poster

Čarodějné námluvy (TV film)

Pohádka / Komedie

Česko, 1997, 75 min

Režie:

Vladimír Drha

Scénář:

Jan Lekeš

Hudba:

Josef Spitzer
(další profese)
 • Adiemus
  ****

  Při opakované hlášce "Viď, Argusi" jsem si nemohla nevzpomenout na Evu, co tropí hloupost. A popravdě jsem se bavila podobně jako u Fričova filmu. A to prosím nemám nijak zvlášť ráda Nelu Boudovou. Na českou televizní pohádku obdivuhodné. Nebýt závěrečné trapné a kostrbaté písničky, dávám plný počet. Leč...(26.6.2016)

 • UncleG
  *****

  Pohádka o trošku přestárlém "mladém" princi, který je často k zemi sražen tíživým přívalem vladařské zodpovědnosti. Naštěstí trochu přestárlá "mladá" čarodějka dokáže namíchat ten správný lektvar, aby prince zbavila duševní poruchy a navíc získala jeho srdce. Společně s trůnem. To už se rozumí tak nějak samo sebou. Tahle studiová komedie obsahuje extrémně vtipné hlody, Ondru Vetchýho v klasické formě a navíc sexy čarodějnici. Co víc si přát? Snad jenom kočku na ledviny...(10.2.2016)

 • ostravak30
  ***

  Studiové pohádky moc nemusím, rovnou přiznávám, ač je jich pár takových, které jsou vynikající a doslova legendární. Tahle však do výběru nepatří. Nicméně tři hvězdy si zaslouží především díky nápoji zodpovědnosti, který způsobí několik úsměvných situací, Janě Brejchové, která čím starším, tím lepší a přesvědčivější herečka, a samozřejmě naprosto nezapomenutelnému a geniálnímu Petru Nárožnému. Ten tvoří 70 % pohádky a jejich vtipných momentů.(3.4.2018)

 • milanista
  *****

  Jedna z pohádek pro dospělého diváka, nikoli pro děti. I když i ty moje to baví, ale všemu nerozumí. Za to dospělý divák se válí smíchy! Prostě tady si sedlo obsazení dokonale a je vidět, že se nálada z Činoheráku přenesla i do této komedie. Nárožný exceluje, stejně jako Ondra Vetchý a skvěle jim nahrávají Brejchová s Boudovou. Těch fórů je tolik, že to opravdu nenudí. Viděl jsem ji asi pět krát a pořád mě to baví... Vetchý: " Když jsem byl malý měl jsem taky kočku....... chůva mě jí dávala na ledviny...."(6.2.2017)

 • hyena1
  *****

  Pohádka, která se absolutně vymyká všem televizním pohádkám. Děti sice spíše ocení to, že všechno dopadne, jako vždy, dobře, než skvělé vtipy, ale já, jako už odrostlé dítě, jsem se řehtala jak kobyla od začátku až do konce... „Tvůj děd byl blázen." „Nebyl, měl jen trvalé potíže s hlavou"... Vlastně i já oceňuji, že všechno dopadlo dobře, čarodějnice si vzala prince, tak třeba i mě se poštěstí. Než se tak stane, naložím si čmeláka.(8.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace