poster

Čarodějné námluvy (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 75 min

Režie:

Vladimír Drha

Scénář:

Jan Lekeš

Hudba:

Josef Spitzer
(další profese)
 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Zmatený, lehce degenerovaný král chce, aby to syn dotáhl dál než on sám, k tomu je ale třeba, aby synek začal být zodpovědný. Čarodějka, která si sama odčarovala paměť, vyučená u čarodějky, která se definitivně sama zaklela v kočku, je jistě nejlepším možným řešením, tedy ne ona, ale lektvar, který princi uvařila, on chudák (no opravdu pitoma, celý tatínek) myslel, že na nechutenství. A princ se i zodpovědně zamiluje a vlastně jediné, co se nepodaří je, že králi není umožněno sledovat čmeláka ve špiritusu.(28.9.2011)

 • Adiemus
  ****

  Při opakované hlášce "Viď, Argusi" jsem si nemohla nevzpomenout na Evu, co tropí hloupost. A popravdě jsem se bavila podobně jako u Fričova filmu. A to prosím nemám nijak zvlášť ráda Nelu Boudovou. Na českou televizní pohádku obdivuhodné. Nebýt závěrečné trapné a kostrbaté písničky, dávám plný počet. Leč...(26.6.2016)

 • UncleG
  *****

  Pohádka o trošku přestárlém "mladém" princi, který je často k zemi sražen tíživým přívalem vladařské zodpovědnosti. Naštěstí trochu přestárlá "mladá" čarodějka dokáže namíchat ten správný lektvar, aby prince zbavila duševní poruchy a navíc získala jeho srdce. Společně s trůnem. To už se rozumí tak nějak samo sebou. Tahle studiová komedie obsahuje extrémně vtipné hlody, Ondru Vetchýho v klasické formě a navíc sexy čarodějnici. Co víc si přát? Snad jenom kočku na ledviny...(10.2.2016)

 • blackrain
  ****

  Petr Nárožný na začátku vyděsil i mě. Já jsem nečekala, že tak zařve. Filmaři ho museli mít ve velké oblibě, protože hrál nejrůznější krále jako na běžícím pásu. Jen jeho partnerky se samozřejmě střídaly. Princ Hektor se na vládnutí opravdu moc nehodil. Ani se nedivím jeho královskému otci, že měl ze syna těžkou hlavu. To by měl asi každý rodič. Při jedné scéně se mi stalo, že jsem místo Nely Boudové viděla Juli Roberts. To byla asi halucinace a prostě se mi hlas Nely Boudové spojil s touto herečkou.(31.8.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "To byl ale hloupý nápad. Ani nevím koho to napadlo." Královské plány jsou už zkrátka takové, takže princ Hektor si loknul nápoje zodpovědnosti a už je to tady. Penze se nekoná a místo toho nastupují královské mise v přestrojení mezi prostý lid, královské porady o půl šesté ráno a samozřejmě počítání králíků. To je vynikající rozjezd pohádky, kterou svými hláškami neustále osvěžuje král Nárožný a já se přiznám, že jsem se pobavil mnohem hlasitěji, než etiketa našeho království připouští.(13.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace