Reklama

Reklama

Tintinova dobrodružství

(seriál)
  • Francie Les Aventures de Tintin (více)
všechny plakáty

Epizody(39)

Obsahy(1)

Hlavní postavou tohoto animovaného detektivního seriálu je reportér Tintin a jeho pes Milouš. Spolu zažívají různá dobrodružství, při kterých se dostanou do křížku např. s pašeráky drog nebo se ocitnou na Měsíci. Doprovází je mořský vlk kapitán Heddok, geniální vědec profesor Fosfátus a popletená dvojice detektivů Hornád a Hornát.

Názvy jednotlivých epizod:
Žezlo krále Otokara
Krab se zlatými klepety
Tajemství Jednorožce
Poklad rudého raubíře
Sedm křišťálových koulí
Cesta k slunečnímu chrámu
Černý ostrov
Tajemná hvězda
Říše černého zlata
Cesta na Měsíc
Putování po Měsíci
Koks na prodej
Tintin v Tibetu
Případ Fosfátus
Šperky operní divy
Let č. 714
Tintin u Pikarů
Tintin v Americe
Bůžek s uraženým uchem
Faraónovy doutníky
Modrý Lotos (donkocicak)

(více)

Recenze (45)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Zmocňuje se mě ohromná nostalgie, když na tento seriál vzpomínám s jehož sledováním jsem začal tuším od první nebo druhé třídy. Nicméně čas mu na kráse neubral, když na to koukám znova. Výbroný mix akce, dobrodružství, humoru. Belgie nemůže mít lepšího vyslance, než je Tintin. No a jeho autor Hergé je génius! ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Klasický seriál o týpečkovi s čupřinou a jeho věrném psíkovi. Aneb Tintin a (například v anglickém dabingu) pejsek Snowy. Seriál má skvělé tempo, respektuje komiksová alba do nejmenších detailů a celé je to nádherná pocta dynamickému 20. století. Lze snad litovat jen nepokořené výzvě adaptovat úvodní dobrodružství ze země Sovětů... ()

Reklama

MarekT 

všechny recenze uživatele

Tohoto belgického reportéra cestujícího po světě mám spíše spojeného s komiksem, ani na vteřinu nepochybujte, že jsem ho jako malý nečetl. Ale i tak tenhle seriál nebyl špatný, za reprízu by stejně jako mnoho dalších stál, ne tak už kvůli mě, ale spíš kvůli nové generaci, která bohužel vyrůstá na novější produkci, která není vhodná ani pro ně. ()

frashmaker 

všechny recenze uživatele

Tohle mě bavilo. Jeden z nejlepších seriálů, co u nás okolo roku 94 chodil v TV. Dokonce si pamatuji, že jsem měl nějaké album, do kterého se ze žvýkaček sbírali samolemky a nalepovali se. Možná ho ještě někde mám, i když jsem si ho omylem polil čajem. Každopádně tohle bych si klidně zopáknul. Alespoň jeden dva díly kdyby to šlo. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Kde jsou ty časy kdy jsem Tintina,psa Špunta a kapitána Tresku hltal o sto šest.Kdy jsem z Květy vystřihovával komiks a kdy pro mně byl Hergé v komiksech totéž co je pro další Kubrick.Tento kreslený seriál je sice o trochu horší než animované filmy ale někdy byly zápletky(atentát na vévodu,pašeráci lidí a drog)dosti zamotané a akční. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě Krab se zlatými klepety chce Bunji Kuraki informovat skrze dopis Tintina o možném nebezpečí. Při jeho vhazování do Tintinovi poštovní schránky lze však postřehnout hned vedle ní další, a to příslušející jakémusi Hergé. Hergé je tvůrcem kreslených příběhů o Tintinovi, tudíž se dá s jistotou říci, že se jedná o promyšlený odkaz právě na tohoto autora. (P. J. D.)

Související novinky

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (více)

Reklama

Reklama