poster

Čarodějné námluvy (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 75 min

Režie:

Vladimír Drha

Scénář:

Jan Lekeš

Hudba:

Josef Spitzer
(další profese)
 • milanista
  *****

  Jedna z pohádek pro dospělého diváka, nikoli pro děti. I když i ty moje to baví, ale všemu nerozumí. Za to dospělý divák se válí smíchy! Prostě tady si sedlo obsazení dokonale a je vidět, že se nálada z Činoheráku přenesla i do této komedie. Nárožný exceluje, stejně jako Ondra Vetchý a skvěle jim nahrávají Brejchová s Boudovou. Těch fórů je tolik, že to opravdu nenudí. Viděl jsem ji asi pět krát a pořád mě to baví... Vetchý: " Když jsem byl malý měl jsem taky kočku....... chůva mě jí dávala na ledviny...."(6.2.2017)

 • blackrain
  ****

  Petr Nárožný na začátku vyděsil i mě. Já jsem nečekala, že tak zařve. Filmaři ho museli mít ve velké oblibě, protože hrál nejrůznější krále jako na běžícím pásu. Jen jeho partnerky se samozřejmě střídaly. Princ Hektor se na vládnutí opravdu moc nehodil. Ani se nedivím jeho královskému otci, že měl ze syna těžkou hlavu. To by měl asi každý rodič. Při jedné scéně se mi stalo, že jsem místo Nely Boudové viděla Juli Roberts. To byla asi halucinace a prostě se mi hlas Nely Boudové spojil s touto herečkou.(31.8.2011)

 • UncleG
  *****

  Pohádka o trošku přestárlém "mladém" princi, který je často k zemi sražen tíživým přívalem vladařské zodpovědnosti. Naštěstí trochu přestárlá "mladá" čarodějka dokáže namíchat ten správný lektvar, aby prince zbavila duševní poruchy a navíc získala jeho srdce. Společně s trůnem. To už se rozumí tak nějak samo sebou. Tahle studiová komedie obsahuje extrémně vtipné hlody, Ondru Vetchýho v klasické formě a navíc sexy čarodějnici. Co víc si přát? Snad jenom kočku na ledviny...(10.2.2016)

 • Ezis
  ****

  "Důvěřuju rodičům, našemu tlustému kuchaři a tobě." "Proč mně? Vždyť mě vůbec neznáte." "Nevím. Možná proto, že se jmenuješ Valentýna." "Ale vždyť jste mi to jméno sám dal!" "Aha, to je pravda. Možná jsem ti ho dal proto, abych ti mohl důvěřovat." Tahle nenápadná konverzační komedie je na můj vkus až příliš konverzační (trocha hudby a děje by neškodila) a pro děti se moc nehodí, ale dospělí se náramně pobaví. Asi proto tu má tak vysoké hodnocení. Ale podle mě je naprosto oprávněné - komedie je to výborná, kostýmy jsou tu nákladné a pěkné a herci skvělí, i když každý jiným způsobem. Mně se tu nejvíc líbí Nela Boudová s Ondřejem Vetchým - hrají velice přirozeně a tu zamilovanost jim divák opravdu uvěří. Když jsem byla mladší, měla jsem z nich takový ten pocit "oni to snad ani nehrajou". Ten šarm, vtip a chemii by jim i herci v leckterém slavném hollywoodském romantickém filmu mohli závidět.(4.3.2015)

 • juvelinokivi
  **

  Opravdu tu sem tam zazní nějaký ten dobrý vtip, ale příběh zcela podřízený humoru je nelogický a nedotažený. Proč například zodpovědný princ jako prvního nepošle do důchodu senilního sloužícího, který bere zjevně plat jen proto, aby krále rozčiloval? Je princ na konci stejně nezodpovědný jako na začátku? Nebo je aspoň trochu zodpovědný? Proč král chce, aby princ zodpovědně vládl, když se sám chová tak, že člověk pochybuje o jeho duševní způsobilosti?(21.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace