Tintinova dobrodružství (TV seriál)

• francouzský

Les aventures de Tintin

The Adventures of Tintin

Animovaný / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Francie / Kanada, 1990, 39x25 min

Předloha:

Hergé (kniha)

Robert Réa

Tohoto belgického reportéra cestujícího po světě mám spíše spojeného s komiksem, ani na vteřinu nepochybujte, že jsem ho jako malý nečetl. Ale i tak tenhle seriál nebyl špatný, za reprízu by stejně jako mnoho dalších stál, ne tak už kvůli mě, ale spíš kvůli nové generaci, která bohužel vyrůstá na novější produkci, která není vhodná ani pro ně.(18.2.2009)

Pro každého, kdo má rád detektivy a vyšetřování záhad, je původní Tintin naprostá povinnost. Všechny případy jsou zajímavé a napínavé a hlavní i vedlejší postavy jsou skvěle napsané. I když mám k psům velmi vlažný vztah, tak Idefixe a Milouše mám opravdu rád a jsem potěšený, že jsou součástí svých univerz. 90%(9.1.2017)

Kde jsou ty časy kdy jsem Tintina,psa Špunta a kapitána Tresku hltal o sto šest.Kdy jsem z Květy vystřihovával komiks a kdy pro mně byl Hergé v komiksech totéž co je pro další Kubrick.Tento kreslený seriál je sice o trochu horší než animované filmy ale někdy byly zápletky(atentát na vévodu,pašeráci lidí a drog)dosti zamotané a akční.(17.7.2003)

Tisíc kulí a láter, to je bezva seriál! Nejen díky skvělé animaci, ale především zpracováním. Jednotlivé takřka detektivní příběhy prostřednictvím Tintina a jeho psíka Milouše postupně odhalují divákovi zápletku a zároveň udržují výborný spád a tajemno v atmosféře atraktivních prostředí s nádechem romantiky (dnes už) starých časů. Cílová skupina je někde mezi celkem dětskými kačery z disneovek a MacGyverem, hrdinou pro začínající náctileté. Obsahově je seriál celkem nezávadný, ba dokonce se smradi přiučí i něco z exotických nadávek bodrého kapitána Heddoka, které stojí vážně za to, jakož i některé jiné hlášky a situace. Nemluvě o karikaturistickém ztvárnění některých věci, ale to je také dědictví komixu. V každém případě čtyři hvězdičky, vy ektoplazmy!(27.8.2015)

Tohle mě bavilo. Jeden z nejlepších seriálů, co u nás okolo roku 94 chodil v TV. Dokonce si pamatuji, že jsem měl nějaké album, do kterého se ze žvýkaček sbírali samolemky a nalepovali se. Možná ho ještě někde mám, i když jsem si ho omylem polil čajem. Každopádně tohle bych si klidně zopáknul. Alespoň jeden dva díly kdyby to šlo.(15.1.2011)