Čarodějné námluvy (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 75 min

Vladimír Drha

Jan Lekeš

Josef Spitzer

"Důvěřuju rodičům, našemu tlustému kuchaři a tobě." "Proč mně? Vždyť mě vůbec neznáte." "Nevím. Možná proto, že se jmenuješ Valentýna." "Ale vždyť jste mi to jméno sám dal!" "Aha, to je pravda. Možná jsem ti ho dal proto, abych ti mohl důvěřovat." Tahle nenápadná konverzační komedie je na můj vkus až příliš konverzační (trocha hudby a děje by neškodila) a pro děti se moc nehodí, ale dospělí se náramně pobaví. Asi proto tu má tak vysoké hodnocení. Ale podle mě je naprosto oprávněné - komedie je to výborná, kostýmy jsou tu nákladné a pěkné a herci skvělí, i když každý jiným způsobem. Mně se tu nejvíc líbí Nela Boudová s Ondřejem Vetchým - hrají velice přirozeně a tu zamilovanost jim divák opravdu uvěří. Když jsem byla mladší, měla jsem z nich takový ten pocit "oni to snad ani nehrajou". Ten šarm, vtip a chemii by jim i herci v leckterém slavném hollywoodském romantickém filmu mohli závidět.(4.3.2015)

Při opakované hlášce "Viď, Argusi" jsem si nemohla nevzpomenout na Evu, co tropí hloupost. A popravdě jsem se bavila podobně jako u Fričova filmu. A to prosím nemám nijak zvlášť ráda Nelu Boudovou. Na českou televizní pohádku obdivuhodné. Nebýt závěrečné trapné a kostrbaté písničky, dávám plný počet. Leč...(26.6.2016)

Milá studiová pohádka pro dospělé založená na brilantních dialozích a skvělém výkonu Petra Nárožného, kterému role bláznivého krále opět perfektně sedne. Příjemně překvapili i ostatní herci, paní Brejchová (pro mě v netypické roli) je vynikající královnou, Ondřej Vetchý má roli na míru, Nela zapadla a princezna též předvedla pěkný výkon. A čmelák ve špiritusu vede, :-). Doporučuji!(13.10.2017)

Konverzační komedie, na níž se herci museli řádně vyřádit. Za zmínku stojí hlavně výborný herecký výkon Petra Nárožného jako krále. Dlouho jsem podobně kvalitní pohádku neviděl a dlouho jsem se u pohádky tak nepobavil. Naposledy snad u novější Tajemství staré bambitky. Pokud máte rádi pohádky a chcete se vyhnout otřepaným klišé, vyberte si Čarodějné námluvy. 75%(23.8.2015)

• honajz

To je tak přehnaně vtipné, až to na tu přehnanou vtipnost dojíždí. Občas se člověk zasměje, ale častěji je to až nepříjemně střelené, fóry jsou zde pro fóry, a ne aby pobavily, a některé vtípky jsou už tak nějak zbytečně a navíc (např. čichací sůl nad zlato. Navíc je to zdlouhavé - půl hodiny se hraje o to, jestli princ vypije lektvar, a když ho vypije, tak aby zas nebyl zodpovědný. Vetchý navíc chvílemi tak těžce přehrává, až vypadá spíše jako dementní synek s roztroušenou sklerózou, a ani čarodějnice by se do takového pitomečka hihňavého nezamilovala. Ale jak říkám, pár vtipů je povedených, jenže na tu stopáž je jich málo, více je těch nepovedených až trapných.(8.9.2015)