Tintinova dobrodružství (TV seriál)

• francouzský

Les aventures de Tintin

The Adventures of Tintin

Animovaný / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Francie / Kanada, 1990, 39x25 min

Předloha:

Hergé (kniha)

Robert Réa

Tisíc kulí a láter, to je bezva seriál! Nejen díky skvělé animaci, ale především zpracováním. Jednotlivé takřka detektivní příběhy prostřednictvím Tintina a jeho psíka Milouše postupně odhalují divákovi zápletku a zároveň udržují výborný spád a tajemno v atmosféře atraktivních prostředí s nádechem romantiky (dnes už) starých časů. Cílová skupina je někde mezi celkem dětskými kačery z disneovek a MacGyverem, hrdinou pro začínající náctileté. Obsahově je seriál celkem nezávadný, ba dokonce se smradi přiučí i něco z exotických nadávek bodrého kapitána Heddoka, které stojí vážně za to, jakož i některé jiné hlášky a situace. Nemluvě o karikaturistickém ztvárnění některých věci, ale to je také dědictví komixu. V každém případě čtyři hvězdičky, vy ektoplazmy!(27.8.2015)

Kde jsou ty časy kdy jsem Tintina,psa Špunta a kapitána Tresku hltal o sto šest.Kdy jsem z Květy vystřihovával komiks a kdy pro mně byl Hergé v komiksech totéž co je pro další Kubrick.Tento kreslený seriál je sice o trochu horší než animované filmy ale někdy byly zápletky(atentát na vévodu,pašeráci lidí a drog)dosti zamotané a akční.(17.7.2003)

Celkem povedený a napínavý seriál, který se dá rozhodné shlédnout více než jednou. Jako většina diváků jsem ho i já sledoval už roku 1994 na Nově a je dobře, že po letech proběhla repríza na ČT. Originální nadávky kapitána Haddocka jsou nezapomenutelné, stejně tak je vtipný nedoslýchavý Fosfátus. Proč tedy dávám pouze 3 *? Důvodů je hned několik. Jednak mi trochu vadí, že Tintin vystupuje jako nezničitelný a nezranitelný superhrdina. V každém dílu na něj několikrát střílejí nebo mu jinak jde o život (např. běží po střeše jedoucího vlaku, bez jištění šplhá po římse mrakodrapu či provádí jiné akrobatické kousky) a vždy vyvázne bez zranění. Tolik štěstí najednou působí nereálně. Dvojice nablblých detektivů je spíše trapná, než k pobavení, na můj vkus dostávají až příliš prostoru. Také mi dost vadí téměř stoprocentní absence ženských postav, mimo občasných výskytů operní zpěvačky Castafiore není v seriálu jediná žena. To by bylo z negativ vše, ale z těchto důvodů nemohu dát víc než 3 * a lepší průměr 65%.(6.8.2016)

Zmocňuje se mě ohromná nostalgie, když na tento seriál vzpomínám s jehož sledováním jsem začal tuším od první nebo druhé třídy. Nicméně čas mu na kráse neubral, když na to koukám znova. Výbroný mix akce, dobrodružství, humoru. Belgie nemůže mít lepšího vyslance, než je Tintin. No a jeho autor Hergé je génius!(26.1.2009)

• Milodar

Polopatický příběh je moc hezky animovaný. Podívejme se na obsah... Tintin je James Bond, chvílemi spíš Superman, mezi samými neschopnými blbci. V tomto seriálu existují lidské hlavy proto, aby se do nich neustále něčím mlátilo, nohy, aby se o ně zakopávalo. O kvalitně trapný humor se postarají dva naklonovaní policisté a roztomilost má pod palcem pejsek Milouš (IQ 160, to víte, Tintinův pes). Škoda, že si Tintin nevzal Týnu Smolíkovou.(22.1.2012)