• gudaulin
  **

  Nemám problém s režií ani s hereckými výkony, přesto mám pocit, že hodnocení Kobovy garáže je nadsazené. Neznám sice Zapletalovu literární předlohu, námět je ale evidentně nosný, jenže potenciál není naplněný z důvodu příliš velkých ambicí tvůrčího týmu. Příběh skupiny mladých delikventů z pasťáku, trestný čin a útěk má samozřejmě svou emocionální sílu, jenže celé to troskotá na snaze naroubovat tyto události na kritiku předlistopadové éry a snaze vyslat divákovi nějaké to poselství o prohnilosti "reálného socialismu". Tenhle příběh by se totiž mohl odehrávat jen s nepatrnými obměnami v roce 1980, stejně jako v roce 2010. Příběhy jednotlivých postav se nakonec odehrávají paralelně, aniž by se znovu střetávaly. Některé motivy jsou zbytečné, lépe řečeno, stály by za samostatný příběh. Scénárista a režisér toho zkrátka chtěli divákovi naservírovat příliš. Vysvětlující komentář Pavla Kříže je příliš popisný a v podstatě zbytečný. Milostný vztah vypravěče, nechtěné těhotenství, útěk dvou chovanců, jejich protloukání se životem a jejich zkušenosti s pasťáku - to vše je sice zajímavé, jenže v jedné televizní hře je toho opravdu moc. Scénář chtělo vybrousit a zaměřit se na to podstatné. Celkový dojem: 45 %.(13.8.2009)

 • dawe787
  ***

  Příběh odehrávající se na konci naši neslavné komunistické éry. Pojednává zápletku mladé dospívající dívky, která se revolučně bouří ve svém mládí na okraji dospělosti a dále pak osud dvou mladíků, kteří jsou v pasťáku a pak utečou. První díl je nabitý napětím a otazníky a vůbec celkovým překvapením právě začínajících mladých herců, ale druhý díl už je nudnější a konec nestojí za nic.(13.5.2009)

 • chlebos
  ****

  První díl je jednoznačně super. Druhý je znatelně horší. Některé momenty má dobré, ale jako celek dost nudí a konec je takový nijaký... Vinu má špatný scénář. Jinak všechno ostatní je zvládnuté na výbornou. Takovými projekty může ČT směle konkurovat komerčním TV bez toho, že se bude lacině podbízet.(12.5.2003)

 • cross
  ****

  Na televizní film nezvykle dobře natočený pohled na výchovu mladých zločinců v době těsně před revolucí. Vynikající herci (hlavně ústřední trojice mladých výtržníků), kvalitní předloha, velmi slušná kamera a pohodově slušivá hudba - takovou kombinaci vám hned tak nějaký filmeček nenabídne. Režisér Procházka zvládl projekt na výbornou, včetně velmi funčního komentovaného prokládání archivními záběry a vlastně i ucelenou stylovostí vyprávění. Suma sumárum, kvalitní film, u kterého jsem se skvěle pobavil, takže nemohu jinak než vřele doporučit!(21.5.2003)

 • EddieIron
  *

  Ředitelku,která se snaží působit dojmem ženské verze Hitlera bych snad ještě vydržel,ale pokud po mě někdo chce,abych věřil tomu,že jakási kapela "Slepá díra",která se skládá ze středoškoláků a hraje po zábavách převzaté písně od Jasné páky ,dostane vízum a vyjede na Západ,tak si myslím,že si ze mě dotyčný dělá legraci.To bych v té době nesměl žít.(12.11.2012)

 • - Film se natáčel i v Havířově a Českém Těšíně. Těšínská lékárna, která se zde objevila, dnes již sídlí o cca 300 metrů dál naproti přes ulici. Místo ní se tam dnes nachází prodejna s montážní technikou. Večerka, ve které se kradlo, stojí zase naproti těšínského vlakového nádraží. Scény na nádraží se natáčely ve Frýdlantě nad Ostravicí. (J.Cobra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace