Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skutečný příběh, který v roce 1955 otřásl Amerikou, podnítil několik dalších protestních akcí a zaměřil pozornost celého světa na sílící hnutí za občanská práva. V jeho centru stojí Mamie Till Mobley, matka 14letého Emmetta, který se těší na prázdniny u bratranců v Mississippi. Mamie posadí syna v Chicagu na vlak a nikdy ho už živého neuvidí. Po obvinění, že zapískal na bílou ženu v obchodě, ho unesou a brutálně zavraždí dva místní muži. Na Emmettově pohřbu Mamie trvala na tom, že rakev s jeho tělem musí zůstat otevřená, aby „svět viděl, co udělali jejímu dítěti“. Byl to bezprecedentní akt vzdoru proti útlaku a nenávisti, který vyslal jasný signál o tom, že spravedlnost nebyla určena pro všechny obyvatele Spojených států. Mamie svůj smutek dokázala proměnit v činy, které inspirovaly další bojovníky za občanská práva. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (6)

Pepe_cz123 

všechny recenze uživatele

Spravedlnost pro Emmetta Tilla je zajímavý film. Zajímavé životopisné drama které někoho potěší ale některé lidi zase odradí. Přiběh sleduje kluka Emetta Tilla který vyráží za bratranci do Mississippi na prázdniny. Avšak Emmett pak je odvlečen z důvodu sexuálního obtěžování od rodiny a brutálně umlácen. Film je hezky natočen, hudba je též docela zapamatovatelná ae to je tak asi vše. Jinak je dost věcí co bych na filmu pozměnil. Třeba úvodní půlhodina kde se stane to co se stane, tak bych prodloužil, a celkově bych i postavu Emmetta víc prokreslil včetně ostatních členů rodiny. Film by tak nemusel mít 130 minut ale mohl by být třeba i o 30 minut delší. Myslím si že by tomu vůbec nic neuškodilo. Další věc je tempo filmu a tam si myslím že tempo filmu mohlo být trochu rychlejši a svižnější, a že to mohlo být trochu dojemnější. Celkově se ale jedná o poměrně zajímavý životo-dramatický film ohledně rasismu a čeho všeho jsou lidi schopní. Zajímavý kousek kterému dám 6/10, i když by se to mohlo ještě trochu doladit. Takhle trochu nevyužitý potenciál kterého je škoda. ()

jara12 

všechny recenze uživatele

Autoři si vzali na paškál velmi důležité téma a zvládnul ho zpracovat celkem skvěle. Do hlavní postavy zasmušilé matky se můžete skvěle vcítit a naprosto respektujete činy, které hodlá udělat po samotné ztrátě. Párkrát se stane, že se to celé dost táhne a celková stopáž mohla být klidně o půl hodiny kratší. Poslední co bych vypíchnul je soundtrack, který je velice zapamatovatelný. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento snímok kľudne mohol ašpirovať na jedného z Oscarov, keby bol zrežírovaný o niečo zručnejšie a s väčším drivom. V zásade sa jedná o veľmi depresívny a smutný príbeh, ku ktorému si nesadajte v zlom citovom rozpoložení. Chce to trošku viac námahy prekonať emócie. Na strane druhej sa miestami budete nudiť, nakoľko sa to v druhej polovici zvrtne len na priemernú súdnu ťahanicu. Každopádne ale presvedčil skvelý herecký výkon od Danielle Deadwyler. V rámci žánru určite ten nadpriemernejší snímok, ktorý mal ale na viac. 65 % ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Pokud "filmy, které budeme pouštět dětem ve školách" považujete za legitimní formát, tohle je jeho velmi adekvátní naplnění. Přehledné představení zásadní události, které svůj emocionální dopad pokládá na ramena mateřského žalu a výkonu Danielle Deadwyler. Není toho hodně, ale není to ani nic a svůj osvětový úkol to určitě splní. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

příběh čtrnáctiletého Emmeta Tilla, který byl při návštěvě příbuzných obviněn ze sexuálního napadení prodavačky a následně odvlečen a ubit k smrti jejími příbuznými není neznámý. Tenhle film se nicméně zaměřuje na jeho matku, která po jeho smrti nejprve vystrojila pohřeb s otevřenou rakví, aby všichni viděli co se stalo a následně začala bojovat za to aby jednak jeho vrazi stanuli před soudem a jednak aby se něco podobného nestalo a jak ona tak její syn se následně stali jedním ze symbolů boje za lidská práva a proti rasismu. Till - film je slušně natočené drama s výbornou Danielle Deadwyler v hlavní roli, kterému se daří vyhýbat zbytečnému patosu a neměl sem z něj dojem filmu, který vznikl pouze pro ceny, ale že opravdu přináší silné téma a silný příběh. Bohužel mu nedokážu dát víc jak tři, protože hlavně druhá polovina mi přišla slabší než první a krácení o 20-30 minut by mu jen prospělo. Navzdory tomu je nicméně škoda, že tohle nebude film, který bude někde na výsluní a nakonec zapadne do řady podobně laděných filmu, kterých je v poslední době víc než dost...70% ()

Galerie (93)

Zajímavosti (1)

  • Postava Emmetta Tilla (Jalyn Hall) se objevila ve dvou epizodách fiktivního seriálu Lovecraftova země (od r. 2020). V osmé epizodě Jig-A-Bobo (2020) je zobrazen právě Tillův pohřeb v Chicagu a dlouhé fronty směřující k jeho otevřené rakvi. (TroiMae)

Související novinky

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Reklama

Reklama