Reklama

Reklama

Tři na lavičce

(TV film)
všechny plakáty
Komedie / Drama
Československo, 1978, 69 min

Silvestr Boccaccio (Martin Růžek) je starý morous, zatímco Luigi Lapaglia (Ladislav Pešek) je dobrosrdečný stařík. Jejich náhodné setkání na lavičce v městském parku by mohlo znamenat třaskavou srážku. Oba pánové však brzy přichází na to, že toho mají společného více, než jen stejný rok narození. Není to až taková náhoda, že oba staříci žijí u svých dětí, kterým jsou na obtíž. Na stejné laviččce potkává oba pány veselá Ambra (Jiřina Štěpničková). Bývalá učitelka bez vlastních dětí leze Silvestrovi na nervy, hlavně kvůli jejím sympatiím k Luigimu. V momentě, kdy chtějí děti Luigiho umístit do ústavu, začnou kamarádi plánovat útěk. Jak ten fyzický, tak i ten ve vzpomínkách na mládí. (Bart)

(více)

Recenze (5)

dyfur 

všechny recenze uživatele

....v popise to má komédia,drama - no asi omyl - skôr občasne úsmev cez smútok,ale o humor tu nešlo....nemám rád moc tieto psychologické drámy,ale ....ozaj silný príbeh - vynikajúco zahraný.....i kedysi i v odstupe hodnotím vysoko. ()

Reklama

route60 

všechny recenze uživatele

Dokonalá inscenace Pavla Háši s Martinem Růžkem, Ladislavem Peškem a Jiřinou Štěpničkovou patří k tomu nelepšímu co v tomto žánru v té době vzniklo.100% ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Naprosto perfektní inscenace. Velmi trefný malý příběh tří důchodců, kteří se setkávají na lavičce v parku a řeší, co z toho života vlastně mají. Vše velmi trefné, herecké výkony bezchybné. ()

Zajímavosti (2)

  • Příběh podle předlohy italského tvůrce Alda Nicolaje. Tento dramatik není u nás příliš známý. Z jeho poměrně široké tvorby se u nás nejvíce proslavila právě hra TŘI NA LAVIČCE, která se dočkala šesti divadelních inscenací a uvedla ji i Česká televize. (ČSFD)

Reklama

Reklama