowes. (Kulmon)

 • - Když Enid přijde navštívit Seymoura, má na sobě modré džíny - dárek od Dany. Džíny vidíme předtím dvakrát ve filmu ležící na chodníku. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace