poster

Ty, ty, ty, Moneti! (TV film)

Krátkometrážní / Komedie / Pohádka

Česko, 1995, 36 min

 • otík
  ***

  Krátká, poměrně slušně zábavná pohádka s krásně slizkým Preissem v roli barona Monetiho, který se vetře do přízně krále, aby v království jen škodil. Naštěstí do království přijíždí mladý princ, který má zájem o princeznu. A tak se rozjíždí kolotoč honiček, pastí a odhalení. Zcela průměrná, ale naštěstí krátká částečně studiová pohádka.(29.10.2012)

 • Ezis
  ***

  Tahle pohádka je názorným příkladem toho, že secesní móda byla tvarovaná na korzet, takže secesní šaty v kombinaci s podprsenkou vypadají hrozně. Film celkově působí dost nesourodým dojmem - chvíli vážný, chvíli vtipný, chvíli jen dětinsky směšný; kulisy moc pěkné, masky ne. Má ale neokoukaný děj a hrají v něm výborní herci. Pokud máte rádi pohádkové komedie a nemáte příliš vysoké nároky, myslím, že to pro vás může být docela příjemná půlhodinka.(16.2.2016)

 • ostravak30
  ***

  Komediální pohádka je to jen zčásti. Nebýt p. Preisse opravdu by nemělo ani moc ceny pohádku sledovat. Tento vynikající herec ale pohádku povyšuje. Jinak mi ale nepřijde ani tak lákavá, jak slibovali na ČT v informacích o pořadu. Ostatně závěrečné rozuzlení je podivné a skoro bych řekl, že ani ne pohádkové. Hudba nebyla špatná, ale za mě scénář trochu haproval a upřímně mě nezaujaly ani kulisy.(12.12.2019)

 • EKLEKTIK
  ***

  "Má univerzitní studia přece jen nebyla, tak zbytečná." Proboha, proč pohádka? Copak to medvědí strašidlo, nebo obluda, nebyl jen převlek? Nemělo by v pohádkách být něco doopravdy nadpřirozeného, kouzelného, či magického? Nešlo v této studiové komedii, plné nekomediálního pitvoření, spíš o kriminální zápletku s motivem únosu a žádosti o výkupné? A co ten trest? Nebyl to případ typicky šovinistického názoru na manželství? Připomnělo mi to jedno přirovnání o tom, že manželský život je jako pevnost, ten kdo je uvnitř, chce ven a ten, kdo je venku, chce dovnitř. Alespoň, že v této trapné inscenaci nebyla "Igonda", tak trapná.(4.10.2015)

 • honajz
  odpad!

  Tohle skutečně někdo při plném, houbičkami neovlivněném vědomí, pustil do výroby? Jestli mělo být vtipné, že na sebe herci vyplazují jazyk, dělají xichty (v čemž mimochodem nikdo na Viktora Preisse nemá) a bručí brum brum, tak skutečně ty houbičky nakonec někdo požil. Zápletka z prstu vycucaná, pohádkového zde není lautr nic, a i blbec by přišel na to, kam zmizela princezna - jen náš chytrý princ ne (dokud mu nepomůže óbr náhoda). Fuj, řekl by Nero Wolfe, takhle podceňovat inteligenci jakéhokoliv diváka.(8.10.2015)