• EddieIron

Ředitelku,která se snaží působit dojmem ženské verze Hitlera bych snad ještě vydržel,ale pokud po mě někdo chce,abych věřil tomu,že jakási kapela "Slepá díra",která se skládá ze středoškoláků a hraje po zábavách převzaté písně od Jasné páky ,dostane vízum a vyjede na Západ,tak si myslím,že si ze mě dotyčný dělá legraci.To bych v té době nesměl žít.(12.11.2012)

• igi B.

Hm, není nad televizní adaptaci, která ač trvá skoro tři(!) hodiny, musí vám dění v ní dovysvětlovat nejapný a rádoby jako že s nadhledem nadhazovaný komentář k ději s politickými narážkami na ony doby předrevoluční... Navíc je to inscanace natočená se všemi možnými neduhy a klišé současné tuzemskotelevizní produkce, přesto však ve výsledku (s) formou, za kterou by se mr. J.P. >nemusel stydět< ani před těmi dvaceti lety, kdy se má celá story odehrávat. Smutné... . . . Zkrátka a dobře - další zajímavý námět, marně utopený v plytké nudě, rutinním televizáckém zpracování, typicky divadelně-telenovelovém hraní a plkání osob v obsazení, to vše korunováno rádoby trendy kamerou s občasnými hrátkami s objektivy. Asi jako že je to to umění, nebo co, že... Ve výsledku ale zase jenom velký kulový, v garáži někde zahrabaný... Tak hlavně, že se to tady mladým děckám cinefilckám tak líbilo. Smutné dvojnásob... - - - - - (Poprvé viděno 30.4.2009 na ČT1, komentář zde jako nešťastně třináctý - 30.4.2009)(30.4.2009)

Zapletalovy knižní příběhy mám rád. Dokáže zaznamenat dobovou atmosféru např. připomenutím hudby. A televizní zpracování Kobovy garáže se mi líbilo. Škoda rozdělení do dvou dílů. Přesto si dám rád repete. Prostředí pasťáku zachyceno věrohodně. Z herců stojí za zmínku i účast tragicky zahynulého Patrika Stoklasy.(26.4.2009)

• gudaulin

Nemám problém s režií ani s hereckými výkony, přesto mám pocit, že hodnocení Kobovy garáže je nadsazené. Neznám sice Zapletalovu literární předlohu, námět je ale evidentně nosný, jenže potenciál není naplněný z důvodu příliš velkých ambicí tvůrčího týmu. Příběh skupiny mladých delikventů z pasťáku, trestný čin a útěk má samozřejmě svou emocionální sílu, jenže celé to troskotá na snaze naroubovat tyto události na kritiku předlistopadové éry a snaze vyslat divákovi nějaké to poselství o prohnilosti "reálného socialismu". Tenhle příběh by se totiž mohl odehrávat jen s nepatrnými obměnami v roce 1980, stejně jako v roce 2010. Příběhy jednotlivých postav se nakonec odehrávají paralelně, aniž by se znovu střetávaly. Některé motivy jsou zbytečné, lépe řečeno, stály by za samostatný příběh. Scénárista a režisér toho zkrátka chtěli divákovi naservírovat příliš. Vysvětlující komentář Pavla Kříže je příliš popisný a v podstatě zbytečný. Milostný vztah vypravěče, nechtěné těhotenství, útěk dvou chovanců, jejich protloukání se životem a jejich zkušenosti s pasťáku - to vše je sice zajímavé, jenže v jedné televizní hře je toho opravdu moc. Scénář chtělo vybrousit a zaměřit se na to podstatné. Celkový dojem: 45 %.(13.8.2009)

První díl je jednoznačně super. Druhý je znatelně horší. Některé momenty má dobré, ale jako celek dost nudí a konec je takový nijaký... Vinu má špatný scénář. Jinak všechno ostatní je zvládnuté na výbornou. Takovými projekty může ČT směle konkurovat komerčním TV bez toho, že se bude lacině podbízet.(12.5.2003)

• - Film se natáčel i v Havířově a Českém Těšíně. Těšínská lékárna, která se zde objevila, dnes již sídlí o cca 300 metrů dál naproti přes ulici. Místo ní se tam dnes nachází prodejna s montážní technikou. Večerka, ve které se kradlo, stojí zase naproti těšínského vlakového nádraží. Scény na nádraží se natáčely ve Frýdlantě nad Ostravicí. (J.Cobra)