• gudaulin

Nemám problém s režií ani s hereckými výkony, přesto mám pocit, že hodnocení Kobovy garáže je nadsazené. Neznám sice Zapletalovu literární předlohu, námět je ale evidentně nosný, jenže potenciál není naplněný z důvodu příliš velkých ambicí tvůrčího týmu. Příběh skupiny mladých delikventů z pasťáku, trestný čin a útěk má samozřejmě svou emocionální sílu, jenže celé to troskotá na snaze naroubovat tyto události na kritiku předlistopadové éry a snaze vyslat divákovi nějaké to poselství o prohnilosti "reálného socialismu". Tenhle příběh by se totiž mohl odehrávat jen s nepatrnými obměnami v roce 1980, stejně jako v roce 2010. Příběhy jednotlivých postav se nakonec odehrávají paralelně, aniž by se znovu střetávaly. Některé motivy jsou zbytečné, lépe řečeno, stály by za samostatný příběh. Scénárista a režisér toho zkrátka chtěli divákovi naservírovat příliš. Vysvětlující komentář Pavla Kříže je příliš popisný a v podstatě zbytečný. Milostný vztah vypravěče, nechtěné těhotenství, útěk dvou chovanců, jejich protloukání se životem a jejich zkušenosti s pasťáku - to vše je sice zajímavé, jenže v jedné televizní hře je toho opravdu moc. Scénář chtělo vybrousit a zaměřit se na to podstatné. Celkový dojem: 45 %.(13.8.2009)

Příběh odehrávající se na konci naši neslavné komunistické éry. Pojednává zápletku mladé dospívající dívky, která se revolučně bouří ve svém mládí na okraji dospělosti a dále pak osud dvou mladíků, kteří jsou v pasťáku a pak utečou. První díl je nabitý napětím a otazníky a vůbec celkovým překvapením právě začínajících mladých herců, ale druhý díl už je nudnější a konec nestojí za nic.(13.5.2009)

První díl je jednoznačně super. Druhý je znatelně horší. Některé momenty má dobré, ale jako celek dost nudí a konec je takový nijaký... Vinu má špatný scénář. Jinak všechno ostatní je zvládnuté na výbornou. Takovými projekty může ČT směle konkurovat komerčním TV bez toho, že se bude lacině podbízet.(12.5.2003)

Na televizní film nezvykle dobře natočený pohled na výchovu mladých zločinců v době těsně před revolucí. Vynikající herci (hlavně ústřední trojice mladých výtržníků), kvalitní předloha, velmi slušná kamera a pohodově slušivá hudba - takovou kombinaci vám hned tak nějaký filmeček nenabídne. Režisér Procházka zvládl projekt na výbornou, včetně velmi funčního komentovaného prokládání archivními záběry a vlastně i ucelenou stylovostí vyprávění. Suma sumárum, kvalitní film, u kterého jsem se skvěle pobavil, takže nemohu jinak než vřele doporučit!(21.5.2003)

• EddieIron

Ředitelku,která se snaží působit dojmem ženské verze Hitlera bych snad ještě vydržel,ale pokud po mě někdo chce,abych věřil tomu,že jakási kapela "Slepá díra",která se skládá ze středoškoláků a hraje po zábavách převzaté písně od Jasné páky ,dostane vízum a vyjede na Západ,tak si myslím,že si ze mě dotyčný dělá legraci.To bych v té době nesměl žít.(12.11.2012)

• - Film se natáčel i v Havířově a Českém Těšíně. Těšínská lékárna, která se zde objevila, dnes již sídlí o cca 300 metrů dál naproti přes ulici. Místo ní se tam dnes nachází prodejna s montážní technikou. Večerka, ve které se kradlo, stojí zase naproti těšínského vlakového nádraží. Scény na nádraží se natáčely ve Frýdlantě nad Ostravicí. (J.Cobra)